• 26334
  arda turan transferiyle yine milyonluk camia yerine bir avuç budalaya * *sırtını dayamayı tercih etmiş olan baba.

  bir hafta sonra, bir yıl sonra, ya da üç yıl sonra farketmez. bu ayak takımı yine seni yarı yolda bırakıp sırtından bıçaklayınca taraftarın önüne çıkıp da sizin hiç ihanete uğradığınızı hissettiğiniz oldu mu diye sorma...

  niye biliyor musun?

  çünkü yine inanırız...

  kendine saygın yok anladık, bari daha geçen sene bu ayak takımına hava atmak için şampiyon olur olmaz stadında yaz dostum çaldırdığın takıma camiaya bir tık saygın olsaydı...
 • 26335
  bugün kendisinin günü. manevi evladını sonunda galatasaray himayesine aldı.

  ne de olsa büyük ihtimal maçlar seyircisiz olacak. arda’yı yuhalacak olan %80 taraftar evinde olacağı için rahat rahat arda’yı oynatacak.

  geçen sen selçuk’u oyuna alıyordu, belhanda’yı oynatıyordu ama taraftar tepki gösteriyordu. bir yerden sonra dayanamadı ve 2.devre mecbur oynatamadı ve 7 de 7 falan yaptık. şimdi istediği gibi bizi 8-12.lik bandında tutabilir.

  teşekkürler imparator.

  edit: bir yanlış anlaşılmayı düzeltmem gerekiyor. yazdıklarımdan hedefinin 8-12 bandı olduğu anlayanlar olmuş. demek istediğim o değil.

  tabi ki hedefi 12.lik değil. ancak ben önümüzdeki sene 8-12 arasında bitirirsek, üzülmem veya şaşırmam. mesela geçen sene 6. olduk, üzüldük, eleştirdik, hatta yıkıldık. çünkü böyle bir sonuç beklemiyorduk, daha iyisi olacağına inanıyorduk. ancak bu sene realist düşününce 6.lığın üstüne çıkmamız çok zor. en basitinden şimdilik onyekuru yerine arda geldi. şimdi siz de kendinize sorun, bu takım geçen seneden iyi olacak mı? ben 8.olursak ne üzülürüm ne şaşırırım ne de kızarım. hiç sıkıntı değil, olağan durum bu. bence çoğunuz da benimle aynı fikirdedir.
 • 26340
  ne yazık ki sene sonunda arda evladı ile birlikte bu kulübün kapısından çıkacaktır. ne yazık ki diyorum çünkü yaşanabilecek güzel günler vardı, kendi ayağına inatla sıkmaya devam ediyor. şimdi "arda camia'nın evladıdır" diye biatçılık yapanlar sene sonu başarısızlıkta "arda'yı da al ve git" diye en ön safta alkış tutacaktır. hep böyle olmuştur bu işler.

  bu galatasaray evlatçılıktan çektiği kadar hiçbir şeyden çekmemiştir. "devletin malı deniz, yemeyen keriz" demişler aynı şey cimbom için de geçerli. hatta bizdeki evlatçılık daha da fazla. hepsine milyon milyon eurolar veriyoruz..
 • 26342
  galatasaray'a diğer bütün galatasaraylılardan çok yarar sağlamış olan galatasaraylı teknik direktör. arda'yı da marcao'yu da, hagi'yi de, engin baytar'ı da bu kulübe faydası olacağını düşündüğü için almıştır. başkaları gibi taraftarlara oynamak yerine kendi düşüncelerinde ısrar ettiği için başarılıdır, kendisini de bu imparator yapmıştır.

  gerisi boş laf.
 • 26347
  kendisi hakkında yalnız kaldıktan sonra yine herkes gider yanında biz oluruz lafları geçiyor sosyal medyada sadece gülüyorum. arda hocaya ihanet ederse yine taraftar toplayacakmıs falan .3 5 ilkeli yazarı tenzih ediyorum. ama taraftardaki sadakat ve tutarlılık artık sadece birer romantizm şovu. geçerliliği yok çünkü. fatih terim milli takımda ele ayağa düştükten sonra, kebapçı selo olayından sonra bütün medya ve fenerbahce, besiktaslılar yuklenirken galatasaray taraftarı sahip falan çıkmadı. bu külliyen yalan, kimse hikaye anlatmasın. bakın şu anın sözlük içi celebrity olmuş yazarları dahi açın 2016-2017 entrylerini okuyun fatih terim'e sövüyordu baya baya. başarı gelmese hemen tudor ertesi yine aynı şey olacaktı zaten. ben insanların kendini bu kadar kolay kandırmasina şaşırdığım için çoğu zaman bu görüşe ters olmak refleksen yerleşiyor. ya bu sene ocak ayına kadar berbattık, hoca bir de arda'yı istedi. kendisine neler yazıldı, açın bakın yahu saniyelik olay. taraftar kim başarılıysa onu seviyor. terim camiaya yanlıs yapmış da falan deniyor taraftar da aynısını ilk tökezlemede yapıyor. endüstriyel futbol bunu kural yaptı çünkü. ahımız varcılardan kaç kişi kaldı burda bile? eskiden sözlükte konuşmaya başlamak için besmele gibi terim'e sövülüyordu. şimdi babamız yazılıyor. arda da başarılı olsa çok büyük çoğunluk öyle olacak. olmayanlar yine olur, şimdi de herkes kendini o kutsal azınlıktan görüyor ama gerçek öyle olmuyor. bakınız, burak yılmaz ve beşiktaş.

  fatih terim benim spora dair mutluluklarımın %90ının birincil aktörüdür. bende arda'yı getircek kredisi vardır, başkasında olmayabilir. ama zaman geçti diye bazı gerçekler değiştiriliyor bunu da hatırlatmak gerek.
 • 26348
  arda'yı getirdiyse semih'i de getirir, emre çolak'ı da. umarım yeniçerilerinin sözleşmesi bitmeden istifa etmez. yoksa bıraktığı galatasaray yine yangın yerine dönecek. biz kendisi güçlü bir yapı kuracak sanırken yine demode olmuş bir anlayışla hareket ediyor. evlatları defolup gidene kadar kulüpte kalır umarım. kendisinin bıraktığı bir başka cehennemi yaşayacak halimiz yok. bir bildiğinin olduğunu düşünerek bunları kulübe bela ediyorsa, bedelini de sonuna kadar ödesin. onlar gitmeden gitmesin bu kulüpten.

  neyi ne kadar iyi bilirse bilsin kendisinden daha düşük imkanlarla çalışan yeni nesil hocalarla baş edemediğini hiçbir zaman unutmasın. umarım yine avrupa'da tutunamayan elden düşme kiralıklarla, evlatlarla, ya tutarsa mantığıyla alınacak bir dolu yerli futbolcuyla kulübü felakete sürüklemez.
 • 26354
  fatih terim ile arda turan çok farklı adamlar değiller bu detayı kaçırmamamız lazım. bir futbol figüründen kusursuz beyefendiler beklemek bizim hatamız. fatih hoca da 60'lı yaşlarında bile yumruklaşmaktan çekinmeyen, futbolculuğu sırasında bir sürü skandalı olan, galatasaray ile hikayesi toz pembe olmayan birisidir ama en büyük başarılarımızın mimarıdır ve galatasaraylı'nın hasıdır.

  siyasi tavırları bile benzerdir ve dönemin güçlülerine yakın olmayı seven, devletçi merkez sağ ideolojide, standart insanlardır. çok ciddiye almamak gerekir saha dışı profillerini.
 • 26355
  şimdiye kadar galatasaray'ın başına geldiği dört dönemin üçünde de başarılı olmuş birinde başarısız olmuştur. şu sıralarda da dördüncü dönemini yaşamaktadır.

  ilk üç döneminde de ortak bir nokta var ki o da hepsinde arkasında büyük bir galatasaray enkazı bırakmıştır. kendisi başarılı oluyor hiç şüphe yok ama öyle bir galatasaray bırakıyor ki arkasında başarılı olacak mecali kalmıyor. sonra da tam galatasaray toparlanacakken tesadüfse bakın kendisi galatasaray'ın başına geçiyor sonrası da yineleyen tekerrür süreçleri.

  benim şahsi fikrim bu kafa ile devam ederek sözleşme süresini tamamlayamayacağı yönünde ve dördüncü döneminin sonunda da bir galatasaray enkazı bırakacağı yönünde. bunun ilk adımı, kendisinin elini öperek gururunu okşayan ve üç beş siyasi, sosyal çevre hatrına yönetimi ve taraftarın büyük bir kısmını karşısına alma pahasına arda turan transferi. bu sürecin sonunda beşinci kez galatasaray'ın başına geçebilir mi zannetmiyorum. fanatiklerine kalsa beş kere de geçer yüz kere de geçer ama ben zannetmiyorum.

  kendisinin fanatikleri bunu bugünden göremedikleri için " hocam ne derse o" desinler şimdilik bakalım. maalesef ok yaydan çıktı ve arda turan transferi galatasaray'ı kendi çiftliğine dönüştürme amacının ilk adımıydı.

  son olarak kendisinin fanatiklerinin hoca dördüncü döneminin sonuna geldiğinde sanki bu zamanlarda hiç uyarılmamış ve kendileri de hocanın her hareketini koşulsuz şartsız sorgulamadan hiç onaylamamış gibi söylemlerinin 180 derece değiştiğinde yüzlerinin dahi kızarmadan tam aksi yorum yapabileceğini göreceksiniz. bizlerde sadece bugünlerde söylediklerimizle kalacağız. çünkü bu durum galatasaray özeti değil türkiye özetidir.
 • 26356
  kendisinin bıraktığı enkazın hemen ertesi yılı lucesculu takım şampiyonlar liginde çeyrek final oynuyor, mancinili takım ise real'in ve juve'nin bulunduğu gruptan çıkıp son 16'ya kalıyor, böyle enkaza can kurban. hemen ertesi sezonlarda 2., bi ertesi sezonlarda da (2002 - 2015) şampiyon olduğumuz gerçeğini de gözardı etmememiz gerekir tabi. bir tek 2003 sezonundan sonraki dönemde başarılı olunamamış, o dönem de terim'den ziyade dursun özbek'ten bile daha kötü başkan olan rahmetli özhan canaydın'a yazar. ezbere konuşmamak lazım bazı şeyleri.
 • 26358
  yıl olmuş 2020, hala galatasaray'ı bırakıp yıldırım demirören ile anlaştı entryleri girilen teknik direktör.

  sneijder'i oynatmıyorsa oynatacak hoca alırım dediler, kendisi görevdeyken yazın başka teknik direktörler ile görüştüler, milli takım istedi hay hay izin veriyoruz tabi ki dediler, üzerine adamı 70.000 beşiktaşlıyı sahaya döktüğü maçtan 2 gün sonra kovdular. öyle bir kovdular ki hem de takıma antreman yaptırıyordu, kovulduğunu da gazetecilerden öğrendi. futbolcular bile büyük bir şoka girdiler. 30 yaşındaki eboue salya sümük ağlıyordu nasıl olur bu diye

  sonra galatasaray'ı bırakıp yıldırım demirören'le anlaştı. yav he he. yıldırım demirören'le anlaşmış. yıldırım demirören'le değil milli takımla anlaştı. sanırsın yıldırım demirören o sırada beşiktaş başkanıydı da fatih terim'i beşiktaş'ın başına geçirip galatasaray'a karşı mücadele etti. bu tarz entrylerin hatalı nesnel bilgi gerekçesiyle silinmemesi de ayrı bir ironi. ulan adamın kovulduğuna bütün ülke şahit oldu be! hocaya kaçtı diyen adamlar sneijder'i hocayı kovdurdu altın portakal diye güzelliyordu.