• 26100
  pandemi sonrası tanınamayacak halde. rakibin düzenine göre düzen almayan, nasıl hücum ettiği belli olmayan, disiplinsiz bir takımı var. şu an galatasaray’ı yenemeyecek bir süper lig takımı olduğuna inanmıyorum. hatta süper ligi zorlayan 1. lig takımlarının bile şu an karşılaşsalar galatasaray’ı yenmeleri muhtemel. tek tek oyuncuları konuşup eleştiririz ama bu basite kaçmak olur. sahaya yayılım, diziliş, takım oyunu, duran toplar, oyuncu değişiklikleri o kadar kötü ve oyuncular o kadar verim alınacağı bölgeden uzak ki, bunun direkt sebebi terim’dir. kendisi de başarısızlığın nedeni a benim, b fatih terim dedi. keşke başarısızlığın nedeni benim diyeceğine çözüm üretse. maç maç çözüm üretmek zor değil.
 • 26101
  son iki sezonda bizi şampiyonluğa taşımış teknik direktörümüz. bu sezon pandemi öncesinde tam takım kendini bulmuş ve takır takır futbol oynamaya başlamışken lige verilen arada her şey allak bullak oldu. geri dönüşte takımın hiç hazır olmadığı çok bariz belli ki burada en büyük hata kendisinindir. ne olursa olsun (evet üst üste yaşanılan sakatlık ve ceza durumlarının da kötü gidişatta önemli bir rolü oldu)galatasaray futbol takımı hiçbir zaman son 6 haftada olduğu gibi ruhsuz olmamalı.

  fatih hocanın hem saha içinde hem saha dışında olanların farkında olduğunu düşünüyorum. bu yüzden 2020-2021 yaz transfer sezonu ciddi bir değişim ve dönüşümün başlangıcı olacaktır. bu dönüşümleri başarıya kanalize edecek en önemli kişi de yine kendisidir. evet son dönemde olanlardan dolayı kızgınız, üzgünüz ama sonuna kadar arkasında durmaya devam etmeliyiz.
 • 26102
  kendisi galatasaray’ın kısır döngüsüdür, alternatifsizdir..
  onun olmadığı uzun bir dönem yaşayıp farklı bir yol yaratamadik hiç, çünkü dayanamadık ve döngüye tekrar tekrar girdik.

  bu yıl da büyük hataları var maalesef, seneye de olacak. ama gitmesi bize hiçbir şey kazandırmaz çünkü aynı döngüye tekrar girip birkaç yıl içinde tekrar döner takima. arada biz bambaşka hocaları gomeriz burada sonra o hocalar gider avrupa şampiyonu filan olurlar.
 • 26103
  emekliliği gelen galatasaray efsanesidir. kredisi yok mudur? gönlümüzde kredisi sonsuzdur. ancak konu galatasaray ise gerisi teferruattır ve hoca artık takımın önünü açmalıdır.

  meşhur tweet sonrası 3 yılda 2 şampiyonluk yaşatmıştır, sağolsundur varolsundur ama takım top mop oynamamıştır bunca zamandır.

  futbol çok değişti, ne yazık ki hoca kendini yenileyemedi, bu saatten sonra da yenileyebileceği falan yok. gönlümüzdeki hocanıj yeri sonsuza dek efsane olarak kalacaktır. ama artık galatasaray teknik direktörü olmamalıdır.
 • 26104
  2024 yılının mayıs ayına kadar takımın başında kalacak teknik direktör.

  bazı şeyler ha deyince değişmiyor. kimler geldi, kimler geçti, ne değişti şu kulüpte? hocaya süre tanımak gerekiyor bu yüzden. ayrıca 1 sene başarısız oldu diye de istifası istenecek biri değil lakin toparlanması gerekiyor. pandemiden sonra ruhen çökmüş vaziyette. ben sadece futbol takımı ile alakalı olduğunu da düşünmüyorum. başka şeyler var. inşallah sorunlar çözülür. kendisinin yanındayım.

  in fatih terim we trust!
 • 26105
  galatasaray futbol takımının başına istediğin hocayı getirme şansın var. kimi getirirsin? sorusunun benim için cevabıdır.

  ve ne mutlu ki galatasaray futbol takımının başındadır.

  kötü günde seninle olmak daha güzel hocam. bizde yeni tadıyoruz. malum, sen ve kötü gün çok bir araya gelmiyor. ama iyi günde düşmanlarının dönüşüne çok şahit olduk.

  canın sağolsun hocam. bir florya'ya meteor düşmedi bu sene. seneye açığımızı kapatır yine galatasaray'ımıza yeni kupalar kazandırırız.
 • 26106
  2019-2020 sezonunda hocanın yaşadığı krizleri yaşasa ağlayarak ülkeyi terk edecek insanların eleştirdiği galatasaray’ın lideri.

  bir sene de başarısız olsun. 70 yaşında bu adam. sonra “ama alex ferguson?” diye ağlıyorsunuz.

  başarı ve istikrar arasında ince bir çizgi var. her sene şampiyon olmak sadece “quit without saving” ile football managerda mümkün.
 • 26107
  fatih hocama en çok kızdığım konuların başında atalaya bir türlü verilmeyen şans gelir. belhanda’dan mı kötü oynar, ara ara oyuna giren selçuk’tan mı kötü oynar bu çocuk. koy oynasın bir dene. rezil oynuyoruz. maçları izliyorum özetleri izliyorum. bizim kadar kötü hücum planı olan başka bir takım yok. saha da ne yapıyoruz, ne oynuyoruz aklım sırrım almıyor sinir oluyorum.
  bizi en çok yanıltan hızlı kanat oyuncuları oldu. iyi oynuyoruz sandık. ama yanıldığımız alt üst tüm takımlar tarafından yüzümüze tokat misali çarpıldı.
  genç oyuncu oynatmayalı öyle uzun zaman geçti ki ben unuttum. bana emin demeyin onu bile çok mecbur olmadıkça oynatmadı. ahmet çalık’ı ileri uca koymak yerine kaç haftadır bir tane genç oyuncu hazırlanamaz mıydı. ne oldu sene başında antremanlarda, hazırlık maçlarındaki eren can’larla verilen polzlara.
 • 26108
  hocamın en büyük düşüşü ayrıntılarla ilgilenmemesinden ve eğitimci yönünün gitgide körelmesinden oldu.

  fatih hoca son milli takım döneminden beri bütün oyunculara kemiksiz profesyonel, altyapıda her sistemin bilgisini zaten almış oyuncular olarak yaklaşıyor. "napacağınızı biliyorsunuz" düşüncesi var. oyunculardan biri çıkıp "bilmiyoruz" dese keşke.

  2004'ten sonra hocanın çalıştırdığı takımlarda öyle ya da böyle fiziksel bir problem oldu. 2008 avrupa şampiyonasında kaleciyi oyuncu yazacak kadar sakat verdik. şimdi de takımda herkes sakat. 2018 - 19 sezonunun ilk yarısında takım kondisyon sorunlarından 2 - 0'dan maçlar verdi. hakeza bu sezon ayakta duramıyor oyuncular.

  takım gerçekten 3 senedir hiçbir ezbere oyun oturtamadı. hücuma giden oyuncu ne yapacağını bilmiyor. belhanda ve feghouli günündeyse iyiyiz. bu sene onlar da çökünce kaldık öyle. 3 yıldır duran toplarda fecaatiz. şimdi kıyası kabil değil ama biz tudor döneminde duran toptan epey gol attık. fatih hocanın milli takımında da aynı sorun vardı. duran toplardan gol bulmak mümkün değil, ama her duran top tehlike. hatta milli takım kampında arda'yla bu yüzden tartıştığı da sızmıştı.

  hoca artık antrenörlüğü yük görüyor. koordinasyona ağırlık veriyor ama o zaman 3 yardımcının yetmeyeceğinin farkında değil. önümüzdeki sezon ilk işi geniş bir antrenör kadrosu kurmak olmalı. levent şahin'den belli ki vazgeçmiyor ama onu tek bırakıp yanına sadece hasan ve ümit'i vermemeli, antrenörlüğü iyi bilen birilerini getirmeli. mesela tudor t.d. değil de antrenör olsa hocayla muazzam anlaşırlardı. ama yine 2 eski topçu + levent bey olacaksa seneye de bu fiziken bitmiş, koordinasyonsuz, ne yapacağını bilmeyen takımı izleriz. hoca 70'e dayandı. artık her işle uğraşamıyor. oysa en büyük meziyeti adam yönetimi. iyi organize edilmiş bir antrenör takımını en iyi koordine edecek adam kendisi.
 • 26112
  hala daha "geçmiş" diyenler var. yahu bu adam yapmadı mı 8'de 8? hem de fener deplasmanından galibiyetle dönerek. kendisi eleştirilecekse sezonun ilk yarısı için eleştirilmeli. pandemi sonrasındaki süreçte yaşadıklarımızın listesine bir bakın isterseniz:

  - fatih terim corona geçirdi.
  - başkan ölümcül bir kanserle boğuşuyor.
  - muslera'nın ayağı 2 yerden kırıldı.
  - marcao sakatlandı.
  - andone sezonu kapattı.
  - falcao sezonu kapattı.
  - lemina sezonu kapattı.
  - onyekuru muhtemelen tek örnek olarak lig devam ederken takımı tarafından geri çağrıldı.
  - adem büyük hakeme hakaretten 3 maç ceza yedi.
  - feghouli maçın ortasında rakibi depikleyip sezonu kapattı.
  - pandemi sonrası hakemler üst üste en az 5 puanımızı yedi.

  "diğer takımlara olmadı mı yeaaa pandemi?" diyenler bir baksın diğer takımların kaçı bunların yarısını bile yaşamış mı?
 • 26113
  koronadan sonra yaşanan eksikler sonucu çıktığımız maçlara pep-klopp-mourinho üçlüsü koalisyon halinde çıksa kendisinden max 1-2 puan fazla alırdı takım. kalede okan defansta emin ortada taylan ömer forvet adem emre. ee o kadar oluyor işte. çıkıp zırvalamayın emekliliği geldi vs diye. kendisi bu sezonki (19-20) ilk yarı performansı için eleştirilebilir fakat pandemi sonrası dönemde zerre günahı yoktur.
 • 26114
  ilk şampiyonluğunu 1997 yılında, son şampiyonluğunu ise 2019 yılında kazanmış hocamız, arada 22 yıl fark var, ilginçtir ki hocamız kendisini yenileyememekle, çağın gerisinde kalmakla itham ediliyor, çok şaşırtıcı. ilk ve son şampiyonluğu arasında 22 yıl olan bir adam nasıl çağın gerisinde kalmakla itham edilebiliyor aklım almıyor. dünyada aktif teknik direktörler arasında kaç tane böyle bir isim var bunu da merak etmiyor değilim.
 • 26115
  biz yanlış galatasaray'ı mı izledik? pas oyununa vs. laf edilmiş. fenerbahçe maçını hangi oyunu direterek kazandık, hani doğru oyun için ısrar edilmesi gerekti, emin bir hata yaptı diye mi futbol değişti? bırakın artık ya derdiniz üzüm yemek değil sizin. hoca gidecekmiş de ihya olacakmışız lol. adam covid oldu covid hastaydı, kondisyoneri italya'da kaldı gelemedi, takım hazırlanamadı zaten mental olarak yetersiziz bu da tuz biber oldu. futbol değişmiş ahahaha kadıköy'de 10 hafta önce oynadığımız oyuna, sivas deplasmanına bir bakalım ya çok uzak değil. "pandemi" olduktan sonra oldu olan, el insaf! her neyse okan gelecek dertler bitecek yürü be sözlük kim tutar seni.
 • 26117
  28 aralık 2019 galatasaray antalyaspor maçı ile 8 mart 2020 sivasspor galatasaray maçı arası geçen zamanda ligin en iyi futbolunu oynayan galatasaray'dı ve mükafatını seri galibiyetler ile aldı. 2011-2012 sezonunundan bu yana fatih hocanın en iyi oynattığı futboldu ve muhtemelen yine başarı gelecekti. bu tablo ne olursa olsun gelecek sezon için umut verici.

  ancak, umut verici olmayan 2018-2019 sezonu ilk 16 haftada toplanan 26, 2019-2020 sezonu ilk haftada toplanan 24, pandemi sonrası süreçte toplanan 2 puan.

  uzun süreli verilen aralardan sonra sezona hazırlanış konusunda ciddi bir hata olduğunu gösteriyor bu durum. pandemi öncesinde oyunumuz oturduğu için fizik olarak iyi bir hazırlıkla ligde yine güçlü oyunumuzu sürdürmemiz gerekiyordu. ancak, oynadığımız tüm takımlardan fizik olarak daha kötü göründük.

  fatih hoca gibi yıllarını futbola vermiş bir teknik direktörün antrenman metotlarını eleştirmek haddime değil ve belki planlama ekim-kasım arasında peak yapma üzerine kurulu ama en azından ligin başlarında fizik olarak rakipleimizin gerisinde oluyoruz diye görüyorum ben. oysa ki, manchester city ve liverpool gibi takımlar sezonun ilk haftasından itibaren çok hazır görünümde oluyorlar.
 • 26118
  pandemi sonrası, yaşadığı sağlık sorunlarının da etkisiyle (covid19'a yakalandı. kimbilir nasıl bir korku ve endişe yaşadı) girdiği depresyondan çıkamadığını düşündüğüm efsane. kendisi bir insan, baba ve dede. covid19 ona bir takım hayati gerçekleri hatirlatmış olabilir. artık daha huzurlu bir yaşam aradığını idrak etmiş olabilir. yaşı 70'e yaklaşmış bu dev figür hala her sabah 7'de kalkıp 20'li yaslardaki gençlerle bütün gün ayakta antrenman sahasında bulunmaktan yorulmuş olabilir. bence önümüzdeki sezon teknik ekibini daha iyi ve kalabalik kurup antrenman vs gibi ultra yorucu kısımlara katılımını biraz olsun azaltabilir. oyunun taktik, oyuncularin motivasyon ve mental bölümlerine odaklanabilir böylece. üzerinden biraz yük alınmasi elzem olan hocamız. mesela okan buruk veya sergen yalçın ile ortak mukemmel bir ekip olurlar...
 • 26119
  yine söylüyorum ne olursa olsun, sağlığı izin verdikçe asla ve asla galatasaray'ın başından ayrılmaması gereken antrenördür.

  birincisi futbol kaliteli futbolcuyla oynanır, ikincisi bir sisteminiz varsa bunu öyle hemen bozup başka sisteme geçemezsiniz. top şişerek ya da kanatları kullanarak nasıl gol bulmayı düşünüyorsunuz? hava toplarına hakim santrafor var mı?

  galatasaray'ın sağ kanattaki has adamı 2 maçtır, kaledeki has adamı ve ikinci forveti 6 maçtır, sol kanattaki has adamı 3 maçtır, santraforu 6 maçtır, orta sahadaki has adamı 3 maçtır yok.

  ve bu saydıklarımdan sadece feghouli görev verilirse göztepe maçında oynayacak.

  yedekteki futbolcular da bu kadar kaliteli değil malesef, bu hocanın kabahati mi? ffp'den dolayı bu adamlar alınabildi, hoca daha iyi oyuncular istemez mi? artık as takıma kaliteli futbolcu almak bile çok zorlaşırken yedek futbolcunun kalitelisini bulmak daha da zor.

  bir kere onyekuru ve feghouli bu oyunun yapı taşı. onyekuru sol kanatta ileri doğru boşluk açarak oyuna hareketlilik katıyordu.
  feghouli ise orta alana gelip top alıyor takımı hücuma kaldırıyordu. var mı bunları yapacak bir futbolcu?

  lemina stoperlerin arasına girip seri'yi rahatlatıyordu. var mı lemina gibi kesici güvenilir bir adam?

  muslera -hepsinde olmasa da- birebirde çoğu topu kurtarıyordu, geriden oyun kurarken önemli görev üstlenmişti hem de kendini geliştirerek. var mı yapabilen?

  8 maçlık galibiyet serisi bu futbolcular sayesinde geldi.
  8 maçlık galibiyetsizlik serisi de bu futbolculardan bir çoğunun eksiği sebebiyle yaşandı.

  1-2 eksik olur ve bu 1-2 eksik 1-2 maç takımı yalnız bırakır bu şekilde telafi edilir.

  pandemi de tuz biber oldu, kondisyoner italya'da kaldı falan deniyor ne kadar doğru, ne kadar etkisi oldu bilemiyorum.
  illaki başka bilmediğimiz problemler de olmuştur.

  artık o gitsin bu gitsin kafasından kurtulmak lazım.

  şenol güneş beşiktaş'ı bırakıp milli takım'ın başına geçtiğinde sevinçten göbek atmıştım. şampiyon olabildi mi beşiktaş? seneye olabilecek mi?
  aykut kocaman fenerbahçe'yi bıraktığında sevinçten göbek atmıştım. şampiyon olabildi mi fenerbahçe? seneye olabilecek mi?

  ben hocamı eleştirecek olsam şu konularda eleştiririm.

  * daha fazla yardımcı antrenör
  * görevi sadece maç analizi yapmak olan analistler ve maçtan önce her takımın detaylı analiz edilmesi *
  * her maç hakemlerin analiz edilmesi
  * yıldız oyunculardan vazgeçilmesi
  * kaliteli altyapı antrenörleri, necatiyle falan olacak işler değil bunlar

  ve yönetime
  * her ne kadar çok zor olsa da kaliteli tesisler
 • 26121
  19-20 sezonunda şampiyon olmamasını anlayabilirim. olur yani şampiyon olamamak ama 40 yaş ortalamali, rezalet otesi kadrosu olan, sezon ortasında hoca değiştirmiş, son 6 maçtır kalesinde çocuk işçi oynatan beşiktaş'a geçilip sezonu onların arkasında bitirme rezaletini anlayamıyorum. hocam bari bu menemenspor'un önünde bitirseydik.

  19-20 sezonunda tam bir fiyasko yaşamış efsanemiz.