• 57
  sosyal medyadan arkadaşlar ve biz buradan yoğun bir gündem oluşturmamız lazım. değişik bir iş insanı, paranın değerini bilen, kültürlü ve yeni bir yönetim sistemi getireceğini düşünüyorum.

  koyu bir taraftar olması, taraftar derken tezahürata katılan, goller de deli gibi sevinen, bir sürü zengin iş insanı varken elini taşın altına koyan ve sponsor olamadım diye üzülen, ve bunu açık açık söyleyen bir kişi. inşallah kafasın da başkanlık düşüncesi vardır.
 • 60
  mayıs 2021'de yapılacak olağan seçimli genel kurul için taraftarlarımızın başkanlık makamına yakıştırdığı isimlerden biri, iyi galatasaraylıdır. zor durumdayken, sponsor bulamazken gelip sponsor olmuştur.* 2020 yılı için forbes tarafından açıklanan en zengin 100 türk listesinde 400 milyon dolarlık kişisel serveti ile 100. sıradadır. yine bu listeye giren en genç türk erkek milyarder unvanının da sahibidir.

  ben kısa vadede bir hazırlık süreci geçirmeden aday olacağını zannetmiyorum, bence olmamalı da. burası galatasaray, malum kulüp gibi her zengin iş adamı sadece parası var diye başkan olmamalı. başkan adayı olacak kişi önce iyi hazırlanmalı, galatasaray'ın geleceği için iyi projeler ortaya koymalı, ondan sonra aday olmalı. tepeden inme başkanlık sadece günü kurtarıyor. zengin başkan kasa kolaylığı sağlıyor, daha sonra da içeride parasının kalmaması için farklı işler yapıyor. eski başkanlarımızdan birisi içerideki parasını alabilmek için kulüp hisselerine el koyup satmakla tehdit etmişti sanırsam.
 • 61
  sadece parası olduğu için başkan olması istenen biri değil. hatta kimse parasından söz edip başkan olsun demedi. 400 milyon dolarlık servet sahibiymiş kendisi, ben yeni öğreniyorum. parası için başkan seçecek olsak erden beyden çok daha zenginler elbet vardır, onları isterdik. kişisel serveti bizi ilgilendirmez.

  kendisini başkan olarak görmek istememizin sebebi; genç ve dinamik olması, başarılı bir iş insanı olması, tribünlerde bizden biri olması, zor zamanda elini taşın altına koyması, galatasaray’ı menfaatleri için sevmemesi yürekten sevmesi.

  ismi geçen diğer adaylarla kıyaslamam bile. zor zamanda kulağım ağrıyor diye kaçan adnan öztürk’le, peder beyinden izinsiz hareket etmeyen burak elmas’la, bu isimler kadar ağırlığı olmadığı halde bunların üstünde başkan olma peşinde olan ozan korkut’la falan kıyaslanamaz. bu adamların seçime hazırlık dediği, 10’arlı 20’şerli kahvaltı organizasyonuyla oy dilenmek. varsın erden bey böyle hazırlık yapmamış olsun. başkanlığa talip olacağını sanmıyorum henüz, ancak olursa da taraftarın desteğiyle seçilmesi çok muhtemel bana göre.

  hadi benim galatasaray’lı abim, koy elini bir kez daha taşın altına. bırakma bu kulübü ozan korkut gibi liseyle kafayı bozmuşlara, statükonun çatı adaylarına.