resim
Mateus Cardoso Lemos Martins
Takım:Galatasaray
Mevki:Sağ Kanat
Yaş:23
Boy:1.75
Uyruk:Brezilya
 • 272
  madem artık bizim oyuncumuz kendisine güzel bir analiz çevirisi yapalım.

  pozisyon
  kariyeri boyunca tete'nin konumu mevkisi oldukça tutarlı şekilde konumlanmıştı. bu da tabiki sağ kanat mevkisiydi. hem lyon hem de shakhtar'da, içeri sürme rolüyle çoğunlukla ters kanat oyuncusu olarak kullanıldı. tarzını kerem aktürkoğluna benzetebiliriz. bunun yanı sıra, roberto de zerbi'nin öğrencisi iken, bir iç forvet olarak da kimi zaman görev aldı. en güzeli ise farklı teknik direktörlerle çalışma motivasyonu çok üst düzey. kolayca yeni bir role veya yeni bir dizilişe ayak uydurabiliyor.

  tete 3. bölgede yoğun aksiyon alırken, konu build-up'a gelirse, sağ kanattan sağ açığa oyun içi evrim geçirip harika bir kurucu kanat olabiliyor. bu da dinamik olmasının yanı sıra ne kadar zeki olduğunu gösterir.

  pas oyunu
  tete'nin en çok göze çarpan şeyi paslarıdır. ligue 1'de 22/23 sezonunda 90 başına 0.43 gol ve 90 dakika başına 0.57 asist ortalamaları yakaladı. pozisyon alması, şutları veyahut ortaları iyidir ancak onu en tehlikeli yapan şey paslarıdır. sadece ligue 1'de 90 kişi başına 41.36 pas ortalaması ve %83.45 tamamlanma oranına sahip. bu 41.36 pasın 7.27'si (%78.43) ileri, 11.41'i (%96.25) geri, 15.55'i (%76.15) yanal. tamamlanma yüzdeleri mutlaka yüksek olmasa da, bu pasların çoğu yaratıcı paslardır.

  örnekler;
  https://gss.gs/rax.png
  https://gss.gs/Dps.png
  https://gss.gs/S1T.png

  bitiricilik
  tete takım arkadaşları için şans yaratmanın yanı sıra kendisi için de yaratabiliyor. akıllı hareket ve konumlandırma sayesinde, genellikle yüksek kaliteli fırsatlardan yararlanır. bitirme yeteneği orta düzeydir. xg haritasına baktığımızda 73 şuttan 14 gol çıkardığını görebiliriz. toplam 10.4 xg yaparken şut başına xg'si 0.14'dür.

  dribbling yeteneği
  geleneksel * bir brezilyalı kanat oyuncusu olarak tetê, inanılmaz bir dribling yeteneğine sahip. dedik ya brezilya'lı sonuçta :). düşük bir ağırlık merkezi, hızlı hareketi ve ivmesi, yeteneğini ve becerisini dahada ön plana çıkarır. kanat hareketlerine bakıldığında dribling ve çapraz cezasahası içine koşusunda sağlıklı bir denge var. sanırım bu kadar bilgi ne kadar kaliteli bir kanat aldığımızı göstermek için yeterli :)

  analizi birinci dilden (ingilizce) ve daha detaylı okumak isteyen yazar arkadaşlar detaylı bilgiyi https://totalfootballanalysis.com/...cal-analysis-tactics bu adresten bulabilirler.
App Store'dan indirin Google Play'den alın