• 586
  son maçlarda özgüvenindeki artış dikkat çekiyor. kumaşı iyi bir oyuncu. fatih hoca çok iyi değerlendiriyor gerçekten böyle adamları. iki sene top oynamamış adamı getirdi verim aldı.

  gitti, geldi derken takım ortalamasına göre çok ucuz bir maaşla çıkıyor taş gibi oynuyor, gelişiyor. sakatlık problemini de daha sık süre buldukça aşar umarım.
 • 588
  aslında iki maç var kendisine bakış açımızı olumsuz yapan.

  14 aralık 2019 galatasaray ankaragücü maçında dakika 86da oyuna girdi 2-0’dan 2-2 oldu maç bir golde net hatası vardı.

  4 ekim 2020 galatasaray kasımpaşa maçımda yusuf erdoğan’a çok zor bir uzun topta çok mesafeli durarak topu aldırdı, döndürdü, kaleye baktırdı ve şutu gol oldu yusuf’un.

  bu iki olumsuzluk olmasa çok daha pozitif bakardık diye düşünüyorum. ama bu iki hata emre taşdemir’i çekilmez yapan bir özelliğinden kaynaklanıyor. rakiplerini çok mesafe bırakarak savunuyor, bu büyük problem. bunu çözmeden asla düzenli oynayamaz.
 • 589
  20/21 sezonunu tamamen ilk 11 oynasa ve başarılı olsa 21/22 sezonu için yine de kendisine güvenmem. çünkü malesef çok sıkıntılı bir sakatlık geçmişi var. işin ilginci al emre'yi vur saracchi'ye. o da emre kadar sakatlığa yatkın oyuncu. bi var bi yok. zaten öyle olmasa izlemeye doyum olmuyor. ancak emre hakikaten iyi bir rotasyon oyuncusu olma yolunda. tabi hücum futbolu oynadığımız sürece. bindirmeleri, pas alışverişi, ortaları falan hiç fena değil. baskı yediğimizde ise açık veriyor. sezon başında bek yedeği olarak bir tek linnes'i görüyordum. şimdi emre taşdemir de bu rotasyona girdi. işin ilginç tarafı 28 kasım 2020 çaykur rizespor galatasaray maçı ve bir önceki hafta kayserispor'a karşı oynadığımız futbolu düşününce arda, babel, falcao gibi ağır futbolcuların takımdan çıkması feghouli'nin de fizik olarak kaldıramadığı kanat bölgesi yerine orta sahaya geçmesi ile dinamik bir yapıya büründük. bu yapıda beklerimiz 3-5-2'nin sağ ve sol yanındaki oyuncular gibi sanki orta sahada yer alıyorlar. yani demek istediğim oğulcan, emre kılınç, emre akbaba gibi futbolcularda ısrar edersek bana göre bek rotasyonumuza ömer bayram'ı da ekleyebiliriz. çünkü zorda kalındığı taktirde bu oyun anlayışında ömer'in de defansif zaafiyetleri pek çıkmaz. iki haftadır beklerimizin arkasına ne aoron lennon sarkabildi, ne loic remy, ne de başka bir oyuncu. hem taylan'ın ekstra performansı hem marcao ve donk'un iyi pozisyon alması hem de emre kılınç, emre akbaba ve oğulcan'ın oyun anlayışlarının orta sahada bizi kalabalık göstermesi en azından süperlig standardında beklerimizin defansif anlamda baskı yemesini engelliyor.
 • 591
  son derece kaliteli orta ve ceza sahasi içi diagonal pas yapabilen sol bekimiz. kendisi eminim istese caner'in saçma sapan şuursuz orta koleksiyonlarinin alasini yapar ama modern futbolda maksat pas oyunu oynayip isabetli top aktarmak. o yüzden mümkun oldugunca dogru zaman ve yerde topu aktariyor. ben daha uzun dönem yollarimizi ayirmadan kadroda tutmamiz gerektigini düşünüyorum.
  son derece iyi bir performans vermistir.
  (bkz: 28 kasım 2020 çaykur rizespor galatasaray maçı)
 • 592
  baskı yemeyen, sahasına kapanmayan, dinamik ve takım halinde oynayan bir galatasaray futbol takımında aldığı para ve türk olması ile ideal yedektir. takım iyi oynadığı için kendisinin de performansı yukarı çekilmiştir. iyi takım kötü futbolcuyu kendi seviyesine taşır, kötüsü iyi futbolcuyu kendi seviyesine çeker

  üç emreler hükümdarlığında etkin rol oynamaktadır.
 • 593
  sakatlıklardan dolayı o kadar geriye gitti ki galatasaray'a geldiğinde seviyesi u21'den halliceydi. bizde futbola yeniden başlamış gibi sıfırdan başladı. son 2 senede türkiye kupası'nda ve önem derecesi yüksek olmayan lig maçlarında oynayacak duruma geldi. ama iyi bir rotasyon oyuncusu olması için katetmesi gereken çok yol var. rize maçında oynadı ama şampiyonlar ligi'nde sarrachi 30. dakikada sakatlansa "nasıl olsa emre var" diyebilir miyiz? kadıköy'de kart cezalısı sol bekin yerine ilk 11'e gözü kapalı yazabilir miyiz? sanmıyorum ama çalışmaya devam ederse neden olmasın.