resim
Emre Akbaba
Takım:Adana Demirspor
Mevki:On Numara
Yaş:29
Boy:1.80
Uyruk:Türkiye
 • 5385
  sezon öncesi hazırlık maçlarında çok iyi performans gösterip ligin ilk iki haftasında böylesine etkisiz kalması, mental açıdan büyük takım için yeterli seviyede olmadığını gösteriyor. tabi ki hazırlık maçlarıyla resmi maçlar bir olmaz ama birden bire bu düşüş teknik ya da fiziksel durmla ilgili olamaz. emre büyük takımda oynamanın gerektirdiği sorumluluğu kaldıramıyor.
  hatta giresun maçında pres yapmak için ekstra çaba göstermesi biraz da mental eksikliğini maskelemek için bence. benden beklenenleri yapamıyorum bari koşayım da taraftarın tepkisi azalsın gibi. yine de oyuncunun bir çaba içerisinde olduğu belli. istiyor ama yapamıyor çünkü yetersiz.
 • 5386
  top süremeyen, pas yapamayan, ilk kontrolü kötü ve güçsüz bir oyuncu. olumlu özellikleri nedir; gol sezisi yüksek ve şutları başarılı. keşke biraz fiziği olsaymış da forvet olabilseymiş bu özelliklerle. oynadığı mevkinin gereksinimlerini karşılayamıyor.

  kendisi hakkında gereksiz bir şekilde bir beklenti var sakatlıklar öncesi performansı dolayısıyla. keşke eski gücüne erişse ama sanki zor. yabancı sınırı olmasa kimsenin burada ismini anacağını düşünmüyorum.
 • 5390
  fiziksel olarak yetersiz görülen ancak bence fiziksel olarak yeterli oyuncu. nitekim emre akbaba hiçbir zaman fizik gücüyle öne çıkan bir oyuncu olmadı. ama hücum preste önemli rol alıyor. sorun şu ki bu rolü emre akbaba rolündeki futbolcu aldığında yaratıcılığımız düşüyor.

  şöyle düşünün: elinizde bir stoper var. ayağı harika ama önüne gelenden çalım yiyor. "babacım önce stoperlik yap!" demez misiniz? emre akbaba'nın hücum prese katılması da iyi ama "kardeşim, önce bir maç çöz," diyor insan. zira akbaba rolündeki futbolcunun bu takımda 1) bağlantı kurması, 2) rakip savunmayı çözmesi gerekir. emre akbaba bu esas görevlerini yapmıyor. o zaman da hücumdaki etkinliğimiz çok radikal şekilde düşüyor çünkü akbaba, en kaliteli hücum oyuncumuz olmasa da, rolü itibarıyla hücum organizasyonlarımızın anahtarı konumunda. bu anahtar, başka kapıyı açmaya çalışıyor.
 • 5392
  iyi oyuncu ona eminim. şampiyon takım oyuncusu mu bunu bilmiyorum. fakat çok erken eleştiriliyor bir maçı ligin iyi takımlarından biriyle deplasmanda diğerini bütün maç sadece kapanan takıma karşı evimizde oynadık taraftar baskısı ilk maçtan gösterişli galibiyet peşinde koşmak bizde stres yarattı olmadı zamanlama açısından çok güzel yenilgiydi.
  emre üretemedi gol yollarında sönük kaldık pozisyon bulamadık bunlar söylenebilir ama kurgumuz da biraz sıkıntılıydı takım toparlar emre de muhtemelen yedek oyuncu olur yedekten gelip 5 gol ve üzeri katkı yapsa bize yeter emre bunu yapabilir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın