• 4625
  kendisinin neden antrenmanlara katılmadığını merak ediyordum.

  az önce yotube yayınında süleyman rodop, akbaba'nın 11.05.2021 denizlispor maçında kaçırdığı penaltı sonrası psikolojisinin bozulduğunu ve desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

  bu doğruysa gerçekten üzücü bir durum. umarım öyle değildir. zira akbaba galatasaray'a imza attığından bu yana hiç bir sezon başı kampına katılamadı maalesef. sözleşmesi de yenilenmedi henüz.
 • 4626
  sözleşmesi yenilenmemesi gereken oyuncu. artık yok galatasarayın çocugu falan diye kimseye boş yere milyonlar dökmeye gerek yok. kendisi sakatlık sürecinden sonra futbola dönemedi.

  zaten eğer 11.05.2021 denizlispor maçında kaçırdığı penaltı sonrası psikolojisi bozulduğu haberi doğruysa bizimle hiç işi olmaması lazım. büyük takımda oynamak büyük baskı getirir. milyonlarca lirayı kazanan adam da baskıyı stresi kaldırsın bir zahmet yani. asgari ücrete haftada 45 saatini terleyerek geçirenleri düşündükçe bu adamları psikolojik sorunları bana hiç sevimli gelmiyor.
 • 4627
  uygun bir yıllık ücret ile sözleşme yenilenmesi gereken oyuncu. artık yok sakatlıktan eskisi gibi dönmedi, penaltı kaçırdı falan diye 4 milyon euro bonservis ödeyerek yatırım yaptığımız, sakatlık sonrası tedavisine ve gelişimine katkı sağladığımız oyuncuyu bedavaya göndermeye gerek yok, mali durumumuz da yok.

  zaten 8+6 sisteminin geldiği bir sezonda kaliteli yerli oyuncu bulundurmanın önemi ortada. o gitsin, bu defolsuncu arkadaşlar alternatif çözüm önerilerini de sunarlarsa çok iyi olur. örneğin emre akbaba'yı bedelsiz gönderdikten sonra ne yapalım? ffp bittiği için akbaba'nın maliyetinin üzerine koyup, bjk'nin teklifi'nin üzerine çıkıp salih uçan'ı mı almaya çalışalım? akbaba'nın maliyetiyle yerli scout transferine mi yönelelim, ne yapalım?
 • 4629
  kendisinin uygun yıllık ücreti maalesef yoktur. 100000 eurolar gibi rakamlara oynamayacağına göre makul bir fiyat mümkün görünmüyor. 1 milyon euro civarında düşünülen ücretler emre akbaba için uygun falan değildir. bonservis verildi diye kayba devam etmek de hiç mantıklı bir yaklaşım değil, o zaman maicon da kalsaydi, belhanda da.

  kendisi için düşünülen ücret önceki teklife eklenerek salih uçan alınabilir mesela. veya onyekuru’nun bonservisinde kullanılabilir.

  emre akbaba bana göre bir anadolu takımıyla bir yıllık sözleşme yapmalı, performansını toparlarsa yıl sonu gelir tekrar.
 • 4630
  ben kendisi yerine belhanda oynuyor diye hocaya kızılan ilk zamanlarında da, ikinci sezonundaki goller attığı ocak sonrası dönemde de beğenmediğimi sürekli ifade etmiş biri olarak epey uygun bir maliyetle kalmasını isterim.

  çocuk bizle hiç kamp yapma şansına erişemedi. hayatında da aksilikler hep üst üste geldi. sakin, gözlerin üstünde olmadığı bir şansı hak ediyor bence.
 • 4631
  vah vah kıyamam morali bozukmuş... denizli maçında penaltı kaçırıp psikolojisi bozulduysa ne bok yemeye aynı maçta ikinci yarıda 12 dakika daha sahada dolanmış ya da son hafta şampiyonluk maçında ilk 11 başlayıp 45 dakika sahada dolanarak takımı yine yeniden niçin baltalamış çok merak ettiğim oyuncu. oğlum madem psikolojin bozuk git evinde otur playstation filan oyna şimdi yaptığın gibi ne istiyorsun bizden daha... sözleşme yenilenicekse ömer bayram sözleşmesi ile yenilenmeli. ömer bayram' dan 1kuruş fazla hak etmeyen topçu...
 • 4632
  galatasaray futbol takımında teknik direktör fatih terim'in oynattığı sistemde yeri bulunmayan futbolcu.

  emre akbaba merkez orta saha değil, kanat oyuncusu değil, forvet değil, ön libero zaten haşa çarpılırız.

  emre akbaba 10 numara pozisyonundan sola doğru açılarak merkezdeki stoperlerden birisini kendisini takip etmesini sağlayarak merkezdeki oyuncuyla birlikte soldan içe kat eden kanat oyuncusuna alan açar. ya da rakip eğer ki açık oynuyorsa yani iki stoper ya da stoper - bek arası açıklık veriyorsa size rakibiniz (half space dedikleri dalga oluyor bu da işte, halbuki boşluk ya) buraya kaçarak kaleye en kısa sürede ulaşıp bitirici vuruşu yapmaya çalışır.

  öncelikle bizde 10 numara pozisyonu yok, ön libero var merkez orta saha var kanat var 2 adet ve forvet var. emre buradan en sağlıklı merkez orta sahada oynayabilir, birincil işini yapmak için de ikincil işini yapmak için de çok derinde kalıyor. daha önde olması lazım, öne çıkarsan istediği yere bu sefer orta saha kurgundan feragat ediyorsun ve savunma zaafları başlıyor.

  ikincisi türkiye'de oynadığımız (önceleri 34'dü şimdi kaç olacak bilemiyorum) maçların neredeyse tamamında rakip bizi 5'li hatta yeri geliyor 6'lı savunuyor. yani o half space boşluğunu bırak herhangi bir boşluk bulamıyoruz. yani bırakın emre'yi o alana kaçırmayı, biz o alandan top gönderip forvetimizi pozisyona sokamıyoruz.

  bu etmenler düşünüldüğünde emre akbaba ile sözleşme imzalamamız her iki taraf için de kötüdür. emre için kötü çünkü bu sistemde, düzende oynayabilecek kadar gelişmedi ve oynamadığı için mutsuz oluyor, oynuyor kötü oynayıp tepki görüp mutsuz oluyor. bizim için de kötü çünkü işimize yaramayan, kullanamadığımız bir oyuncu için para ödüyoruz ki bu dönemde kuruş hesabı bile yapmamız gerekecekken.

  emre doğru sistemde doğru oyuncu olabilir ancak yanlış sistemde yanlış oyuncudur. bizim sistemimize göre de yanlış oyuncudur. bu sorunlu birlikteliği uzatmamak her iki tarafın da yüzünü güldürür.
 • 4634
  kendisinde ısrar ediliyor ancak düzenli oynayabileceği ve gerçek anlamda performans verebileceği öngörülemiyorsa kiralık olarak düzenli oynayabileceği bir takımda olmalı, gelişimine göre tekrar galatasaray'da yer bulmak istiyorsa da iyi çalışmalı. oyun ritmini geri kazanması için en az 1 sezon geçirmeli. sonrasında adından söz ettirme şansı var, gidebilir ama dönebilir de ona bağlı biraz da. sakatlık yaşadı, zor günler yaşadı. artık düzenli oynaması lazım. en azından fizik ve mental seviyesine göre böyle bir yol düşünebilir.
 • 4635
  fatih terim tarafindan harcanan futbolcudur.

  kendisini ben de begenmiyorum orasi ayri fakat daha tam hazir olmadan kendisinde israr edip kritik maclarda sürekli ilk onbir oynatan ve hepten dagitan fatih terim’in ta kendisidir.

  yalan yok ilk geldiginde cok sevinmistim, fena da performans göstermemisti ama sakatlik sonrasi bir türlü kendine gelemedi. denizlispor macinda kacirdigi penalti da benim acimdan üzerine tüyü dikti. bu saatten sonra bize faydasi olacagini düsünmüyorum ne yazik ki.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!