• 4598
  fatih terim'in inadı sebebiyle 2021 yılında mümkün olan her fırsatta ilk 11'de şans bulan oyuncu. bir iki kere denedik olmadı, ancak hoca hatasının üzerine gitmeye, yarayı kaşımaya devam etti. bende bir galatasaray taraftarı olarak emre akbaba'dan soğudum. ben demiştim göreceksiniz uğruna galatasaray'ın puanları gitti, başarı gitti ve daha önemlisi ekonomik rahatlık gitti.

  emre akbaba gibi hocanın inadıyla sahaya çıkan oyuncular hoca olduğu sürece farklı isimler üzerinden karşımıza çıkabilir. 2021 yılında bu tür hareketlere yer yok. yabancı sınırının olmadığı bir lig bu, elin yabancısı cezayı kesiyor sana. bu sebeplerle de eğer hoca başımızda kalacaksa taraftara geçmişte yaptığı hataları detaylı bir şekilde açıklamalı, ilerisi içinde bunları yapmayacağını ima etmeli. yoksa aynı tas aynı hamam, bu iş böyle devam etmez diyemiyorum. beraberlikle bile ekonomik olarak kazanç sağlıyoruz, her inat galatasaray'a zarar veriyor.

  emre akbaba konusunda da hayatta her şey istediğimiz gibi gitmiyor. emre iyi bir galatasaraylı ve bu formayla büyük sakatlıklar yaşadı. bardağın dolu tarafından bakıp hayatına devam etmeli. kendisine kariyerinin geri kalanında başarılar diliyorum. umarım en kısa sürede milli takıma tekrardan yükselir ve ülkemize katkı sağlar. ancak galatasaray kariyerinin bitmesi gerektiğini düşünüyorum.
 • 4599
  normalde makul bir rakamdan b planı oyuncusu olarak takımda kalmasına sevinirdim ama fatih hocanın kendisini her an ilk 11'e alma ihtimali olduğu için sanki yollar ayrılsa daha iyi olacak gibi geliyor bana açıkçası.

  bir de salih uçan'ı 1 milyon euro istediği veya direkt galatasaray'ı istemiyor ve beşiktaş ile de daha yüksek rakam için görüşüyor diye istemiyorsak saygı duyuyorum ama salih uçan'a vermek istemediğimiz rakamı umuyorum emre akbaba'ya da vermeyiz.

  ayrıca, "emre akbaba ile uzatmak mı yoksa salih uçan'ı transfer etmek mi" şeklinde bir ikilimde kalsak bence tercih salih uçan'dan yana olmalı. salih uçan, fatih hocanın kafasındaki oyuna ve her zaman aklında olan 4-1-4-1'e daha uyumlu bir oyuncu profiline sahip. en azından hem 6 numarayı hem de 8 numaraya altternatif oluşturabiliyor.
 • 4601
  kendisinin emre kılınç'ın yerine değil de belhanda'nın, feghouli'nin yerine oynadığını düşünen bir yazarla futbol üzerine saatlerce keyifli bir sohbet yapabilirim. emre'nin performansını beğenip beğenmemek değil konu tabi ki, ama emre akbaba emre kılınç'ı kesti algısı kocaman bir yanlış. emre kılınç'ı gedson kesti. ikisi de de oyunu yönlendiremeyen oyunun arkasından yönlenen enerjisi yüksek yaratıcılığı düşük tamamlayıcılar çünkü. ikisini birlikte oynatmak yerine ikisinden birini oynatıp biraz daha önüne formsuz bir emre akbaba koyduğumuz senaryo iyi oynamayan bir emre akbaba'ya rağmen bizi daha çok pozisyona sokuyordu.. emre kılınç ve gedson'un yan yana oynadığı 2-3 maç bu sezon bizim en kötü oynadığımız 2-3 maçtı. sebebi kötü oyuncu olmaları değil. yan yana 11 başladıklarında bizim lehimize bir oyun momentumu oluşturamamız, oyunu yönlendiremememiz.

  son maçlarda ilk 11 oynatıldıysa belhanda'nın kontratını feshederek feghouli'yi de taca çıkartmış, 1 taşla 2 kuş vurmuş olanlar utansın. emre kılınç antalyaspor maçındaki kırmızı karttan sonra bir dönem takasta da adı çok geçince mental olarak sallanmıştı. o dönem akbaba kılınç'ın yerine önce ömer bayram denendi tutmayınca 3-4 maç falan emre akbaba oynadı. çünkü o zaman gedson yoktu dolayısıyla emre kılınç'ın muadili de yoktu. o dönem dışında emre akbaba'nın belhanda ya da feghouli ikilisinden biri ile aynı anda ilk 11 de olduğu maç sayısı 3 ü geçmez. https://www.transfermarkt.com.tr/...ison/2020/verein/141 şu tabloya bakıp maçların hikayesini hatırlamaya çalışırsanız ne anlattığımız daha iyi anlayacaksınız. mesela covid ve sakatlıklarla eksik sayısı 7 ye ulaşınca 11 çıkıyor. sonra covidden dönüp form tutamayanlar sakat feghouli derken emre kılınç'ın kırmızı kartıyla tekrar 11 e dönüyor falan.

  hala, inat uğruna 11 oynatıldı, evlat olduğu için 11 oynatıldı kılınc'ın yerine 11 oynatıldı gibi entryler okuyoruz. asıl inat futbol üzerine gösterilen bu sığlık. ben de fanı değilim bu adamın, hatta sözlüğün %80i fanıyken de soru işaretiydi bende. ama belhanda giderse feghouli'nin de mental olarak bırakacağını ve akbaba2ya kalacağımızı biliyordum. o yüzden belhanda'nın gönderimesini istemedim, bugün de o yüzden salih uçan'ı, salih özcan'ı free iken alalım üstüne de yabancı bir 8 daha alalım istiyorum. yoksa emre akbaba ilk maçta yine sahada olacak bu gidişle.* ama bu takımın kadrosu yetersiz dediğimizde yeterli yeterli diye bastırıp sonra emre akbaba niye oynuyor deyince komik oluyor.
 • 4602
  eğer sözleşmesi yenilenirse kendisinin oynayacağı maçları izlememe kararı aldığım vasat altı futbolcu. süper lig'de vasat bir anadolu takımında bile forma giyebilecek kapasitede değil. oyun için etkinliği sıfır. koskoca galatasaray'da forma giyiyorsun ama ne fiziğin, ne hızın ne de pas kabiliyetin var. 2-3 tane gol attı diye sezon boyu bütün ataklarımızı mahvetmesine göz yummak benim kabul edebileceğim bir şey değil. biz bu sene emre'nin oynadığı çoğu maçı 10 kişi oynamış olduk. ayrıca son 2 hafta o kadar fazla atağımızı hiç etti ki şampiyonluğu kaçırmamızda ana etken olan futbolculardan birisiydi desek yalan olmaz. trabzon maçında gol attı diyerek övülüyor ama verdiği maç sayısı aldığında çok fazla ki trabzonspor maçında da maçı alacak bir şey yapmadı, boşta kalan topu yuvarladı sadece. yoksa performans olarak bu sene neredeyse hiçbir maçta oyuna etki etmedi zaten. normal şartlarda kesinlikle sözleşme yenilenmemeli ama fatih terim kalırsa yenilenecek gibi duruyor. galatasaray'da böyle 5. sınıf futbolcuların oynamasından utanç duyuyorum.
 • 4605
  11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçında kaçırdığı penaltının hiçbir açıklaması olamaz ve daha önceki maçlarda vermiş olduğu katkı da bunu meşru kılmaz çünkü dünya para ödediğimiz profesyonel bir futbolcu ve sözleşmeli bir çalışanımız olarak her maç bunu asgari düzeyde yansıtmakla yükümlü olarak bahis konusu penaltı vuruşu tepeden tırnağa bir meslek içi hatadır.

  yapmış olduğu vuruşu "şans", "penaltıdır bu kaçar", "hem aynı maçta mostafa mohamed de kaçırdı", "önceki maçlarda takımı taşıdı" vb. argümanlarla izah etmeye çalışan taraftar işi sulandırmaktadır. lunaparkta kaleciye penaltı atmıyordu ya da halı saha maçı değildi orası.

  amatörce, ciddiyetten ve konsantrasyondan uzak, şansla izah edilemeyecek düzeyde saçma sapan ve gol olma ihtimali daha vuruş anında sıfıra yakınsayan anlamsız bir vuruş yapmıştır. mostafa'nın gol olmayan penaltı vuruşu ise kesinlikle böyle değildir. emre akbaba ilgili pozisyonda çok büyük bir yanlış yapmıştır ve bu hatası belki de şampiyonluğa mal olmuştur fakat bu yüzden kendisini linç edelim ya da tamamen bu hatası yüzünden kovalım falan demiyorum, benim sıkıntım yaptığı vuruştaki amatörlüğünü sulandıran taraftarın tuhaf ve bence komik izah çabaları.

  ayrıca önceki maçlarda görevini yaptıysa bu maçta da yapmalıydı ve ciddiyetini, konsantrasyonunu takınarak en azından düzgün bir vuruş yapmalıydı.
 • 4606
  kasım 2020, aralık 2020, ocak 2021 döneminde çok kötü performans gösterdi. nisan 2021, mayıs 2021 döneminde ise beklediğim gibi fiziksel temposunu kötüden ortalamaya yükseltince zaman zaman verim alındı. son iki ayda gözle gördüğüm en büyük değişim ise 10 defansif aksiyonda 2-3 reaksiyon verirken bunu 10 defansif reaksiyonda 6-7 ye çıkardı. bu otomatikman takım savunmasına olumlu yönde yansıdı.

  yaşadığı sakatlıklar çok büyük sakatlıklar. klişe geliyor bir çok kişiye ama ne bekleniyordu anlamıyorum bu sezon başı performans olarak. o noktada fatih hoca biraz erken davrandı, fazla süre verdi sezonun ilk yarısı. zaten sıfır özgüvenle oynadı o dönem.
  28 eyl 2018 4 şub 2019 129 gün
  11 may 2019 19 kas 2019 192 gün
  24 tem 2020 15 eki 2020 83 gün

  hiç sakatlığı olmayan bir futbolcuyu 2 sene dinlendirsek. ve o süreçte antrenman yapmasına izin vermesek. dönüşünde yine 3-4 ay ritmini bulamaz.

  emre akbaba özelinde fatih hoca devam ederse, doğru kararı verecektir. ama 2 yıl makul tutarlara uzatılması taraftarıyım. çok büyük değişken değil 600-700 bin eurolara e.akbaba kontratı. kendisi hakkında tek endişem uyluk problemi yaşıyor. onu da atlatmış gibi görüntü verdi son aylarda.

  transferde kimlerle görüşülüyor, görüşülecek bilmiyorum tabi ki daha iyi alternatifler varsa ayırırsın yolları akbabayla ayrı konu. ama 11 de 8 yabancı uygulanacak gibi önümüzdeki sene. bunlar hep değişken akbaba konusunda.

  akbaba fanı değilim bu arada. ama fiziksel durumu iyiyken keyif aldığım bir futbolcuydu. akbaba mevkisiz hususuna da katılmıyorum. sağ kanat forvet bile oynardı tempolu hali.
 • 4607
  kullandığı lakayt penaltı nedeniyle şampiyonluğu kaçırmamıza neden olan futbolcu. ömer bayram tarifesi uygulanıp 400.000 euro maaş ile kalıyorsa kalsın, kalmıyorsa da kapı orda denilsin. tabi bunu söyleyebilecek bir teknik heyet yok, emre'ye yine ballı kaymak bir sözleşme teklif edilecektir, izleyip görelim. hatta ömer'e biraz haksızlık yaptım sanırım, emre'den kat kat daha fazla katkı sağlıyor ama yine de kusura bakmasın artık.
 • 4608
  fatih terim olduğu sürece ne 10 numaralı ne sahte forvetli ne de yardımcı forvetli çift forvet düzeninde oynayacağımızı pek düşünmüyorum. fatih hoca'nın son yıllardaki favori formasyonu olan 4-1-4-1'de de emre akbaba'ya yer yok. orta sahada savunmaya ve pas oyununa katkısı yetersiz kalıyor.
  o yüzden bana kalırsa bonservisi elinde, oyunu çift taraflı oynayabilen bir orta saha getirmek daha mantıklı. akla o profilde ilk gelen oyuncu salih uçan tabii ama onun da beşiktaş'a gittiği konuşuluyor. bence bizim oynadığımız sisteme cuk otururdu, ama yönetim boşluğundan ötürü elden kaçırdık gibi duruyor. o halde yapmamız gereken yabancı sayısı problemimiz de olmadığı için o profilde bir yabancı oyuncu bulmak olmalı.
 • 4610
  kalsin kalmasin ayri konu ama kacirdigi penalti yuzunden sampiyonlugu kacirdik denemeyecek futbolcu. eger olayi bu kadar basitlestirirsek, o da trabzon ve konya maclarinda son dakikalarda attigi gollerle gelen 4 puandan bahsedebilir. eger o golleri atmasaydi zaten averaj hesabi olayina giremeyecektik.

  diger konuya gelirsek, saha icinde rol bulmanin zor oldugu ama bana gore form tutabilirse gayet yetenekli ve faydali olabilecek futbolcu. uygun bir ucretle anlasilirsa yerli oyuncu olarak kadroda bulunmasinda hic bir sakinca yok.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!