• 4014
  fatih terim’in kendisinde ısrar etmesinin tek sebebinin saha içinde net bir santraforumuz olmadığının ve emre akbaba’nın da ceza sahası koşularıyla gizli bir forvet rolüne bürünmesinden dolayı olduğunu düşünüyorum. performansı son haftalarda çok kötü ama saha içinde net bir forvetimiz olmadığı sürece kendisinin rolünde bir hücum oyuncusuna net olarak ihtiyacımız var.
 • 4016
  fatih hocanın 2020-2021 futbol sezonu için mevcut sistemi orta sahada solak ve teknik kapsitesi yüksek bir sol iç barındırdığından mütevellit, mevcut kadroda transferi istenen irfan can kahveci’nin kağıt üstünde en iyi ikamesi olan oyuncu.

  altını üstünü çizip kalın puntoyla tekrar diyorum, kağıt üstünde.

  yoksa beni de verem etmiş bir isim. ama kağıt üzerinde ne ömer’den bu tarz bir adam çıkarabiliyoruz ne de emre kılınç’tan o rol tam oluyor. en yaklaşanı da akbaba olunca oyun karakteri olarak, mecburen bu çileyi çekiyoruz.

  edit: ne bu karakter diyecek olanlara açıklamam;

  1-dribling kabiliyet olacak,
  2-oyun görüşü olacak,
  3-ayağına hakim olcak,
  4-belli bir pas kabiliyeti olacak,
  5-şut çekebilecek,
  6-takım savunmasına katkı sunacak,
  7-e bir de sol ayaklı olacak.

  şimdi ömer’de bu maddeler ezelden beridir yok. emre kılınç’da bir kaçını karşılıyor. akbaba ilk transfer olduğunda bu maddelerden sadece takım savunmasını eksik tutabilirdik. ama diğer özellikler mevcuttu. dolayısıyla hoca da bunun üzerine gitmeye çalışıyor. oynatarak öz güven aşılama, fizik kalite yükseltme derdinde. çünkü diğerlerinden sağlıklı olsalarda bu rol olmuyor.
 • 4017
  https://twitter.com/...935368258596867?s=20
  artık ziyaret edeceğim bir başlık değil. bu adam hakkında yazılan eleştirileri okumak istemiyorum. bu adam bize gelirken dik durdu. yine fenerbahcenin truva atı başkanın dayatmalarına karşı durmak çok kolay değildi. çok ağır 2 sakatlık geçirdi. evet belki iyi oynamıyor ama bu yaşadıklarını değiştirmez. biz bir his takımıyız boşuna demiyoruz. yaşadığımız bir çok mucizenin arkasında bu duygu var ve onu yok etmeyelim. umarım emre kendini toparlar ve doğru yerde oynayarak formunu artırır.
 • 4019
  adamların kazandığı paralara bacaklarından vazgeçecek insanların olduğu bir ülkede iki diz ameliyatı geçirip de dizlerinde izler kaldı diye duyar kasılması çok saçma. kendinize gelin yahu, bu adamlar milyon euro kazanırken kulüp sizden para dileniyor. ve bunun karşılığında istenilen şey iyi futbol oynanması, oynayamayan oyuncunun da yedek kalması, uzun süre kötü oynarsa da takımdan ayrılması, ne var bunda?

  emre iyi bir insan olabilir. ben ve eminim pek çok taraftar onun karakterine, ailesine bir şey demiyor, dememeli de zaten. kötü oynuyor ve oynamasın, yedek otursun diyoruz ne var bunda? sanki sokağa atalım açlıktan ölsün diyoruz. milyon euroluk futbolculara da duyar kasılacaksa işimiz var.

  iyi oynarsa oynar, oynayamıyorsa yedek oturur, performansını artıramıyor ya da geriye gidiyorsa da kulüpten ayrılır. ilyas saşman'ın ya ya ya şa şa şa filmine çevirmeye gerek yok ki durumu.
 • 4020
  24 ocak 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçı nedeniyle kendisinin yanında 143 entry girildiğini görünce aşırı derecede şaşırmama neden olmuş futbolcu. arkadaşlar tamam futbolcu kötü oynayabilir, eyvallah ben de katılıyorum ancak neden oynadığının eleştirisi futbolcuya yapılması biraz abes değil mi? sanki adam takımdaki herkesi esir almış, zorla kendisini ilk on bire yazdırıyor. emre akbaba kötü oynuyorsa ve bu durum süreklilik arz ediyorsa bunun eleştirisi oynayana değil oynatana yapılır.
 • 4022
  bizim bu ülkedeki ajitasyon ve cıvık romantizmden ne kadar bıktığımı hatırlatan futbolcu. adam gelirken dik durdu güzel ama iki kulübü de birbirine düşürdü, sene sonuna kadar kulübümde kalacağım diyemedi. bize de hayrına gelmedi, 1.7 milyon euro kazanıyor. gayet cömert davranmışız yani. zannedersin ki galatasaray aşkıyla yanıp tutuşan, 2-3 katı parayı reddeden metin oktay’ı almışız. hayır öyle olduğunu kabul etsek bile bunun performansı ile ne alakası var? böyle geldi diye sonsuza kadar katlanmak zorunda mıyız isteksiz futboluna?

  en ufak eleştiride 2 kez sakatlandı denilip kötü oyununu görmezden gelmemiz isteniyor. ya 1 milyon euro vereceğiz deseniz bacağını kesecek insanlar var bu ülkede, milyon eurolar kazanan adamlar sakatlandı diye sonsuza kadar vefa duyan insanlara şaşıyorum. size bacağınızı kıracağız altı ay futbol yok ama 2 milyon deseler sözlüğün yüzde doksanı kabul eder heralde. o yüzden adamın performansını savunurken “ama sakatlandı” demeyin artık. sakatlandıysa işini yaparken sakatlandı ve karşılığını da fazlasıyla aldı.

  kötü oynuyor bunu kabul etmek bu kadar zor mu? takımı 10 kişi oynatıyor diyoruz, ama sakatlandı diyorlar. ayakta duramıyor diyoruz ama cimbomun çocuğu diyorlar. mücadele etmiyor diyoruz ama metin oktay diyorlar. ya bu kadar kolay mı bu iş anlamıyorum ki.
 • 4023
  yeni ceyhun gülselam olmaya aday oyuncumuz.

  terim'in iki yıldır kazanmaya çalıştığı belhanda bu kadarsa emre akbaba da aşağı yukarı bu kadar işte. hiçbir zaman merkezde ve kanatlarda oynayacak yeterliliği olmadı, olacak gibi de değil. akbaba kimliği değişmeyen oyunculardan biri gibi görünüyor ve bu kimlikle oynayabildiği tek pozisyon 9,5 diye tabir edilen pozisyondur. ancak takımımızın bu tarz bir profile ihtiyaç duyacak bir sistemi olmadığı için doğal olarak akbaba, ördeklerin arasındaki tavuk gibi görünüyor. hoş takımımızda ördek gibi görünüp öyle olmayan birkaç kişi daha var ama onlara başka bir başlıkta değinmek daha yerinde olacaktır. terim'in akbaba ısrarı hem kendisini hem de takımı yıpratabilir. denizli maçında o kadar uzun oynaması belki bir sorun yaratmadı ancak son maçta çok şeye mal olabilirdi. umuyorum ki hoca bu konudaki ısrarını bırakır ve o bölgede daha verimli olacak oyuncularımızı izleyebiliriz.
 • 4025
  taraftarın, emre hakkındaki duygusal aşkı beni öldürecek. herkes ne kadar futbol romantiği, inanılmaz. geleli 3 sene olacak, geldiği dönem de dahil doğru düzgün performansı yok. sakatlıklar geçirdi eyvallah ama kaçınız andone için aynı duygusallıkta bulundunuz? gönderildiğinde çok sakatlanıyor, yapacak bir şey yok deniyordu taraftar arasında. farkı ne, emre'nin fenerbahçe'yi reddetmesi mi? keşke etmeseydi de gitseydi. gerçekten çıldıracağım. taraftar fenerbahçelilerin galatasaray kompleksine sahip olduğunu söylüyor ama aynı kompleks galatasaray taraftarında da var. tamam o zaman fenerbahçe'yi reddetti diye ömür boyu besleyelim. ben de galatasaray'ın çocuğuyum, iban atayım da lütfen bana da para gönderin. çok isterseniz galatasaray için sevinirken incittiğim kolumun fotoğrafını atabilirim. çok değil, 2 milyon yeterli. fazlasında gözüm yok elhamdülillah.
 • 4026
  galatasaray bir his takımıdır. emre gerçekten galatasaray gelmek için büyük mücadele verdi. karşılığında formayı giydi ve 2 talihsiz sakatlık yaşadı. bu süreçte herkes yanında oldu. ancak yeni sözleşme pazarlığında takındığı tavır kimsenin hoşuna gitmedi. galatasaray his takımı ancak futbolcular da bu hislere biraz karşılık versin.
 • 4027
  hisleri sayesinde galatasaraydan milyonlarca euro kazanmış futbolcudur. allah daha fazlasını da versin. ancak emreyi kazanalım derken şampiyonluk gidecek.

  sakatlıklar yaşadı olabilir canı sağ olsun futbolda bunlar var. kötü bir performans da gösterebilir ona da eyvallah futbolda bunlar da var.

  ancak ben buradaki güzellemelere sadece gülerim. ömer, marcao, taylan, oğulcan gibi oyuncular sahadayken mücadele ettiklerini gösteriyorlar. gölge presle rakibin yanından geçmiyorlar. aldıkları ücret karşılığında sahada ellerinden geleni yapıyorlar.

  iş yönetime teknik heyete gelince kurumsallıktan profesyonellikten bashedenler bu tarz başlıklarda üç maymunu oynuyor. benim için galatasaraylı sahada elinden geleni yapan adamdır. taraftar tribünde olur sahada değil. zamanı gelince biz takımımızı zaten en iyi şekilde temsil ederiz.

  bir futbolcunun da takıma verdiği zararı galatasaraylıymış sakatlık yaşamış diye es geçemem. fatih hoca kendisinde ısrar etmekte hatalıdır ancak formayı aldıysan elinden geleni yapacaksın yapamıyorsan ve gerçekten galatasaraylıysan bana müsaade diyip gitmesini de bileceksin.

  zannediyorum kendisi şu an yeni sözleşmeyi düşünüyordur. yapsınlar hak ediyor. bu ülkede bu anlayış olduğu sürece 10 yıl daha sözleşme yapsınlar.
  romantiklerin göz bebeği hepimizden büyük galatasaraylı futbolcu.
 • 4028
  futbol sahasında oynayabileceği tek yer 10 numara olan oyuncumuz. bu sene hem inanılmaz güçsüz, hemde sol kanat, merkez orta saha gibi asla beceremeyeceği rollerde oynuyor. top sürme yeteneği yok, top çalma yeteneği yok, savunması zayıf, ikili mücadele kazanamaz. ne işi var orta sahada/kanatta.
  24 ocak 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçında kullandığı bir serbest vuruşu cezaalanına ulaştırmaya gücü yetmedi. bizim evden gördüğümüzü sabah akşam beraber olduğu hocası nasıl görmüyor. dün resmen 75 dk 10 kişi oynadık. o kadar güçsüz, o kadar bitik. yinede gitsin demeye gönlüm elvermiyor. doğru bir kadroda, doğru bir pozisyonda gücünüde toplarsa iyi bir yedek olur.
 • 4030
  geldiği üç sene içinde elle tutulur bir şey vermemesine ek olarak yapılan bu cıvık romantizm iyice kendisinden soğutuyor. kendisinden kat ve kat katkı veren oyuncular sırf bedevi diye anasına kufredilirken bi de.

  dik durduysa karşılığında 1.7m euro aldi şimdi yeni sözleşmede daha fazlasını istiyor (evet, oynamadan ücretine zam isteyen gerçek galatasaray'ın çocuğu kendisi).

  bence irfan can transferinde gayet takas olarak kullanılabilir. kendisi + 6m benim icin makul bir rakam.
 • 4031
  fatih hoca canımız ciğerimiz. hocanın emre akbaba bu kadar kötü iken ısrarla oynatması için makul bir gerekçe bulmaya çalışıyorum. tek aklıma gelen hocamızın çok istediği irfan can kahveci transferi için takasta düşünülen emre'yi pazarlamaya çalıştığı. herhalde başakşehir'e "bakın size devamlı oynattığım ve bizim için çok önemli olan bir oyuncuyu veriyorum" demek istiyor. o kadar düşündüm, daha mantıklı bir gerekçe bulamadım.