• 39
  futbol oyunu adı altındaki kumar oyununun son serisi. çok şükür çevremde bu seriyi oynayan kimse bu sürümle beraber kalmadı. arkadaşımın söylemesi ve internette görmem üzerine cidden araştırdım ve doğruymuş. oyunda kadın ve erkek futbolcular aynı takımda yer alıyor online modda.

  yani ciddi bir şekilde para verip kutu kart vs gibi şeyler açan oyuncular artık takımlarında kadın ve erkek futbolcuları aynı takımda görmek zorunda. benim bu seriye olan gıcığım ise aslında bu modun ortaya çıkmasıyla oyuncu ve teknik direktör kariyerlerinin rafa kalkmasıydı. bunun üzerine onlinedan para kazandıkça iyice sektörde tekelleştiler ve karşılarında oyun da kalmadı tıpkı fm gibi.

  her sene aynı oyunu kadro güncellemesiyle alan kumarbazların (isteyen alınabilir fakat bu bir bağımlılıktır kabul etmeseniz de böylesiniz) yüzünden piyasada offline oynayıp keyif alabileceğimiz futbol oyunu kalmadı. sjwciler bir yandan bunlar diğer yandan sektörün içinden geçti maalesef.

  bu oyun da o serinin bir diğer halkası. burda da alan oynayan seven yazarlar vardır elbette saygı duyuyorum ama ben daha fazla bu saçmalıklara gelemiyorum. isteyen oynar isteyen keyif alır. fifa 98den beri fifa ve pes(winning eleven) serileriyle büyümüş ve en sevdiği oyunlar bunlar olan benim gibi düz futbol severlerin fikrinin ve isteklerinin para etmediği garip bir dönemdeyiz.

  dünyadaki pek çok şeyin belirli azınlıkların keyfine göre düzenlendiği bir çağa ayak uydurmakta zorlanıyorum ve analog kalmayı tercih edeceğim açıkçası. şu kadın futbolunu yüceltme çabaları falan da midemi bulandırıyor o kadar. düz insan kalmadı dünyada ya yobaz oluyorsun ya da liboş.
 • 40
  bugüne kadar ekledikleri saçmalıklar yetmemiş olmalı ki ''hadi bir de kadın futbolunu gözlerine sokalım.'' demişler. birkaç oyundur olan ama kimsenin umursamadığı kadın futbolunu zorla fut'a sokarak aynı sahada hem kadınları hem erkekleri oynatma kararı almışlar. süper karar. ''bu yıl almasam mı acaba?'' diyen birçok insanın elini çok rahatlatacak bir karar. tebrik ediyorum düşünenleri.
 • 41
  kadın kartların fiziksel dezavantajları yüzünden orta saha hariç kullanılmasının pek mümkün görünmediği oyun. evet fiziğin zayıf olması orta sahalar için pek mühim değil bu oyunda.

  ayrıca ‘şekil değiştirenler’ promosuyla santrfor petr cech kartı falan geldi bu oyuna, oyunun en iyi santrfor kartıydı belki de. hal böyleyken ultimate team modundan gerçekçilik beklemek sadece hayal kırıklığı yaratır, kadın kartların meta olma ihtimalleri de pek yok gibi, bu sebeple pek kullanılmayacaklardır, ciddi bir sorun oluşturacak durum yok gibi ortada.

  oyunun metası hala hız, kariyer mod oynayan ya da arkadaşıyla ps cafede 1vs1 kapışan adam için değişen bi şey yok.
 • 43
  bu sene ultimate team modunda oyun başında verilen hoş geldin paketlerini de kaldırarak tüy diken ve kesinlikle almayacağım oyundur. fifa ismiyle birlikte benim için fifa serisi de sona erdi. eski günlerinden eser kalmayan oyundur. son olarak kadın ve erkeklerin aynı takımda oynama şansı imkansızdır. nitekim oyuncuların büyük kısmı da kadrolarında kadınları tercih etmemektedir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın