resim
Dries Mertens
Takım:Galatasaray
Mevki:Forvet Arkası
Yaş:35
Boy:1.69
Uyruk:Belçika
 • 1432
  (bkz: 28 ocak 2023 giresunspor galatasaray maçı)

  ilgili maçta iyi oyununun yanı sıra özellikle bir pozisyon dikkatimi çekti. maçı izleyenler hatırlayacaktır, 2. golden sonra bir pozisyonda faul kararı çıkınca giresunspor'lu bir futbolcu topu sert bir şekilde tribünlere doğru vurdu. top çok havalanmadı muhtemelen saha kenarında görevli birilerine ya da ısınan futbolculara geldi. mertens, hemen oyuncuya seslenip, topu attığı tarafı oldukça sakin bir şekilde gösterdi ve "bir özür dile" imasında harekette bulundu. rakip oyuncu da sakince eliyle pardon işareti yaptı o tarafa doğru.

  bu muazzam bir karakter örneği, onun dışında sahaya ve oyuna ne kadar hakim olduğunun, aklının sadece sahada olduğunun göstergesi bence. hem zeki hem teknik hem mücadeleci hem de sempatik.

  sinirden kendini kaybeden, hakeme yana yakıla itiraz eden adamlardansa böyle zekice ve kontrollü olarak sahayı etkileyebilen adamlara hayran kalıyorum. iyi ki kesişmiş yolumuz.
 • 1434
  saha içinde yapılabilecek her türlü çirkefliği yapan, rakibi çok güzel bozan, her oyun sıkıştığında gelip oyunu açan müthiş bir çilingir. geldiğinde çok ön yargılıydım ama bana düşündüklerimi yedirdi.

  skor katkısı düşük olsa da oyun katılımı çok ama çok yüksek. sezon başında oyunumuz oturmamışken çok gol kaçırıyorduk. skor katkısını çok sınırlı oyunculardan alıyorduk. şimdi ise tüm oyuncularımız gole yakın oynuyor. çünkü takım oyunumuz oturdu. bu durumda mertens’in ilerideki rolünün çok büyük etkisi var. bir kere topa kene gibi yapışıyor. ufak tefek de olsa yıkılmıyor, top kaybedecekken faul alabiliyor. koşuları doğru olduğu için rakip savunmayı bozuyor. içe kateden kanatlarımız bu sayede gollük pozisyonlar buluyor. adam net biçimde yıldız. keşke 5 sene önce gelmiş olsaydı. seneye bu tempoda kalabilir umarım.
App Store'dan indirin Google Play'den alın