resim
Domènec Torrent Font
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:59
Uyruk:İspanya
 • 812
  kendisi teknik direktör olarak başladığı kariyerinde palamos gf'yi 3. ligden girona'yı ise 4. ligden küme düşürmüş. daha sonrasında barcelona b takımını çalıştıran pep guardiola'nın ekibine analist olarak katılarak teknik direktörlüğe ara vermiş. guardiola'nın barcelona'dan ayrıldıktan sonra bayern münih'in başına geçmesi ile 2. adam konumuna yükselmiş. barcelona'da yardımcı antrenörlük yaptığı bilgisi doğru değil. guardiola'nın barcelona'daki yardımcısı daha sonrasında barcelona'nın başına geçen r.i.p tito vilanova idi. zaten sözlükte de 2 numara olduğuna dair entryler girilmiş başlığına.

  torrent'in 2. adam oluşu guardiola'nın bayern münih'in başına geçmesi ile başlıyor. şunu da belirteyim, ben guardiola'nın bayern kariyerini başarılı bulmam. jupp heynckes almanya'da gelene gidene 4-8 arası gol atan, şampiyonlar liginde barcelona'yı falan perişan eden takımını bugünkü psg ayarında; yani bulunduğu lige kalitesi nedeniyle fazla ancak kendi ait olduğu arenada fazlasıyla vasat bir takıma dönüştürmüşlerdi. sözlüğe de zaten daha önce bu çizgide entryler girmişimdir.

  manchester city kariyerinde ise 2 sene görev aldı ki, tempo>taktik anlayışının hakim olduğu premier ligde manchester city'in kusurlarını kapatması 3-4 sene sürdü. ancak bu süreçte hala avrupa'da bir kupa alınamadı.

  daha sonrasında ise kendisi teknik direktörlük kariyerine başlıyor ki onda da brezilyalılar hala bizdeki maçlarını takip edip dalga geçen twitler atıyorlar. geçen mesela birisi torrent sizi mutlu etsin istiyorsanız takımınızın malubiyetine ve rakibin en az 3 gol atması ihtimaline bahis oynayın diye twit atmıştı.

  sözün özü kendisinin teknik direktör kariyeri ortada, yardımcı antrenörlük kariyerinde de öyle zannedildiği gibi şampiyonlar ligi şampiyonluğu falan yok. fatih terim'in yerine göreve geldi diye de yedek kulübesinde dahi olmadığı bir başarının mimarı olduğunu iddia etmek anlamsız.

  kendisine 2.5 milyon euro bağladık. başarılı olmasını çok isterim ama bunun olabileceğine dair inancım çok çok az. çünkü doğru adamsa bile yanlış zaman. dahası ispanya gibi bir futbol ikliminde 4 senedir teklif almamış olması ciddi derecede düşündürücü.
 • 814
  burak elmas yönetimi’nin geldiğinden beri yaptığı birçok yanlıştan en büyüğü olan teknik direktör. dünya kadar batı avrupalı kulüp salak, sürekli teknik direktör değiştiriyorlar ama nedense bu arkadaş onların değil de burak elmas’ın aklına geliyor. bir de kendisinin açıklandığı basın toplantısında ‘fatih terim’e yardımcı olarak düşündüğünüz birini şimdi neden teknik direktör olarak getiriyorsunuz?’ sorusuna başkanımız dalga geçer gibi ‘demek ki fikirlerinden etkilendim ve yardımcı değil teknik direktör olmasına karar verdim’ diye cevap verdi.

  koskoca galatasaray başkanının, futbol takımının başında bir kulüp efsanesi çalışırken gidip böyle bir görüşmede bulunması bile büyük saygısızlıktı. üstüne verdiği bu cevap da sıvaması oluyor. galatasaray’ın teknik direktör atama kriterinin ne kadar keyfekeder yapıldığını da görmüş olduk. zaten bu şekilde davranan bir yönetim’in ve bu şekilde atanan bir teknik adamın başarılı olma ihtimali yok. ama olan yine taraftara oluyor.