resim
Domènec Torrent Font
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:59
Uyruk:İspanya
 • 538
  teknik direktörlerin geçmişine değil geleceğine yatırım yapmalıyız cümlesinin öznesi olma potansiyeli taşıyan isim. bu bile benim için yeterli. yarım sezon için denenebilecek iyi kumarlardan biri. yönetimin transferlerle birlikte tek olumlu icraati.
  bakın bu ligdeki hocalar önder karaveli ve ismail kartal. beğenmediğimiz isim futbolun tepesinde her şeyi yaşayıp görmüş, tasarlamış bir isim. kıta kıta dolaşıp kendini kanıtlamaya çalışması da hırsını gösteriyor.
  insan yönetimi ve liderlikle ilgili sıkıntıları olabilir. ama elimizdeki kadroya birazcık taktiksel derinlik ve yapı katabilirse gerçekten önümüzdeki yıllara ambargo koyma potansiyeli var.
  teknik ekibe kesinlikle adam yönetimi konusunda hocanın elini güçlendirecek yerli en az bir isim eklenmeli. ayhan mı olur, arda mı olur, kim olur bilmiyorum. ama hocaya hem taraftar hem yönetim olarak destek olmalıyız. bu adamın geçmişi değilse de geleceği bunu hak ediyor.
 • 539
  kendisi ile ilgili hiç yorum yapmadım, şu anda da 1 maç özelinde konuşmayı doğru bulmuyorum. ama anladığım kadarıyla ayrıldığı flamengo takımının taraftarları takımlarının kötü savunma performansından ve yediği geçiş hücumlarından şikayetçi. son olarak bir brezilyalı tarafından klip haline getirilmiş 16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçıözetine yorum olarak "aynı korkunç geçişler, kontra ataklar devam ediyor" denmiş.
 • 543
  bir sistemi olduğu ve bir şeylere dokunduğunu ilk maçtan hissettiren bu nedenle sezon sonuna kadar kalmasını dilediğim ispanyol teknik adam. bugün bu adam teknik direktör değil yardımcı diyenler türk futbolunun efsanesi fatih terim'in bir zamanlar piontek'in yardımcısı olduğunu unutuyor. gordon milne beşiktaş'a geldiğinde menajerlik tecrübesi yoktu birisi namağlup olmak üzere 3 sene beşiktaş şampiyonluğu yaşadı. yardımcıymış da, yaşı geçmiş de, teknik direktörlük kariyeri kötüymüş de... bunları geçelim. umarım takımdaki kaostan fazla etkilenmez. önümüzdeki maçı bol gollü kazanacağımıza inanıyorum ben torrent'in bu takıma kısa sürede çok olumlu dokunuşlar yapacağını hissediyorum.

  edit: gordon milne gelmeden önce de teknik direktörlük yapmış. bu yanlıştan dolayı özür diliyorum.
 • 544
  bu kulübün bu noktaya gelmesindeki en büyük paylardan birisine sahip kişi jupp derwall‘dir. hakkında izlediğim ve okuduğum şeyler doğrultusunda bildiğim kadarıyla galatasaray öncesi alman milli takımını çalıştırdı, onun öncesinde de kulüp teknik direktörü olarak hiçbir başarısı olmayan birisiydi. almanya ile avrupa şampiyonu oldu ama o milli takım zaten çok üst düzey bir takımdı. 1982’de dünya kupasında final oynadı kaybetti, euro 84’te ise gruplardan çıkamayınca ayrıldı.

  1984’te galatasaray başına geçince teknik direktörlük meziyetlerinden çok onun fikirleri, uygulamaları ve kurduğu düzen asıl takıma asıl yön veren şeylerdi.

  derdim hiçbir şekilde domenec’i derwall’la karşılaştırmak değil, farklı bir bakış açısının ve farklı yöntemlerin bir kulübün her şeyini değiştirebileceğini tekrar hatırlatmak. sadece bizim değil muhtemelen bütün türkiye kulüpleri profesyonellikten ve kurumsallıktan uzak yönetiliyor. başarılı olacak da demiyorum ama belki de torrent bu şekilde bir bakış açısı yüklemesi bile takımın pek çok şeyini değiştirir. şans vermek bu kadar zor mu? bunun için yıllarca teknik direktörlük yapmış olması mı gerekiyor yani? şu sözlükte adama guardiola’nın çaycısı dendiğini gördüm yahu.

  hakkında o kadar abuk subuk şeyler söyleniyor ki inanılır gibi değil. bunların pek çoğunun sebebi de takımı ligde küme düşme potasının az üzerinde, türkiye kupasından da ikinci lig son sıradaki takımın cyedek kadrosuna elenmiş bir şekilde bırakan fatih terim’in yerine getirilmiş olması. aslolan galatasaray güya ama hala hazmedilemiyor işte.

  eskiden terim’i eleştirenlere fbjk taraftarı diyordu bu kişiler, şu an fark ediliyor mu bilmiyorum ama domenec yönetimindeki galatasaray kaybettikçe mutlu oluyorlar, olacaklar. tıpkı fbjkliler gibi.