resim
Domènec Torrent Font
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:59
Uyruk:İspanya
 • 427
  beni son zamanlarda heyecanlandıran unsurlardandır kendisi. elbette cv'si çok iyi ancak her şeyden bağımsız bir değişime ihtiyacımız vardı. kendisi her şeyden önce bir şeyler yapmak isteyen bir teknik direktör. kendi kafasında bir felsefesi var, oynatmak istediği bir oyun var, idealleri var. ve bunları anlatmaktan, söylemekten çekinmiyor. katıldığı röportajlarda da açık açık söylüyor. açıkçası, yeni hocamızın ben en çok bu huyunu sevdim. kendini saklamıyor, gizlemiyor. bahsettiği idealleri, felsefeyi, planı gerçekleştiremediği zaman en azından bu adamın sözleriyle eylemleri uyuşmuyor diyebileceğiz. ayrıca, ben kendisinden cesur bir oyun bekliyorum. josep guardiola sala'nın yanında hep büyük takımlarda çalıştı. büyük takımlarda çalışmanın kendisine kazandırdığı özgüvenin de sahaya yansımasını beklerim ki bu galatasaray futbol takımına çok yakışır.

  kendisine florya'da rahat bir çalışma ortamının da tesis edilmesi gerektiği aşikar. umarım bu süreç doğru yönetilir. kendisi önümüzdeki 3 maçtan bizi galibiyetle çıkarsın işler yoluna girer diye düşünüyorum. taktisyenliğinden şüphem yok ancak adam yönetiminde ne kadar başarılı olduğu konusunda fikrim yok. bu nedenle oyuncularla ilişkisinin de gelişmesi adına yardımcı antrenör kadrosunu sağlam kurması gerektiğini düşünüyorum. en azından bir türk de bulunmalı. guardiola'nın yanından ayrıldıktan sonra çalıştırdığı ilk avrupa takımı olması ve avrupa ligi'nde de yola devam edecek olması nedeniyle varını yoğunu ortaya koymasını bekliyorum. kendisine güveniyorum.
 • 430
  tercüman sorunu çözülmemişse 16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçında maç sonrası basın toplantısına çıkmaması gereken teknik direktörümüzdür.

  ingilizcesi iyi olabilir fakat yarın karşılaşması muhtemelen bazı provokatif sorulara ana dilinde cevap verememesi halinde taraftara yeni bir bölünme malzemesi çıkabilir. lütfen ya teknik direktörümüzün ana dilini tercüme edebilecek birini bulun maç saatine kadar ya da kimse çıkmasın cezası neyse ödeyelim.

  riekerink'e kupa kaldırdığı maç sonrası, igor tudor'a lider ayrıldığı maç sonrası sorulanları hatırlayın. lütfen akıllı davranın.
 • 431
  yazmayalım, yazmayalım diyorum o da bir yere kadar. neymiş başında teknik direktör olan bir takımla görüşmüş. e o zaman geçmişe dönelim. uefa'ya sahte evrak vererek ve şike yaparak besiktas'ın ceza almasını sağlayan ve 2010-2011 dönemi şike sürecini sümen etmek amacıyla federasyon başkanı olan şahıs ile galatasaray taraftarı bu şahıstan nefret ederken gülerek poz veren kişi terim değil mi? federasyonda beşiktaş kadrolaşması yapan bizi sezonlardır kıyım yapmasını sağlayan kim? bu federasyon başkanı daha sonra iddia, milli piyango, bir takım medya kuruluşlarını alan ve bunun için kamu bankasından kredi çeken ve ödemeyen kişi. milli piyangodan dönen şaibeleri yazmama gerek yok.
  yani sizin sevdiğiniz insanlar da mükemmel değil. ya hiçbirini sevmeyin, ya da kendinizle çelişmeyin.
  karanlıklar içinde gün doğar aniden. bizim "ani"miz olmasını bekledigim yeni teknik direktörümüz.
 • 433
  iflah olmaz bir terimci olarak kendisine yapılan eleştirileri haksız buluyorum. 60 yaşına gelmiş, bu zamana kadar 2 takımda çalışmış, 2-3 senedir boştaymış ayrıca.. n'apacaktı? koskoca galatasaray'ı çalıştırma fırsatı gelmiş, red mi edecekti? bu adamın bir de ekibi var. onların da ekmek yemesi lazım bir şekilde.

  başka td. olsa 1.5 senelik kontratı kabul etmezdi. 3-4 maç takım kötü giderse sözleşmeyi tek taraflı fesih etme şansını da vermiş kulübe. tüm kolaylığı sağlamış gelirken. yönetimin beceriksizliğini, iş bilmezliğini bu adama yüklemeyelim. ben terimci olsam da önce galatasaraylıyım. olan olmuş gelmiş artık takımın başına. bize desteklemek düşer.

  edit: düzeltme
 • 435
  sağda solda duyuyorum, görüyorum, yok gidecekmiş fatih hocamızın üstüne nasıl gelirmiş falan.
  ne yapsın adam? ölsün mü? hiç birimiz istemedik ama sözleşme imzaladı artık. yapacak bir şey yok.

  bütün kalbimle başarılı olmasını istiyorum. hatta öyle başarılı olsun ki burada yaşadıklarını kitap haline getirsin.

  bence başarılı olması zor ama olamazsa suçlusu bu adam değil.

  (bkz: burak elmas)
  (bkz: aslolan galatasaraydır)
 • 436
  alenen saçma sapan işler yapan yönetimle bir tutulmaması gereken teknik direktör. takımın başına gelmesinde kendisinin suçu yok. yönetim ona teklif yapmış, o da kabul etmiş. oyunculara 8 haftadır sizi izliyorum demiş falan kim olduğu bile belli olmayanlar tarafından bu söylentiler çokça ortalığa atılmaya başlandı. artık bu galatasaray'ın çıkarlarına uymuyor, bize zarar veriyor. hata veya değil, artık yapacak bir şey yok. madem ki geldi, madem ki onun bir kabahati yok, biz de ona destek vermeliyiz. umarım başarılı olur.
 • 440
  bugün takımımızın başında ilk maçına çıkacak olan teknik direktörümüz. evet işi fazlasıyla zor ama iki aydır oyuncularımızı seyreden biri olarak eminim kafasında planlar oluşturmuştur.

  ayrıca ispanya da yaşayan menajer marco kırdemir'in, var odası programında anlattıklarına göre; torrent'in galatasaray'a gelişi ispanyol medyasında büyük sürpriz olarak karşılanmış.

  dünyaca ünlü marca gazetesindeki arkadaşları kırdemir'e ulaşıp, ''gerçekten fatih terim'in gönderilip yerine torrent'in getirildiği doğru mu?'' diye sormuşlar. bunun üzerine ertem şener, ''niye bu kadar şaşırmışlar, torrent'in galatasaray için yetersiz olduğunu mu düşünüyorlarmış?'' sorusuna marco kırdemir, evet, galatasaray gibi çok büyük bir kulübü yönetmek konusunda yetersiz olduğunu düşünüyorlar.'' diye cevap verdi.
 • 441
  başarı herkesi susturur. bizde zamanında "ahımız var hocam" dedik, birileri "hırsız burak" dediler sonra kalp hırsızı oldu. hepsi unutulur, yeter ki başarı gelsin, taraftar hepsini unutur. sonuçta peygamber aramıyoruz, teknik direktör arıyoruz.
  benim için başarı kriteri takıma duran top çalıştırması, inadım inat dememesi, rakipleri analiz etmesi, adaletli olması ve pas oyununda ısrar etmemesi. kadro yapısına uygun bir oyun seçiyorsa, oyuncuya göre sistem belirliyorsa benim için yeterlidir. senelerdir, 3 metreye pas atamayan adamlarla pas oynatmaya çalışıyordu bizim fatih hoca.
 • 446
  kendisine başarılar dilediğim yeni hocamızdır. ama başarı konusunda pek umutlu olduğumu söyleyemeyeceğim.

  yıllardır bu ülkede başarılı olan bir yabancı hoca yok. avrupa şampiyonu olmuş hocasına bile (bkz: roberto mancini) sabredemeyen insanlar da zamanında vardı. daha önce 1.adamlık tecrübesi çok az olmuş birinin bizi bu kaostan kurtaracağını pek düşünemiyorum.

  inşallah yanılırım da bu kan değişimi bizi çok iyi yerlere getirir. hâlâ avrupa ligi için güzel şeyler vaadeden bir takımımız var. ligde şampiyonluk biraz zor olabilir. ama avrupa'da alacağımız herhangi bir başarı, hocamızın kredisini gayet arttırabilecek etkiye sahip.
 • 447
  tepkileri paratoner gibi çekmesi için getirilmiş teknik direktördür. arkadaşlar bir gerçek var ki torrent’e “gel.” diyen de, fatih terim’i etik dışı bir şekilde gönderen de aynı kişi. suçlu kesinlikle torrent değil, başımızdaki teknik direktör kimse onu desteklemeliyiz ama ; burak elmas denen şahıs uefa’yı kazansak bile gitmelidir. takımın cidden kurumsal ve manevi anlamda dengesini bozdu.

  (bkz: mert çetin)
 • 448
  çok büyük bir kaos ortamında görev almaya başlayan hocamız. desteklemeli ve arkasında durmalıyız. en azından belirli bir süre bu şansı vermek zorundayız. işi çok zor ve aynı gemideyiz. bu akşamki maçı bir çok galatasaraylı heyecan ile bekliyor. tabii ki elinde sihirli değnek yok, her şey bir anda değişmeyecek ama biraz olsun umut, ışık bekliyor taraftar.
 • 449
  fatih terim’in aylarca gözünün önündekini göremeyerek merkezde berkan’la koşturup (koşturamayıp) tüm verimliliğini düşürdüğü ve takım savunmasının çökmesine neden olduğu cicaldau’yu takımın başındaki ilk maçta iki orta saha oyuncusunun önünde oynatan teknik direktör.

  herhangi yeni teknik direktör bir anda bir takımı uçuramaz ama bizimki gibi bir takımda ısrarla, inatla diretilen yanlışlar konusunda yapılacak ufak dokunuşlar zamanla ciddi fark yaratacaktır. takımın kadrosu zaten kötü değildi, bakalım bu kadrodan ne çıkaracak.

  (bkz: 16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçı)
 • 450
  tam olarak 15,5 sene sonra avrupada 1. adam olarak maça çıkacak olan possession football temelli teknik direktör. kendisine yapılan sözleşme eleştirilerini geçiyorum. torrent gibi çıkış arayan bir hoca tabi ki galatasaray teklif yaptığında geri çevirmeyecektir.

  21 kasım 2021 galatasaray fenerbahçe maçından sonra nihat özdemir, fatih terim'i zaten kovmuştu. burak elmas'ın başkanlığı o gün hocasını yedirerek bitti. hocasını koruyamayan yarın kulübün kasasını asla koruyamaz. rahmetli mustafa cengiz başkan bile tff'ye yem etmedi hocayı ya. kendisi hem tff ile iyi ilişkilere sahipti hem hocadan haz etmezdi ama galatasaray hocasını galatasaray düşmanlarına yem edilmemesi gerektiğini bilecek kadar iyi galatasaraylıydı. sonrasındaki üst üste yapılan hakem hatalarının hocaya yapılan bir itibar suikastı olduğunu anlayamayanlara bir şey anlatmaya gerek yok. "bilmem kaç maçta bilmem kaç galibiyet bu mu galatasaray!" sen bunu cümleyi kur diye o hakem hataları yapıldı zaten sevgili dahi arkadaşım. bunu deyince terimsporlu troll diyorlar. kimin kimin trolü olduğu çok açık da neyse.

  torrent'in oyun stili fatih terim'in 4. döneminin ilk 2,5 yılında oynattığı winner possession football. yani son 1,5 senedir oynadığımız geçiş oyununu terk ediyoruz. fatih terim'in 4. sezonunda ne oynuyoruz diyenler vardı, hocaya nasıl vursak diye kafayı duvara vurmalı delirmek yerine maçı izleseler ne oynadığımızı ve aradaki ufak nüansları çok rahat seçebilirler. neyse konumuz bu da değil.

  16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçına çıkardığı kadroyu kendisinin çıkarmadığını bilmek için dahi olmaya gerek yok. bankacıfili olan yöneticimizin çıkardığı aşikar. bakalım torrent hoca kadro seçimlerine karışılmasına ne kadar yumuşak kalacak. bunu sadece yönetime ve basına karşı olarak söylemiyorum. taraftarın da nasıl cevap alacağını çok merak ediyorum. geçmişte torrent'in kadro seçimlerine gelen eleştirilere küfür ve hakaret ederek cevap verme gibi durumları olmuş. vitor pereira'nın taraftardan gelen masum 4-4-2 isteğine f'li ingilizce küfrü kullanması gibi durumları torrent ile yaşayabiliriz. özellikle galatasaray taraftarının arkası boş 4-4-2 baskısını düşünürsek.

  sonuç olarak umarım başarılı olur diyorum. çünkü özellikle taraftarın gerçekten kendisine sert tepkiler verecek bir teknik direktör ile tanışması lazım. benim açımdan possession football oynatacak olması çok büyük bir artı ancak istediği* isimler alınmazsa küme düşürme potansiyeli de yok değil. sene sonu tff başkanlığının süresi bitecek ve "mutlu" bir son isteyen nihat özdemir gerçeğini ve gedik sur burak elmas'ı düşününce küme düşmek gayet korkulması gereken bir olgu.