• 1
  2006 doğumlu yelkencimiz. 2019 formula kite avrupa şampiyonasına katılıp bunu başaran en genç sporcu olmuş. 2020 formula kite izmir atatürk kupası il yarışları’nda da u 19, u 16 kategorilerinde ve kadınlar kategorisi’nde birinci olarak üç birincilik elde etmiş.

  --- alıntı ---

  formula kite atatürk kupası il yarışları, izmir gençlik spor il müdürlüğü ve izmir yelken il temsilciliği organizasyonu ile urla deniz kulübü ev sahipliğinde yapıldı.

  yarışa; galatasaray spor kulübü, istanbul yelken kulübü, akut(arama kurtarma spor kulübü), oli spor kulübü, urla kaykay ve uçurtma sörfü spor kulübü ve ferdi olmak üzere toplam 10 sporcu katıldı.

  sporcularımız derin atakan, kadınlar, 19 yaş altı ve 16 yaş altı kategorilerinde 1., genel klasmanda ise 2. oldu. bir diğer sporcumuz sezai bora kütük ise 4. olma başarısı gösterdi.

  sporcularımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

  --- alıntı ---

  formula kite 2024 yılından itibaren olimpiyatlarda yer alacakmış ve bizde de yeni yeni ortaya çıkıyormuş. umuyorum sporcumuz da ülkemizde bu sporun öncüsü olacak ve olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek. genç sporcumuza kariyerinde başarılar diliyorum.

  https://youtu.be/ufHwLZV6occ