• 17
  sabri sarıoğlu'na ondan daha benzeyen oyun yapısına sahip sağ-kanat-bek. elbette hız konusunda dünya çapında bir atletizme sahip olsa da mental ve teknik özellikleri amatör seviyelerde.

  ligimizde 3-5-2 oynayan bir takımda iyi bir şeyler yapabilir fakat ne 4lü savunmada ne de 3 büyükler için hatalı bir seçim olacaktır.

  umarım ismi bizimle anılması yalnızca menajer tavsiyesi olacaktır.
 • 18
  türkiye'ye gelirse lig tarihinin en hızlı ve çabuk futbolcusu olur. ne henry onyekuru, ne tuncay şanlı, ne bruma, hiçbiri yedlin ile bu konuda boy ölçüşemez. beklerden birini ileri göndereceksek ve kendisine koşu atabileceği geniş koridoru o taraftaki kanat oyuncumuzu içeriye sokarak yaratabilirsek inanılmaz faydalı olabilir. dar alan becerisinin olmaması koridoru koşacağı için problem yaratmaz, ileri uç oyuncusu olsa bu bir sorun olurdu bence.

  deandre yedlin, adama traore, lirim kastrati*, alphonso davies, kylian mbappe. kendisi hız-çabukluk olarak bu oyuncularla aynı ligdedir.

  savunma tarafında avrupa'da büyük maçlarda aksayabilir ancak çabukluğu ve atletizmiyle ligde arkasına atılan topları da rahat toplayabileceğini düşünüyorum. ligimizin atlet afrikalı futbolcuları da çabukluk-hız açısından kendisinin liginde değil çünkü. ndao'nun falan 10 metre arkasından gelip önüne dikilebilir.