resim
Cenk Ergün
Görev:Futbol Direktörü
Takım:Galatasaray
Yaş:47
Uyruk:Türkiye
 • 742
  bir kişiye 40 kere aynı şeyi söylersen olurmuş. buna da sürekli 30 yaş üstü adamlara milyon eurolar saçan, iş bilmez biri dendi dendi ve en sonunda adam evet haklısınız ben gerçekten parayı bol bulunca saçma sapan dağıtmasını çok seven, bu işlerden anlamayan, tek vasfım liseden mezun olmak olan biriyim dedi.

  bütün orta saha oyuncularını 30 yaşında adamlardan seçmek nedir allah aşkına ya. her birine hayvan gibi kontrat yapıp 3 sene sonra ne olmasını bekliyorsun? tamam bir tane lider aldın, hadi tecrübe de olsun dedin ama satamayacağın bu kadar adama hem deli gibi bonservisler verip hem de uzun uzun kontratlar bağlamak tam senlik bir iş olmuş.

  ülkenin neresinde liyakat var ki burda olsun.
 • 744
  galatasaray seviyesi ile uzaktan yakından alakası olmayan futbolculara 5-10 milyon euro bonservis verdirtip kulübü hem finansal açıdan hem de sportif açıdan son derece başarısız bir konuma sokmak yerine 30 yaş civarı adamlarla 2 milyon euro üstü kontrat yapmasını tercih edeceğim sportif direktör. bu adamlar en azından sahada boş boş gezmiyor, insiyatif alıyor, 45 maçı sıfır gol istatistiği ile tamamlamıyor, 2 gol atıyor maç kazandırıyor, takım küme düşmeme mücadelesi vermiyor, takımı şampiyon yapıyor ve izleyene keyif veriyor. keşke hem bunları yapan hem de yaşı genç oyuncular bulabilsek tabi ki ama bunun için ciddi bir scouting sistemine ve çok iyi bir planlamaya ihtiyaç
  var. bizim kulüp yönetim tarzımız bu tür yapılara müsait değil, o nedenle başarının yolu da iyi ve tecrübeli kadrolar kurmaktan geçiyor. öbür türlüsü işte geçen seneki gibi oluyor.
 • 745
  kendisiyle ilgili söylenen olumlu ve olumsuz şeylerin haklılık payı var.

  fakat adamın belli bir vizyonu var, işine gelmiyorsa çalışmazsın. başarılı olur yada olmaz ama hep kaliteli oyunculara gitme eyleminde. maaşları biraz düşük tutabilirse mükemmel olacak.

  kendisi geçen sene olsaydı, cicaldau ve morutan gibi iki vasat oyuncuya 11 milyon euro bonservis bağlamazdı. birde sonraki satıştan payları var.
 • 746
  transferde 30 yaş sendromuna kapılmış futbol direktörü. geç kalmışlık hissi ile başlayan sendromun belirtileri; aşırı para harcama, kalite takıntısı ve benden sonrası tufan anlayışıdır. sendrom sırasında uzun vadeli plan yapılmaz ve kısa vadeli başarı esas alınır. akdeniz ülkelerinde sık görülen sendrom kontrol altına alınmazsa evi barkı sattırır.
 • 748
  geçen sezon avrupa'da gruptan namağlup lider çıkan, fatih terim gidene kadar tüm hücum istatistiklerinde zirveye oynayan, genç omurgalı ve uzun vadeli yatırım yapılmış takıma tüm sene "çöp" çektikten sonra cenk ergün'ün transfer politikası eleştirilince gülme geliyor bana. 2017 transfer döneminde aldırdığı topçuların da hem sahada hem de transferde ekmeğini yedik. müteveffa başkan mustafa cengiz, belhanda & soso ikilisine gelen 15 milyona yakın teklifi arabistan'a satabilseydi bugün cenk ergün para savuran adam olarak anılmayacaktı.

  zaten ünal aysal ilk döneminde yapılan transferler dahil övülen bir transfer dönemi görmedim ben. o zaman da "3'ün 1'i ujfa", "premier lig'de bitik eboue", "muslera, lorik cana+6 milyon etmez" gibi yorumlar yazılıyordu. p entry'ler sezon içersinde hep silindiği için okuyamıyoruz tabii.
 • 749
  yapması beklenen şey birikim işidir. tecrübe ve birikim gerekir. hem business hem spor endüstrisini bilmeyi gerektirir. dili doğru kullanması, mimiklerini kontrol edebilmesi, bir saygınlık hissi yaratabilmesi gerekir. hiçbir şekilde duygularını göstermemesi gereken bir pozisyondur. öfkelenmemek, ciddiyetsiz hareketlerde bulunmaması gerekir. dersine iyi çalışmış olması, karşı tarafın isteklerini ve zaaflarını bilmesi ve üçüncü kişilerle nasıl bir pazarlık içinde olduğunun bilgisine ulaşabilmesi gerekir. herkese inanmaması, acele hareket etmemesi ve daha bir sürü şey.
  tüm bunlara sahip midir bilmiyorum. sanmıyorum da. ketum bir insana benziyor. dengeli de görünüyor ama belki çabuk mu parlıyor? resmen fazia diyen beyefendiden iyi olduğundan eminim de gs camiasında bu özellikleri bünyesinde daha çok barındıran birileri yok mudur? bence vardır. öyle kolay bir iş yapmadığını belirtmek istiyorum.
  eski başkanımız ünal aysal'ın kulağıma küpe ettiği bir lafı vardı. iyi bir anlaşmada iki taraf da masadan biraz buruk biraz sevinçli kalkar, adil bir anlaşma olduğunu böyle anlayabiliriz demişti. umarım cenk ergün kadromuza direk kalite katması gereken transferleri bu yolla çözer ve bu transfer mevzusu hemen biter.
App Store'dan indirin Google Play'den alın