resim
Burak Yılmaz
Takım:Fortuna Sittard
Mevki:Santrfor
Yaş:37
Boy:1.88
Uyruk:Türkiye
 • 14107
  yabancı sınırı konusunda yıllardır istikrarlı bir şekilde saçmalayan isim. eğer bunu kendi çıkarı veya yalakalık olsun diye yapıyorsa ahlaksız olduğunu, gerçekten yabancı sınırıyla türk futbolunun gelişeceğini düşünüyorsa büyük vizyonsuz olduğunu gösteriyor. bu vizyonsuzluğu, portekiz maçında kaçırdığı penaltıdan daha büyük zarar memleket için.
 • 14109
  kendisinde, arda'da, caner'de yoğun şekilde; emre bello'da ise daha kısmi şekilde büyüklük sanrısı var.

  bu arkadaşların en çok kullandıkları kelime ama'dır. cümleye kendi özeleştirilerini yaparak başlarlar daha sonrasında ise ama kullanarak kendilerini haklı çıkarmaya çalışırlar.

  yaptıklarının hep bir nedeni vardır. kimi zaman ailemizden böyle terbiye gördük derler. kimi zaman o an onu gerektirdi derler. kimi zaman da başkalarını korumak için kendimizi öne attık derler. yani işin özünde yaptıklarında hep kendileri haklıdır.

  bir güne bir gün bu insanlar acaba bizi neden çok eleştiriyor diye dusunmezler. küçücük çocuklara kötü örnek oluyor muyuz diye ise hiç düşünmezler.

  bu ve bunlar gibi tipleri ben görmekten çok yoruldum. umarım arkanızı dayayıp oy istediğiniz siyasilerle birlikte yakamızdan tez zamanda düşersiniz.
 • 14110
  türk oyuncuların daha fazla oynaması için, sahada maksimum 6 tane yabancı olmalı diyerek vizyonunu ortaya koyan eski futbolcumuz.

  yabancı sınırıyla türk oyuncuların gelişeceğini düşünmek kadar saçma bir şey yoktur. bunun nedenini zaten herkes çok iyi biliyor. aslında burak yılmaz'da çok iyi biliyor ama işte ilgi budalası olduğu için herkesten farklı düşünüyorum ayağına böyle saçma sapan açıklamalar yapıyor. yani amacı türk oyuncuları korumaktan çok, kendini gündeme getirmektir.

  "bir tane kardeşimiz kontrat uzatmıyor diye oynatılmıyor. bu çocuğun bakmak zorunda olduğu insanlar var. ver parasını kalsın. bu arada çocuk 1 milyon euro istiyor ama sen vermiyorsun, sonra yakın gazeteciler aracılığıyla basının önüne atıp çocuğa hain dedirtiyorsun. onun yerine gidip yabancı alıyorsun. zaten ailesi zengin olan adamdan futbolcu olmaz. futbolcu adam gariban adamdır."

  20-21 yaşında henüz kendini tam olarak kanıtlayamamış bir futbolcuya 1 milyon euro vermek çok mu mantıklı be burak? mesela kerem aktürkoğlu kendince olağanüstü geçirdiği bir sezondan sonra bile halen 8-10 milyon tl alıyor. sözleşmesinin yeni yeni revize edileceği söyleniyor. hal böyleyken sen 20 yaşındaki birisine nasıl olur da tak diye 1 milyon euro vereceksin? eğer o çocuk 7 ceddine bakmıyorsa 400-500 bin euro'da pek ala işini görür.
  bide sırf duygu sömürüsü yapmak için futbolcuların gariban adamlardan çıktığını söylemesi yok mu, yemin ederim çıldırtıyor insanı. en alakasız yerde de söylüyor bunları. ha bu arada sözde garibanlıktan gelen adamların, parayı gördükten sonra hakiki garibanları nasıl ezdiğine bakalım:
  https://gss.gs/aej.png
  https://gss.gs/qQ5.png

  "euro 2016'nın primi 500 bin €'ydu. elemelerde oynayanlar primini aldı. ben son maçta oynamadım ama kadrodaydım. biz turnuvadayken, arda benden hediye istedi. selçuk ise, 'ona prim yatmadı' dedi. tabi arda bunu duyunca delirdi. bende ona, bunun lafını yapmaması gerektiğini çünkü gruptan çıkamazsak ihaleyi yıkacakları adam arandığını söyledim. malzemeci, fizyoterapist ve masör de prim almadı. o dönem futbolcular kendi arasında para topladı, onlara verdik.”

  500 bin euro prim almayacaksın ve susacaksın öyle mi burak? alakan olmadığı bir durumda bile 20-21 yaşındaki çocukların 1 milyon euro alması gerektiğini söyleyen sen, kendin için susacaksın ve bizde yiyeceğiz değil mi? ya yürü git ya. o yıl şampiyonaya gittikten sonra hepiniz primlerle yatıp kalktınız zaten. şampiyonada başarısız olmamızın en büyük nedeni de bu prim mevzusu oldu. birçoğunuz 500 bin euro için milli takımı sattı arkadaşlar bu kadar basit. ha bide bizler çok iyi kalpliyiz reklamını da yapmayı ihmal etmemiş. malzemecilerin, fizyoterapistlerin ve masörlerin primlerini onlar ödenmişmiş. valla gülesim geliyor ya. aslında geçmişte birçok gazetede de böyle yazıldı ama o dönemlerde sizler medyanın sevilen isimleri olduğunuz için(daha doğrusu güçlü bir türkiye'ye destek verdikleri için otomatikman onlar da güçlü olmuştu!) yapılan haberler de tamamen sizin lehinize yapılıyordu. eğer o takımda fatih terim olmasaydı belki inanırdım ama fatih terim herkesten önce zaten emekçileri düşünür.

  "ben fatih terim'in yerinde olsam öyle bir gülüş yapmazdım orada. o an öyle bir durum yoktu. kaç kişinin önündeyiz. bana yapılan faul vardı. neyse konuşmak istemiyorum"
  https://gss.gs/FEd.png

  alay edilmek, dövülmekten de beterdir diye bir söz vardır. işte burak yılmaz bu yüzden yıllardır unutamamış.*

  son olarak şunları söylemiştir: "ben beşiktaş ile büyüdüm. çarşı’ya aşık olarak hep izledim. canları sağ olsun pek aramız iyi değil ama ben gerçekten beşiktaşlıyım."

  https://gss.gs/54q.png
  https://gss.gs/tGp.png
  https://gss.gs/TEv.png
  https://gss.gs/tTV.jpg
  https://gss.gs/l1e.png
  https://gss.gs/nXU.png
  https://twitter.com/.../1080548181321105408
 • 14111
  babası eski futbolcu fikret yılmaz olan ve "futbolcu zengin aileden gelmez, gariban olur" diyen insan.
  galatasaray'da oynarken de sevmezdim çünkü takıma ikilik soktuğunu, selçuk inan'ı vs kötü etkilediğini düşünürdüm. haksız olmadığımı her geçen gün görüyorum.
  bizde oynarken de milli takımda da hep bencillik eden, kendisi gol atmadı mı kolay kolay sevinmeyen adamdır.
  kendisine saygı duyduğum tek konu kendisine bakması ve hala futbol oynayabilecek fizikte olması.
 • 14112
  kulüpleri hayır kurumu sanan futbolcu. bunca yıldır üst düzey takımlarda profesyonel futbol oynuyor, dünyayı gördü, ettiği lafa bak. oyuncu türk diye, kulüp 500 bin yerine 1 milyon vermeliymis, türk diye, iyi olmasa da oynamalıymış. fransa'da böyle mi oluyor mesela?

  kendi ülkesinde hakkı yenen tüm "gariban" türkler hakkında da iki laf etse. siyasete çoktan girdiği için sıkıntı yapmaz herhalde.
 • 14113
  500 bin euro priminden olduğu için incinmiş.
  2016 avrupa şampiyonasında tüm takıma prim verilmişti, kendisi alamamış ve sebebi hikmetini bilemediğimiz şekilde şimdi tekrar ısıtıp önümüze getirmekte.
  konuşmaasının sonunu da bu olayı her fırsatta anlatacağım diye de bitirmiş.
  ya zaten o krizin bütün detaylarını şampiyona zamanında biz zaten öğrendik. gazetelerde çarşaf çarşaf yazıldı. ilk defa konuşuyormuş gibi yapılması ilginç.

  ilaveten, bu gibi durumlar bana aşırı samimiyetsiz geliyor.
  fırsat ele geçtiğinde yangında kül bırakmazssınız, vatan millet sakarya muhabbeti yaparsınız.
  ama paranız kesildiğinde ortalığı karıştırırsınız. konu paraymış işte.
  hak olarak görebilirsiniz ki, buna da itirazım var; özel sektörde çalışan biri olarak derim ki prim yönetici takdiridir arkadaş.
  neyse, delikanlı gibi çıkın o zaman paramı vermezsseniz oynamam diyin. benim için para önemli diyin.
 • 14114
  18 ekim 2014 galatasaray fenerbahçe maçı'nda wesley sneijder'in attığı gollere sevinmeyen hatta golü atan sneijder'e sitem eden evliya çelebi türü aidiyetsiz futbolcudur.

  kendisi ve liderliğini yaptığı karam tayfa ile ilgili çok doğru bir tespit okudum. (bkz: #3460074)

  profesyonel hayatta çok şey gördük. ödenmeyen sigortalar, elden verilen maaşlar, eksik primler, verilen sözlerin tutulmaması, herkesten çok çalışmaya rağmen takdir görmemek. çalışan herkes benzer sorunlar yaşamıştır. ancak bu sorunlar karşısında lise öğrencisi aklımızla fevrice değil profesyonel hayata uygun şekilde mücadele ettik ve kararlar verdik. burak yılmaz'ın açıklamalarına göre 500.000 euro eksik yatan prim (ki sebebini bilmiyorlar çünkü hiçbiri efendice sormaya tenezzül bile etmemiş) yüzünden ortalığın karıştığını anlıyoruz. yine anlatılanlara göre bu duruma verdikleri tepkiler, el şakaları, tavırlar, aldıkları aksiyonlar buram buram lise 1 beden eğitimi dersi öncesi erkek öğrencilerin soyunma odası kokuyor.

  bu arkadaşların dördü kol kola girip evlerinin bahçesinde "önümüze gelene 100 tekme" diye yürüyor da olabilirler. acun abilerine bu konuyu bi sormak lazım :)
 • 14115
  iyi golcü, vasat futbolcu, çiğ karakter.

  son 30 yıldaki( belki de daha fazla) en iyi 2. kadromuzun as golcüsüydü. drogba-sneijder-melo-muslera gibi süper yıldızlarla oynadı, elinden geleni yaptı ve para kazandırarak gitti.

  dışarıdan bakınca fena durmuyor ama ne bizde oynarken ne de sonrasında bir türlü yakıştıramamıştım bu adamı bize. tabi o zaman standartlarımız drogba-baros-elmander'di belki o yüzden.

  tam tahmin ettiğim gibi başlamış şimdiden kendini bir camianın parçası olarak gösterme çabalarına. emeklilik yaklaştı tabi, ülkeye dönünce işte bjk'nin çocuğu burak algısını yerleştirmeye başlayacak diye tahmin ediyordum yanıltmadı.

  fatih hocayla ilgili sözleri falan ilginç yani. şu an karşısında görse hocam hocam diyip önünü ilekleyeceğini eminim de. neyse.

  çok sevdiği, adına zamanında pankartlar-tezahüratlar-çarşaf çarşaf açıklamalar yapan bjk camiasına yamar kendisini de bizden uzak durur inşallah.
 • 14116
  kafasında harika bir dünya kurgulamış futbolcu. bu dünyaya göre kariyerindeki iyi tüm anıların mimarı kendisi, kötü tüm anıların sorumlusu ile başkalarıdır.

  24 mart 2022 portekiz türkiye maçına dair, “o maçı hiç kafanda oynadın mı?” sorusuna verdiği;

  “portekiz maçını bittikten sonra tekrar kafamda oynamadım. o maçı kafasında oynaması gereken kişi, çok netti. çok açık.” ifadesi de bunu kanıtlar nitelikte.

  stefan kuntzun bu kadar tartışıldığını fırsat bilip maçla ilgili hocayı suçlamış. evet hocanın o maçla ilgili yanlış bir kadro tercihi, kötü bir oyun planıyla başlaması eleştirilecek noktalar.

  ama maçı ayağımıza getiren penaltıyı kaçıran futbolcu böyle konuşursa adama sorarlar, naptı kuntz? sen penaltı kullanırken arkadan çelme mi taktı?
 • 14117
  şu anda hollanda'da oynayan forvet oyuncusu.
  kendisinin bir twitch kanalındaki açıklamalarını dinledim. klasik burak yılmaz'dan farklı bir şey söylemiyor, çok da şaşırmadım.
  ancak, portekiz maçında temel hatanın kendisinde değil, kuntz da olması gerektiği bence de doğru. penaltıyı futbolcular kaçırabilir, messi de ronaldo da kaçırır. orada bir suçlu aranacaksa, sistem dışı oynayan kuntz'dur. orada yanlış bir şey yok.

  ama futbolu bıraktığındaki açıklamasını merak ediyorum.
 • 14119
  3-4 yıla ülkeye dönecek
  kendi yakın hissettiği medya mensuplarına röportaj verecek
  röportajda adı geçen olaylarda kendisinin mağdur olduğunu belirtecek
  röportajda laf ettiği kişileri sevmeyenler tarafından benimsenecek
  sosyal medyada ıq fakiri olan adminler kendisiyle ilgili klipler hazırlayacak, kendisinden kral diye bahsedecekler
  kendisine sevmeyenleri de ‘herkes hata yapabilir’ mottosuyla bastıracaklar
  yakın davrandığı camia tarafından jübile maçı/hatıra veda maçı muhabbetleri geçecek
  kendisi, ekibiyle hocalık kariyerine hazır olduğundan bahsedecek
  yaşadığı kadronun yerli kalitesine göre yabancı sınırı hakkında yorum yapacak
  yenildiği maçlardan sonra kendisi hariç herkesi suçlayacak ( yönetimden taraftara kadar herkes)
  kazandığı maçlar sonrası tüm övgüyü kendine toplayacak ve utanarak söylüyorum bu mecrada övülecek, hakkında güzelliklerle dolu entryler girecek
  avrupa kariyeri muhabbeti medyada dolaşacak ama kendisinin hocalık kariyeri süperlig ve birinci ligde tamamlanacak
  eğer hoca olarak başarısız olup suçu başkasına atamazsa, yorumcu olarak acun medya ya da siyasi konjoktura göre devlet kanallarında işe başlayacaktır.

  kendisi hakkında görüşlerim ve ön yargı dolu tahminlerim bu yönde. ofsaytlanırsam da gurur duyduğum entry diye bahsetmeyeceğim. başarılı olursa da silmeyeceğim.
  hakkında hayırlısı olsun.
 • 14122
  portekiz maçında kaçırdığı penaltıyı tekrar kafanda oynadın mı diye sorulan soruya hayır kafasında oynaması gereken ben değilim diye yanıtlamış. ima ettiği kişi ise kuntz. baba senin kaçırdığın penaltının mı sorumlusu oldu? sana ne yaptı adam? küsme diye mecburen oynattı kaç
  maç? sorun çıkaracağını bildiği için. siz ne pislik ne utanmaz insanlarsınız ya gerçekten anlayamıyorum. saf kötüsünüz siz, hiçbir şeyi de haketmiyorsunuz. bütün kulüpleri dolanmış, bütün kulüplerden ana avrat küfür yemiş ve şimdi benim camiam beşiktaş ispatı yapıyor. o camianın formasını giyerken o camianın stadında sana hırsız hırsız diye tempo tuttular be. insan biraz utanır. biraz gururu olur. umarım bir gün hoca olursun da rezil rüsva olursun. oyuncularım senin kuyunu kazınca anlarsın belki. vasat herif.

  https://twitter.com/...U5DO1qcSsk-UGIqRKvSw

  edit:bu video dışında yayında euro 2020 sorulduğunda şenol babasının hiç suçu olmadığını söyledi. ama portekiz maçında kaçırdığı penaltının sorumlusu kuntz. böyle biri işte burak yılmaz. nabza göre şerbetçi, her devrin adamı, yıkama yalama işlerini iyi bilir. yarın bir gün kuntz över şenol boklarsa şaşırmayın.
 • 14123
  https://twitter.com/.../1575223076844969984

  dünkü açıklamalarında en çok dikkatimi çeken noktalardan biri "euro 2016 primi 500 bin euro'ydu. oynayanlar primi aldı. ben de elemelerde 8 gol atmıştım yanılmıyorsam." kısmı oldu.

  şöyle bir o dönemi hatırlamaya çalıştım ve teker teker maçları hatırlamaya çalıştığımda burak'ın 8 gol attığı iddiası çok abartılı geldi. şimdi kontrol etme fırsatım oldu ve elemelerde 8 değil 4 gol attığı, son 2 maçta da (bu primler haklı ya da haksız, son 2 maçta oynayanlara yatırıldı) sakatlığı yüzünden oynamadığı konusunda hafızamın beni yanıltmadığını gördüm.

  kendisinin ya hafızası oldukça zayıf ya da yalan ağzına yuva yapmış.
 • 14124
  kendini mental olarak gelistirme firsati bulamamis klasik bir turk futbolcusudur. acikcasi sasirdigim bir aciklamasi olmadi ve yadirgamiyorum da kendisini. kariyeri, meslegine duydugu saygi ve fiziksel gelisimi ise bu ulkede ornegini gormedigim bir konu.
  burak 27 yasindan sonra bambaska bir gelisim gosterdi. bence futbolu 33 yasindan sonra iyice ogrendi. bu acilardan kendisini tebrik ediyorum hatta ayakta alkisliyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın