resim
Burak Elmas
Görev:Başkan
Takım:Galatasaray
Yaş:48
Uyruk:Türkiye
 • 2482
  halk arasında başkaları ile alay edince söylenen sözler vardır. mesela, birisinin başına kötü bir iş gelince, sevinme senin de başına gelir derler.

  veya başkasının çocuğunun hatasına gülene, kusuru ile dalga geçene, gülme, alay etme çocuğun şaşı doğar gibi sözler.

  biz ali koç’a gülüyorduk, yüce allah da bize burak elmas’ı verdi.

  ali koç’un hiç olmazsa harcayacağı parası var ya.

  bu işin espirisi ama eğer başkan önümüzdeki kısa süre içinde toparlayamazsa, koltuğu kaybeder ve galatasaray tarihinin en başarısız başkanı sıfatını kazanır.

  edit: imla
 • 2484
  altı ayda verdiği bütün sözleri yutan bir başkan;

  taraftara verdiği sözlerden sadece ''fatih terimi yeniden takımın başına tekrar getireceğim.'' sözünü yerine getirdi.

  ki verdiği bu söz, onun sözü değildi aslında, fatih terim; yiğit şardan haricindeki adaylar ile oturup konuşurabiliriz mesajını yakın çevresine vermişti ve bu adaylar tarafından da biliniyordu.

  burak elmas da bu kozu sonuna kadar kullandı ve ne yazık ki kamuoyu konu f.t. olunca öyle bir gazla burak elmasa destek olmaya başladı ki, adam resmen rüzgarı arkasına aldı. diğer adayların projeleri falan hiçbiri konuşulmaz oldu.

  yoksa divan kurulları, üyeler ve büyükler arasında konuşulan tek şey ''burak iyi biri ama yönetici meziyetleri zayıf bu işin altından kalkabilir mi? güçlü duruş sergilemeyebilir'' şeklindeydi.

  benim umudumu yitirdiğim ilk an; stat sponsorluğunun nef ile olmasıydı. fakat benim gördüğümü çoğu insan göremedi ve başarılı bir sponsorluk anlaşması olarak bu duruma çok sevindiler.

  aslında bu olay ve bundan sonra gelen basiretsizlikler, sessiz kalma tutumu, açıklayacağım deyip susma, yayıncı kuruluşun ve federasyonun altında ezik bir görüntü sergilenmesi hiç de galatasaray kulübüne göre tavırlar değildi.

  zaten bunları ilk farkedenler de hemen gemiyi terk etti. şimdi gemiyi yeni insanlarla doldurmaya başladı fakat bunun da çok uzun süreceğini zannetmiyorum.

  ben kendisinin bizi çok daha büyük felaketlere sürükleyeceğini düşünüyorum.
 • 2487
  taraftarların büyük umutlar besleyip başkan seçilmesini istediği, ama yaptığı icraatlarla hem takımı hem kulübü bayır aşağı uçuruma sürüklemekte olan başkanımız.

  seçim vaatleri yerine getirilmedi.

  başkan seçildikten sonra tff’ye yaptığı çıkışlar, tff’ye gittikten sonra bıçak gibi kesildi. galatasaray’ın puanları çatır çatır gaspedildi. hakem bile sahamızda futbolcularımıza posta koydu iki çift laf edip, tepki koyamadı.

  fatih terim’i seçimden önce koşulsuz destekleyip ilk devre bitmeden gönderdi. gönderilmesine karşı değilim ama gönderiliş şekli böyle olmamalıydı.

  ışıtan gün ile ilgili ortaya çıkanlar, yazılıp çizilenler yenilir yutulur cinsten değil ama toz kondurmuyor.

  sportif direktör getiriyor dünya çapında eyvallah olması gereken bu, ama adamı getir mevcut hocanı görsün, futbolcuları görsün, faturayı hocaya keserse uygun bir şekilde gereğini yap ve hoca ile futbolcu transfer konusunu ona bırak. 3 yıllık yapılanmayı profesyonel bir şekilde yap. ama mevcut hocayı gönderdi, ligi ve takımı bilmeyen guardiola’nın yardımcısını getirdi ondan sonra sportif direktör gelecekmiş. böyle ilk yapılması gerekeni en son, en son yapılması gerekeni en başta yaparsa her argümanın altı boş kalıyor.

  son olarak iletişim konusu. bundan yeteri kadar çektik zaten. kendisinin vaatlerinden biride buydu ama sonuç koca bir sıfır.

  başarısız olmamızda ben bir sorun görmüyorum. hoca başarısız olmuştur, futbolcular tutmamıştır veya takım birliği sağlanamamıştır. bütün spor kulüplerinde olabilen durumlar bunlar. ama başarısızlık için attığı adımlar işleri iyiye değil daha kötüye götürüyor. 3 yıllık planlama ile başlanan yolda, 6 ay içinde geldiğimiz durumu iç açıcı görmüyorum.

  burak elmas’ın başkan seçilmesini istemiştim. ama gelinen durum koca bir hayal kırıklığı benim için.
 • 2488
  başkanlığa aday olmadan önce kendisini yapmacık, samimiyetsiz ve popülist bulduğum kişi. sonra fatih hoca kendisini destekliyor diye ben de destekledim. çünkü galatasaray'ın hedeflediği başarılara fatih terim'le ulaşabileceğini düşünüyordum ve terim'in göreve devam etmesinin yolu burak elmas'tan geçiyordu. sonra gördük ki bizans oyunları fatih terim'i de yedi. gelinen noktada galatasaray başkanlığı kendisine üç-beş gömlek büyük gelen bir adam görüyorum. kimin başkan olduğu umrumda değil, ben tek vücut halinde bir hedefe yürüyen galatasaray'ı çok özledim.
 • 2489
  kendisinin yanlış zamanda yanlış kararlar almaya kalkan iyi niyetli birisi olduğunu düşünüyorum. fatih hoca için sezon sonunu beklemek istememesi bence yanlıştı ama diyelim ki bunu yaptı getireceği kişi kesinlikle üst düzey cv sahibi olmalıydı. sadece bu plansizlik bile işlerini çok zorlastirdi. umarım devre arasi transferleri daha fazla geç kalmaz da sezon sonunda daha iyi bir ortamda bulunuruz. yoksa mayısı görmeden seçim kararı almak durumunda kalabilir.
 • 2490
  sanki kulüp yönetmiyor da her açıklamasında kendini aklıyor gibi konuşan başkan. tepeden tırnağa amatörce yönetiyor kulübü. ayrıca yönetime gelince yönetim kurulu üyelerinin sosyal medya kullanmayacağını açıklamamış mıydı bunlar? adam kişisel hesabını kulübün iletişim aracı gibi kullanıyor. yani bunlara bakınca bu adamlar nasıl ceo oluyor nasıl holding falan yönetiyor anlayamıyorum. bazı insanlar gerçekten çok şanslı oluyor bu dünyada hak ettiğinden çok.