resim
Burak Elmas
Görev:Başkan
Takım:Galatasaray
Yaş:47
Uyruk:Türkiye
 • 1718
  tff başkanının yanına gidiyorsun, görüşüyorsun, görüşme sonrası kol kola kameraların karşına geçip uzlaşıcı bir dille konuşuyorsun. problem yok.

  ama sen bunu yaptıktan sonra emsalleri 1 maç ceza alıyorken teknik direktörün 6 maç ceza alıyorsa, gitmene vesile olan galatasaray-fenerbahçe maçının var ve orta hakemi yaşar kemal uğurlu ile halil umut meler aynı hafta maç alıyorsa. senin futbolcu ve hocaların üst limitten ceza alırken pfdk denilen kurum yumruk attığı görüntü ile sabit irfan can kahveciye 2 maç ceza verip beşiktaş derbisine yetiştiriyorsa kusura bakma senin galatasaray başkanı olarak hiçbir ağırlığın yoktur.

  galatasaray'a bu şaibeli kararları reva görenler ne senden çekinir ne senin camiandan çekinir. ya gitme federasyon başkanıyla görüşmeye ya da gittiysen bir neticesi olsun.

  ya tehditse tehdit, siyasetse siyaset, maça çıkmamaksa maça çıkmamak galatasaray başkanı olarak ne yapıyorsan yap bu kirli düzene savaş aç. savaş açmadan sahaya çıkınca da bir şey olmuyor. küme mi düşerecekler maçaları yiyorsa düşürsünler, takımın başına gelmeyen skandal kalmadı. yeni yayın ihalesi yapılacak, senin takımının olmadığı bir havuzun yayın ihalesine kaç kuruş teklif gelecek bakayım.

  30 milyon taraftarı olan bir camia ile hangi siyasi güç çatışmak ister çatışsınlar. ama sen bunları dile getirmezsen artık art niyeti geçip şaibe boyutuna ulaşmış bu tutum devam edecek galatasaray'a karşı.

  eğer sorun maddi kaygılarsa galatasaray yönetimi emin olabilir ki böyle bir savaşta galatasaray açıkta kalmaz. sen galatasaraysın gidip azerbaycan liginde oynasan orayı abad edersin. ben maçlarımı youtube kanalım üzerinden yayınlayacağım desen milyonlarca abone gelir.
 • 1719
  kendisi başkanlığa aday olduğu sırada türkiye futbol federasyonunu aynı kişiler yönetiyordu. kurullarda yine aynı kişiler vardı. federasyon tam olarak bu şekilde yönetiliyordu. kendisinin başkanlığı ile yeni ya da farklı bir yönteme geçilmedi. dolayısıyla artık şaşırıyormuş gibi yapmayı da taraftarın gazını alacak göstermelik toplantılar yapmayı da bırakarak federasyona karşı icraat yapmalı. güzel bir kadro kurdu, akıllıca hamleler yaptı ama bu mevcut federasyonla ne yaparsa yapsın boş. kendisi de durumun farkında zaten ama çözüm üretmek onun işi. çünkü aday iken galatasaray'ın hakkını savunmak temalı, çözüm üretmek temalı twitler atan kendisiydi.

  devran dönmek üzere ben devran dönene kadar bekleyeceğim diyorsa buna da saygı duyarım. sonuçta bu tarihin en galatasaraysız, tarihin en galatasaray düşmanı federasyonunun kurulmasına onay veren galatasaray başkanı kendisi değildi. ancak bekleyecekse de yalandan basın toplantıları falan yapmasın. betçilere, fenomen takılanlara etkileşim için 3-5 tane alıntılanacak beylik söz vermek dışında hiç bir işe yaramıyor o toplantılar.
 • 1720
  aday olmadan öncede adaylığı sırasında da yaptığım eleştirilerde ki ana unsur olan zayıflık konusunda hala bir gelişim gösterememis başkan.

  zayıflık sebebi de belli , kamu ihalelerinden bağımsız sağlam bir işadamı olmadıktan sonra çiğ çiğ yerler bu zihniyettekiler. ülke de 20 senedir bu vasataltı rezilliğe tabi.

  önceki merhum başkan kendini kanıtlamış bir insan ve bürokrasiyi bildiğinden kısmen buna karşi durabildi.
  ( bir renktaşım mesajla işi olanı sıkıştırmak kolay, bu sebeple kendisinden umutluydum dedi. o da mantıklı bir tez ve o da doğru bu konjüktürde. )

  sanırım her haliyle değerlendirdiğimizde malesef herşekilde düşünen renktaşlarımı hayalkırıklığına uğrattı.

  şu an ki durumda kendisi servet yardımcı'dan güçsüz başkan, acı tarafı da bu...
 • 1721
  kulüp içerisindeki görevini yerine getirmesi ve başkanlık için yaptığı şeylerden bağımsız olarak söylüyorum, federasyon ve rakipler konusundaki tavrı çok oportünist.

  başımızda resmen dalga geçen bir federasyon, merkez hakem komitesi, medya ve disiplin komitesi varken bu kadar naif olmak çok yanlış. ünal aysal gibi dik duran bir yönetici istiyorum.

  (bkz: kibar başkan)