• 1225
  galatasaray'ımızın 38. başkanı...

  valla kendisi hakkında pek bilgim yok, eski başkanlarımızdan faruk süren'in damadı olduğunu biliyorum, yurtdışında pazarlama okumuş kendisi.

  ama baktığımızda vaadleri olsun, plan projeleri olsun, heralde çoğu galatasaraylı kendisinin başkan olmasını istiyordu.

  umarım yapmak istediklerini, vaadlerini gerçekleştirir ve imparatorumuz fatih terim ile birlikte yeniden başarıdan başarıya koşarız...
 • 1226
  mustafa cengiz yönetimi 19-26 aralık 2020 için kongre kararı aldığında kendisi kasım ayında adaylığını açıklamıştı.

  ben o zaman kendisinin başkan adaylığını çok olumlu bulduğumu ve onun seçilmesini istediğimi ifade eden bir entry girmiştim ve o entry en ofsayt entry listeme girmişti. ofsayt entry'leri de tutmuyorum açıkçası.

  ben kendisini seviyorum. ama çoğu taraftar ona kötünün iyisi gözüyle bakıyor onu söylemeye çalışıyorum. ama şöyle düşünün artık 47 yaşında bir başkanımız var. 70'lik dedeler döneminden sonra epey ümit verici. ülkede gençlerin önü açılmadığı için ülke bu halde zaten.

  dursun özbek bile 2,5 yıl bu kulüpte başkanlık yaptı. burak elmas'a 3 yıl güvenmekte hiçbir sakınca yoktur.

  sonuçta başkan olmasını istediğim aday başkan oldu. inanın bugüne kadar sadece ünal aysal'da içim kıpır kıpır olmuştu ve dursun özbek'te tüylerim diken diken olmuştu. bir de bu 2021 seçimlerinde burak elmas içime umut verirken eşref hamamcıoğlu' tüylerimi diken diken etti.

  burak elmas fatih terim ikilisine çok güveniyorum. bol şans.
 • 1227
  https://twitter.com/...875840303013890?s=20

  bazı taraftarlarımızın tepkisini çeken bir beyanatta bulunmuş başkanımız. bence tepki göstermek yanlış çünkü günümüzde siyaset ile spor iç içe geçmiş durumda yani siyasilere posta koymak neredeyse imkansız. başkan olsun siyasete ayrı federasyona ayrı posta koysun beklentisi tamamen hayal ürünüdür. belki bazılarınız ünal aysal bunu yapıyordu diyebilir ama o zamanki türkiye ile şimdiki farklı. o zaman siyaset bu kadar işin içinde yoktu.
 • 1229
  seçimden 2 hafta önce yapılan söyleşide sabah gazetesine “türkiye futbola ciddi yatırım yapan bir ülke, maalesef bugün futbol bu bütçeye uygun şekilde yönetilmiyor” demiş başkan. bunun dışındaki cbaşkanını vurgulayan cümleler sabah’ın ilavesidir. adamlara “böyle demedim” deseniz, “ama söylediklerinin toplamından bu çıkıyor” diyorlar.
 • 1231
  https://mobile.twitter.com/...875840303013890?s=20

  kulübün milyarlara ulaşmış borcu, bir dünya vergi borcu bulunan ve henüz bankalar birliği ile yaptığı anlaşmanın detayları bile bilinmeyen bir ortamda gayet normal bir konuşma yapmış olan taze başkan. mevcut koşullar düzelmeden kimse galatasaray başkanından fazlasını beklemesin. aysal bile maliyeciler kulübün önünde gezmeye başlayınca 20 milyon gs taraftarı akpye oy attı demişti.

  ayrıca kendisi futbol için yapılan yatırımları yeterli buluyor musunuz sorusu üzerine futbola cumhurbaşkanının çok önem verdiğinden ve önemli yatırımlar yapıldığından ancak futbol kötü yönetildiği için yapılan yatırımların yeni stadyumların falan oyun olarak karşılığının alınamadığından bahsetmiş. yaptığı açıklamayı birileri işine geldiği gibi cımbızlamış.
 • 1232
  https://mobile.twitter.com/...875840303013890?s=20

  az bile söylemiş. suyun karşı tarafının başkanının eylem ve söylemleri bir birine zıt arkasında milyon taraftar destekte. biz de kendi başkanımızın arkasında duracağız. benim görüşlerime taban tabana zıt bir açıklama ancak konjonktür böyle artık. 3 milyar lira borç, bankalar tepende, e kulüpler zaten tepe taklak ne yapacaktı ya? önemli olan federasyon ile savaşı ne durumda idare edecekleridir.
 • 1233
  ciddi ciddi federasyonla mücadele edebileceğini sananlar var. futbola aşırı çok fazla yatırım yatıran sayın başkan erdoğan'ın atadığı federasyon başkanıyla mı kavga edecek burak bey? mümkün mü bu? ilk çıkışının ertesine "bizim nihat ağabeyle geçmişimiz eskidir." dedirtirler.

  bunu diyorum çünkü bu tarz bir beklenti gerçekçi değil. kim olursa olsun değil. sn. cengiz'den de aynı şey beklendi ama bu konjonktürde bu imkansız.
 • 1236
  mustafa cengiz ve abdurrahim albayrak'ın bile bu derece aleni olmayan açıklamalarına bile kulübü ezdiriyorlar, fikri hür vicdanı hürlük nerde kaldı falan denirken kendisinin açıklaması garip bir şekilde savunulan başkan. konjonktür malum falan ama bundan önceki yönetimin bu tavırları neden eleştiriliyordu o zaman sert bir şekilde? yani söyleyen abdurrahim albayrak değil de burak elmas olunca sorun yok öyle mi?
 • 1237
  https://mobile.twitter.com/...875840303013890?s=20

  oncelikle, muhtemelen burada bahsi gecen sozu ya soylemedi ya da bu sekilde soylemedi ama muhtesem etikli sabah haberciligi tarafindan carpitildi ama yalanlasan bir dert yalanlamasan ayri dert. ayni unal aysal’in galatasaray taraftari erdogan’a oy verdi tadindaki cumlesinin carpitilmasi gibi.

  fakat benim anlamadigim su guzide taraftarimizin adamina gore serbetci olmasi. ayni haber, bak haber diyorum soyleyip soylenmedigi bile belli olmadan yayinlanan haber, mustafa cengiz icin ciksaydi ipe sapa gelmez laflar edecek taraftar burak elmas’i muhtemelen soylemedigi, soylediyse de hatali olan sozleri icin onu yere goge sigdiramiyor. cunku onlarin fikri hur vicdani hur ve ayni zamanda cok muhtesem stratejik dusunen akil dolu insanlar. onlar her yola gelirler cunku strateji.

  herkes once bir kendine gelsin bence.
 • 1238
  neden yarın mazbata aldıktan sonra resmi başkan olarak ilk açıklamasını galatasaray tv'ye yapmadığını anlayamadığım başkanımız. yapılacak iş şuydu:

  1- mazbata alınır, ali sami yen, tevfik fikret ve metin oktay'ın mezarı ziyaret edilir.
  2- tüm ekibiyle ankara'ya anıtkabir ziyareti'ne gidilir.

  ama gidip dan diye sabah gazetesi'ne röportaj verilmez herkese malzeme olunur yoksa böyle. şimdi düzeltsen bir dert, düzeltmesen ayrı dert. baya şaşkınım şu amatörlüğe gerçekten. şüphesiz devlet ile ilişkiler dengeli gitmeli sonuçta siyasi parti değiliz ama fikri hür vicdanı hür vs diyip dünya görüşü olarak mevcut hükümetle taban tabana zıt bir durumdayken yalaka durumuna neden düşürdün başkan kendini ya?
 • 1239
  https://mobile.twitter.com/...875840303013890?s=20

  açıklamalarına kızmadığım başkan. şu durumda şaşırtıcı değil. gel gelelim bunun kadar olmayan açıklamalar için mustafa cengiz ve yönetimine ne kadar ağır laflar edildi daha düne kadar. tabii kendisinin üstünde fatih terim zırhı var. o zırh sayesinde cengiz'e denilen her şey kendisine olumlanacak.
 • 1241
  https://mobile.twitter.com/...875840303013890?s=20

  açıklamaların içeriğine değil de üslubunu doğru bulmadığım başkan. spor ve siyasetin bu kadar içiçe girdiği bir ülkede bürokrasi veya iktidar ile ilişkiler kurmadan ilerlemek mümkün değil. zaten mustafa cengiz ve diğer yöneticilerin devlet veya iktidar ile olan ilişkilerini de hep bu açıdan değerlendirdim. ancak onların hatası federasyon ve mhk gibi bizi alenen doğrayan oluşumlara çıkıp iyi niyetli demek veya rakiplerin yarısı kadar ses çıkartmamaktadır. onun dışında başta araziler olmak üzere birçok iş bu ilişkiler ile gerçekleştiriliyor. sanıyormusunuz ki eşref hamamcıoğlu çıkıp muhalefet edecekti. kulübün de halihazırda iktidara muhalif bir oluşum gibi davranmasına gerek yok. bununla beraber, burak elmas'ın hatası "devletin yatırımları" veya "cumhurbaşkanlığı'nın (yani makamın) yatırımları" ifadesi yerine cumhurbaşkanımızın yatırımları ifadesini kullanması. işte bu bir kişiyi yüceltmeye, yani bana göre yalakalık boyutuna giriyor. gerek yok bu tarz ifadelere.

  son not: bunlar yazılı söylemler, belki de burak elmas cumhurbaşkanlığı veya devlet yatırımları dedi de haberi yapanlar cumhurbaşkanımız diye yazdı, video veya ses kaydı olmadığı için tam kullandığı ifadeyi bilemiyoruz.
 • 1242
  https://mobile.twitter.com/...875840303013890?s=20

  şahane açıklama yapmış çiçeği burnunda 38. başkanımız.
  atar giden yapan arkadaşları kendi işlerinde, devlet ile olan münasebetlerinde de görmek isterim... orada da bu atarı yapın ki bilelim sizin boyunuzu posunuzu.

  tff ve kurumlarına çok güzel laflar etmiş. mis gibi konuşmuş başkan gibi başkan.
 • 1243
  https://mobile.twitter.com/.../1406875840303013890

  ilk günden siyasetle iyi geçineceğinin imalarını vermiş olan başkanımız. buna karşı çıkmıyorum çünkü şu anki rejimde aksi mümkün değil. fakat cengiz yönetimini sabah akşam eleştirip "tff'ye ses çıkarmıyor, baştakine bir şey demiyorlar, atanmış nihat özdemir'e karşı çıkamadılar" diye her ortamda eleştirenler şimdi gelip burak elmas söz konusu olunca kıvırmasınlar. zamanında yazdık bunları, değil mustafa cengiz yönetimi, florentino perez'i getirip başkan yapsak bu ülke sınırlarında o da aksini yapamaz. birini eleştirip birini eleştirmemek iki yüzlülük oluyor ne yazık ki.
 • 1244
  sabah gazeyesindeki röportajda politik cevaplar vermiş galatasaray başkanı.

  maalesef ülkemizdeki insanlar problemli, yazı dili ve konuşma dili farklıdır, mesela bir yazıyı ben çok farklı duygularla yazarken bir başkası farklı ruh hali içerisinde okursa farklı anlamlar çıkarabilir.

  dedikodu yapmaya da bu kadar meraklı bir toplum yoktur, bahsedilen yazıda pavyon hikâyesi mi var ya da federasyonu yalama operasyonu mu var?
  kulübe başkan değil de peygamber mi seçtik?

  basit bir gazete röportajı sonunda nedir bu öldük bittik hâlleri, bazı insanlar nasıl bugüne kadar hayatta kalmış cidden merak ediyorum. hayatınızda hiç mi başka dert tasa yok da sineğin yağını çıkarıp tartışma ve kaos çıkarmaya kalkışıyorsunuz.

  rezan epözdemir'e avukatlığı öğretmeye çalışan mı dersiniz, burak elmas'a başkanlığı öğretmeye çalışan mı?
  fatih terim'e pısırık olma tavsiyesi verildi burada hahahah
  insanların kusursuzmuş gibi burada takılması cidden rahatsız edici.
  hepimiz insanız hepimiz hata yapabiliriz.
  valla buraya belki benim göremediğimi görenler olabilir, belki kendime bir şey katarım diye giriyorum; fakat bir çok başlık hayal kırıklığı maalesef.
  kavga gürültü ve kaostan yoruldum derken şaka yapmıyordum.

  eşref hamamcıoğlu seçilseydi, buradan ayrılıp barcelona, atalanta falan destekleyecektim. galatasaray için eşref beyin seçilmemesi için elimden geleni yaptım, buna rağmen başarısız olsam çekilir kenara olacağımı bildiğim olayları seyrederdim sadece.

  burak elmas başkanıma da ricam, mümkün olduğunca ekip olarak sosyal medyadan uzak dursunlar. ışıtan gün'ün sosyal medyadan paylaşım yapmama tutumu çok doğru bence. tabii ki medyanın nabzını tutacak profesyoneller olmalı fakat iletişim olarak zayıf bir milletiz, mesafeli olmakta fayda var
 • 1247
  yaptığı açıklamanın doğruluğu veya yanlışlığını zaman gösterecektir, şayet bu kelimeler ile yapıldıysa bu açıklama.

  millet burada abdürrahim albayrak’a mustafa cengiz’e böyle açıklamalar yapıldı diye kızmadı. kızma sebebi, hem böyle açıklamalar yapılıp, bir de üstüne hakkımızın yenmesi idi. yani mesela geçen sezon yaşatılan rezilliklerden, elimizden alenen alınan şampiyonluktan sonra mustafa cengiz çıkıp da “tff’nin doğru yönetildiğini düşünüyorum” minvalinde şeyler söyleyince haliyle ortalık yıkıldı.

  şimdi burak elmas bu açıklamayı yapıp, gidip lobileşme yapmazsa, tahkim - tff cephesindeki holiganizmi dengelemezse, aynı şekilde ona da kızılır. çünkü o durumda bu açıklamanın meali galatasaray için değil kendi çıkarın için hükümet ve federasyonla iyi geçinmek olur.

  ama yeni başkan olmuş bir adama bu açıklamayı yaptığı için olumlama yapıldığında işte fatih terim zırhı demenin falan da bi anlamı yoktur.
 • 1248
  yine medyanın kenarından kırparak servis ettiği bir haber. haber içeriğini okumadan sadece başlık üzerinden giden arkadaşların gereksiz yere daha başkanlığının ilk gününde burak elmasa yönelttiği eleştiriler çok acımasızca olmuş ne yazık ki.

  bu röportajda şunu eleştiririm, o kadar gazete, o kadar medya kuruluşu varken sabah gibi bir vasat kuruma bu röportaj şansını tanıyıp cümlenin manipüle edilmesine fırsat vermesi ve kendisini yıpratacak bir duruma sokması büyük yanlış. şimdi diyeceksiniz ki eee demiş işte. demiş de, ne demiş güzel kardeşim? hiç açıp okudunuz mu? bakın size kelimesine, noktasına, virgülüne dokunmadan durumu alıntı ile vereyim.

  --- alıntı ---

  türkiye'nin futbola yönelik yatırımlarını nasıl buluyorsunuz?
  devletimiz çok büyük yatırımlar yaptı futbola. o kadar güzel tesisler yapıldı ki... cumhurbaşkanı erdoğan futbola çok önem veriyor ve sorunlarıyla da ilgileniyor. tesis, alt yapı açısından çok önemli yatırımlar yapıldı. anadolu'nun her yerine son derece modern statlar yapıldı. futbolumuz da cumhurbaşkanı erdoğan'ın bu yatırımlarına yakışır şekilde olmalı.

  --- alıntı ---

  işin acı yanı bunun birebir aynısını yıllar önce burak yılmaz üzerinden yapmıştı (bkz: #1568619) medya ve taraftar yine aynı şekilde tuzağa düşmüştü. yapmayın bunu, bir elin sımsıkı yumruk olmasından başka çıkış yok bize. yapmayın.

  edit: imla.
 • 1249
  böyle bir cümle kurmadığını düşündüğüm çiçeği burnunda başkan. ama benim asıl takıldığım, bu cümleyi kurduğu varsayılarak yapılan bazı yorumlar. “aferin işte böyle yağlayacaksın ki işin görülsün” olarak algıladığım bu yorumları yapan sözlük yazarlarıyla umarım gerçek hayatta herhangi bir ilişkim olmaz. zira en güvenmediğim ve sevmediğim insan tipinin yazar olmuş halidirler. rica edeceğim, “rasyonellik” diye de yutturmaya kalkmayınız. çoluk çocuğu zehirlemeyiniz. bu yaşa kadar hayatta kalmak için hiç böyle “rasyonel” olmadım. benim gözümde bu mantığın haksız kazançlar elde edip onları çeşitli gerekçelerle “rasyonelize” etmekten farkı yok. neymiş, kendi hayatımızda işleri nasıl yürütüyormuşuz filan falan… eğer kendi vicdanınızı rahatlatmak için böyle havalı havalı konuşuyorsanız onun bile daha ahlaklı yolları var.

  edit: https://mobile.twitter.com/...875840303013890?s=20
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!