resim
Bülent Korkmaz
Görev:Teknik Direktör
Takım:Kulüpsüz
Yaş:53
Uyruk:Türkiye
 • 2447
  alanyaspor’da teknik direktörlük becerisini ciddi derecede geliştirmiş efsane defans oyuncumuz ve umut vaad eden teknik adam.

  4-2-3-1 düzeninde ilerliyor. eski gözdemiz famara dhiedou ve khouma babacar’ı dönüşümlü şekilde nokta santrafor olarak kullanıyor.

  efecan karaca ve davidson gibi hızlı ve yetenekli oyuncuları; ters ayaklı şekilde çizgilere yerleştiriyor. ortada ise emre akbaba’yı forvet arkasında tabela yapması için görevlendiriyor.

  6 numarada kesicisi fatih aksoy’u var; 8 numarada umut güneş’ten iki yönlü oynamasını istiyor. umut güneş’in iyi performansı takımı olumlu anlamda etkiliyor.

  bekleri etkin kullanmak için sağ ayaklı tayfur bingöl’ü sol beke yerleştirdi. sağ bekteki juan fran’la sürekli çizgiye iniyorlar. 2 tane de çok açmadığı çakılı yabancı stoperi var.

  ligde zico’sundan şenol güneş’ine birçok teknik adam 4-2-3-1’den ekmek yedi. fatih aksoy yerine iyi bir 6 numara ve bir iyi stoperle çok daha sansasyonel sonuçlar alabilir alanyaspor. bir de emre akbaba’nın bir tık daha iyi oynaması gerekiyor.

  çoğu kişi demode buluyor ama 4-2-3-1 uzmanı olan teknik adamlar bu ligde kendinden söz ettirir. bülent korkmaz’ın da artık bu potaya girdiğini düşünüyorum.
 • 2448
  alanyaspor'daki başarısının kendisinden çok klübü ile alakalı olduğunu düşündüğüm efsane kaptan. alanyaspor teknik direktör ve oyunculara güzel bir ortam sunuyor olmalı. kim gitse başarılı oluyor. antalyaspor ile de çok zayıf kadro ile iyi direnmişti. ama ben teknik direktör olarak rıza çalımbay seviyesinde olduğuna inanıyorum. anadolu kulüplerinde iyi bir ortam bulunca başarılı olabilir, ama galatasaray'da teknik direktör olarak başarılı olabileceğine inanmıyorum.