• 4203
  valla küçülen türk futbolu ekonomisinde talisca ve sörloth'u nasıl alacaklarını merak ediyorum. 3 büyükler içinde durumu en kötü olan takım da beşiktaş. avrupa falan da yok. 1 euro 17 tl'ye koşuyor. en azından, net 2'şer milyon euro versen vergisi menajeri falan 7 milyon euro'dan fazla ediyor. 120 milyon tl yani. sadece 2 futbolcuya 120 milyon tl verdikten sonra biletlerin 1000 tl den başlaması lazım, formayı 1500 den satmanın lazım. daha bankalar birliği ödemesine, yayın gelirinin %60 azalmasına falan da girersek bir hinlik dönmeden bu adamları almaları namümkün.

  yine de yapıyorlarsa yapsınlar. alex, appiah, anelka 3'lüsünden şampiyonluk almış takımız biz. o konuda sıkıntı yok.
 • 4204
  seneye parasızlıktan oynatacakları bazı altyapı oyuncuları yine ön plana çıkacağı için gençleri oynatıyorlar ne güzel söylemleri ile karşılanacak ve bizimle kıyaslanacak kulüp. türkiye'de planlı olarak altyapıdan oyuncu oynatan kulüp bir elin parmağını geçmiyor. bu kulüplere biz de dahiliz. 10 yılda bir tane altyapı ürünü çıkarıp, sürekli altyapının potansiyeli ile övünüyoruz ancak potansiyeli gerçeğe dökemiyoruz. trabzonspor da mecburiyetten oyuncu oynattı, oyuncular parladı ve bir noktaya geldi. biz ve fenerbahçe ise borçlanma kabiliyeti sebebiyle altyapıya bakmadan hala oyuncu alabiliyoruz.

  bir kızılderili atasözünün dediği gibi, "birgün para bitecek ve o zaman galatasaraylılar babel'in yenmeyen bir şey olduğunu anlayacaklar"...
 • 4205
  6 milyon euroya gedson'u aldılar yetmedi kariyeri bir kenara itip her daim para peşinde koşarak saçma sapan takımlarda oynamaktan beis görmeyen talisca'nın peşine düşmüşler. almanların 20 milyon euro bayıldıkları sörloth'u kiralık harici nasıl transfer etmeyi planlıyorlar oraya hiç gelmiyorum. bankalar birliği anlaşması, artan döviz kurları, ekonomik kriz vs. bunları etkilemiyor belli ki. çok süper yönetilen kulüptür.