• 3329
  allah kahretsin içim kan ağlayarak tanım giriyorum.

  açık ara galatasarayımdan da fenerbahçeden de daha fazla şampiyonluğu hak eden takımdır.

  bak içim kan ağlıyor diyorum ama gerçek bu. gayrısı fanatiklik olur. ne kıyak yapıyorlar ki ? hikaye. adamlar takır takır top oynuyor. bak fenerbahçe desen yırtınıyorlar potada tutmak için ama beşiktaş öyle değil.
  şu kadro şampiyonlar ligi grubundan çıkar. sen ne anlatıyorsun kardeş.
 • 3330
  ligin en tempolu takımı bunun yanında bir oyun planları var. golü bulana kadar çok baskılı oynuyorlar sonra tempoyu düşürüyorlar.

  ha söylemeyi unuttum; kendileri ligin tartışmasız en çok kollanan takımı. her maç bir kırmızıları kesin atlanır. hakemler tüm takdir haklarını bjkden yana kullanır. rakiplerin es geçilen penaltıları da cabası. hakemler bu performansa devam ederse şampiyon olurlar muhtemelen.
 • 3334
  (bkz: 6 mart 2021 beşiktaş gaziantep fk maçı)

  kendi evlerinde ilk yarıyı toplam 3 şut ve 1.5 pozisyonla tamamlamış olan takım. bu halleriyle bile övülebiliyorlar. 27 şubat 2021 galatasaray bb erzurumspor maçı'nın ilk yarısında istatistikleri ve bulduğu pozisyon sayısı bugünkü beşiktaş'ın bariz üstünde (7 şut ve 3 pozisyon) olan galatasaray'a denmeyen kalmamıştı devre arasında. aklım almıyor hakikaten.
 • 3336
  bu adamların maçlarında rakip takım hiç pozisyona giremiyor. bak bizde az gol yiyoruz hatta açık ara en az gol yiyen takımız ama her maç kalemizde muslera şov var. bunların maçlarına ne zaman baksam rakip kaleye şut bile çekemeden maçı bitiriyor. bu sene bir çok iyi transfer yapıldı ancak bu adamların yaptıkları josef transferi kaderlerini değiştirdi. atiba-josef orta sahası ile ligde üstünlük kurmadıkları orta saha yok. 10 kişi bile oynasalar bu 2 adam oyunda tutabiliyor takımlarını. * 2 derbi maçları kaldı. eğer bu derbileri kaybetmezlerse maalesef şampiyon olacaklar. buna şöylede bakılabilir. şampiyon olmak istiyorsak 13 de 13 yapmalıyız...
 • 3337
  kalecileri ersin destanoğlu'nun başlığı altında yazılanları okudum. 2 sezondur beşiktaş kalesini koruyor ama hakkında 25 tane girdi bile yazılmamış kaleci. bir kaç maçta ki iyi performansı övülmüş o kadar. benim çıkarım ya rakip oyuncular beşiktaş kalesine pek sık gitmiyorlar ya da beşiktaş savunma işini çok iyi yapıyor. yaşı genç ve tecrübesiz biri olarak rakip oyuncuların kaleyi yoklamaları gerekiyor.
 • 3340
  kanadında arda turan'ın oynamadığı, ortasahasında her yere basan ve yanındakilerle büyük bir uyum içinde oynayan belhanda'nın olmadığı, çok az kontra yiyen, forvetlerinin de tekçi değil her yere deplase olabilen ve her an oyunun içinde olan tipler olduğu bir takım. kornerlerinin ön direkte bitmediğini de eklemeliyim.
  tabii bütün bunların yanında hakem arkadaşlarının ekstra katkıları var ki parçaları tamamlıyor. mesela cüneyt çakır onların lig açılış maçında vardaydı. maç 1-0 bjk lehine iken kornerde sarılıp bırakmayı penaltı +ikinci sarıdan kırmızı ile cezalandır dedi orta hakeme. aynı cücü, trabzon -fener maçının penaltısını görmedi. bjk-malatya maçında ghezzal rakibin topuk üstünden pilav yaparken sarı, aynı pozisyonunda emre kılınç'a kırmızı verildi. josef de souza nin kadiköyde kırmızı görüp en az iki maç ceza almamasını da tanrı istedi mesela. antalya ve hatay'da aldıkları birer puan şu an onları zirveye ortak yaptı , onu da hatırlatalım.
 • 3341
  saha içi organizasyonu yapabilen takım. oyuncu görevleri belli, sahaya yayılımları yerinde, alan daraltmaları yapabiliyorlar. şimdi böyle yazınca beşiktaş övüyoruz sanılmasın. sadece eldeki oyuncularla futbolun temel doğrularını uygulamaya çalıştıklarını söylüyoruz. yoksa çok üst düzey oyunları elbette yok. gösterilen hakem töleransları da cabası. 6 mart 2021 beşiktaş gaziantep fk maçından bir kare ile anlatmaya çalışayım. oyun 0-0:

  https://gss.gs/raS.jpg

  bizim maçlarda böyle bir kare yakalamak çoğu zaman zahmetli. zira marcao ile mostafa arasındaki mesafe kadraja sığmıyor.
 • 3347
  bu sezon tüm maçlarını izleyebilme fırsatım oldu. özellikle bizim renktaşlardan da çok fazla övgüler alınca daha bir dikkatli seyredeyim diyorum ama övüldüğü kadar bir takım göremiyorum. şunu çok net diyebilirim ki her sıkıştıklarında bir şekilde yardım eli uzandı kendilerine. hani o çok övülen tempoları ve rakibini sindiren oyunlarında sert müdahalelerine de çok fazla çanak tutuldu. sertliğe müsaade edersen elbette ki sindirirsin rakibini. hatay ve alanya deplasmanlarında içeride trabzonspor maçında düştükleri durumlar çok şey anlatıyor aslında ama maalesef diğer anadolu takımlarının hali ortada. basit bir soru sormak istiyorum, bize yapılan hakem hataları ve düşmanca tutum beşiktaşa yapılsaydı acaba hala yukarılarda olabilir miydi? ya da şampiyonluğa havlu mu atmıştı?
  oyunumuzu elbetteki yetersiz bulabiliriz, hatta şampiyon da olamayabiliriz (ben şampiyon olacağımıza sonuna kadar inanıyorum) ama oyun olarak örnek alacağımız takım beşiktaş değil.
 • 3348
  defalarca yazdık, bulunduğu konum ve fizik gücüne dayalı futbolu yanılsama yaratan takım. ligi dizayn etmeye çalışan organize kötülüğün yarışta tuttuğu takım.

  biz bunlarla aynı sertlikte oynarsak hiçbir maçı 11 kişi tamamlayamayız.

  bu sene hiçbir şekilde şampiyonluğu hak etmeyen takım. gözlerim kan ağlıyor bu sözlükte bazı okuduğum yazılardan, inanılmaz...

  fenerbahçe çok kritik maçlarda kollanırken bunlar her maç ince ince kollandı. galatasaray biraz sallandığı maçların hepsinde hakemlerle de mücadele etmek zorunda olduğu için puan kaybederken beşiktaş her maç desteklendi ve bir şekilde çözüldü maçları.

  arda turan'ın 3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçından sonraki röportajını iyi dinleyin. biz hissediyoruz bazı şeyleri diyor. sahada hakemlerin niyetini "hissetmek" o kadar önemli ki bunu az da olsa futbol oynayanlar veya bir takım sporu yapmış olanlar anlar. bunu sadece maç izlemiş ve klavye başında çok doğru teknik analiz yapıyor olanlar da anlayamaz. biz "ne yapsak olmayacak" diye düşünürken ve sistematik şekilde doğranırken, beşiktaş'ın kafası o kadar rahat ki gerekirse her gri pozisyonun lehlerine çalınacağını ve maçın kopacağını bilinç altında biliyorlar. sahada kafaları o kadar rahat ki sadece futbola konsantre olabildikleri için bazı maçların belli bölümlerinde çok iyi görünüyorlar, basıyorlar, iyi de koşuyorlar, saldırıyorlar ve bu sanki çok bilinçli çok iyi oynuyorlarmış gibi bir algı yaratıyor. beşiktaş'ın maçlarında anadolu takımlarının topçularını hakemler çıldırtıyor. zaten kapasitesi belli bir anadolu takımını hakem biraz doğrasa o takım tamamen paralize olur, beşiktaş maçlarında da bu oluyor. böyle bir savunma ve kaleciyle bu kadar puan almalarının en önemli nedeni bu.

  iyi oynadıkları maçlar oldu ama galatasaray'ın iyi oynayıp puan kaybettiği daha çok maç oldu. beşiktaş'ın puan kaybetmesi gereken, anadolu takımlarının puanlarının çalındığı da çok maç oldu.

  bundan sonra beşiktaş tüm maçlarını tertemiz kazansa bile alacağı şampiyonluk kesinlikle hak edilmiş bir şampiyonluk değildir. şaibelidir. yazık günah bu lige...
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!