• 391
  (bkz: #2946291)

  burada yazılanlar gerçekse transferi için kayserispor'ur resmen soymuşlar. akıllara zarar bir transfer kayserispor adına. 400 bin euro kiralama ücretiyle beraber bonservisine toplamda 4 milyon euro verilmiş. ve satışından gelecek paranın %40'ı atletico madrid'e gidecekmiş. kayseri kendisini mutlaka ama mutlaka elden çıkarmak zorunda. atletico'ya borçlarını ödeyebilmek için ise en az 7 milyon euro'ya satmak durumundalar. elleri bizimkinden de sıkışık. dolayısıyla kayseri yüksek bonservislerde direnirse kesinlikle ama kesinlikle masadan kalkılmalı. bu parayı rakiplerimiz verebiliyorsa çok daha karlı çıkarız zaten.
 • 397
  transferini istemiyorum ama hadi almaya kafaya koyduk diyelim, teklif verdik. o teklif de 5.1m paketlik teklifi olduğunu kabul ediyorum. kayseri tarafı bunu kabul etmiyorsa başka oyuncuya bakma zamanı gelmiş demektir. yine bütün bir transfer dönemini bir oyuncu üzerinde geçirmeyelim.

  çünkü o zaman daralınca mensah'ın maaşı da otomatik 2 kat arttıyor. adam ne istese vereceksin çünkü başka adamla anlaşmaya zamanın kalmıyor. diagne'nin maaşında gördüğümüz gibi. allah bilir kasımpaşa'dan kaç alıyordu bize geldiğinde 2.75 yaptık maaşını. 2.75 bakın 2.75. korkunç rakamlar...
 • 398
  kayseri'yi bataktan biz çıkartacaksak, bizi kim kurtaracak? bahsedilen fiyatlar dogruysa kesinlikle sıcak bakmadigim oyuncu. ayrica orta sahada bir diagne etkisi yaratma potansiyeli büyük. bu oyuncu daha cok bizim arif erdem gibi gizli forvet pozisyonlarinda is yapabilecek, yumusak oyun tarzina sahip bir futbolcu. mensah'ı kim neden orta saha yaptıysa artık syleyecek söz yok yani.
 • 400
  atletico madrid'in 6 milyon euroya aldığı, ab pasaportu olmaması ve 3 ab dışı oyuncu hakkı nedeniyle kadrosunda bir türlü yer açamadığı ve sağa sola kiralayıp durrduğu bir oyuncuydu mensah. ancak kadrolarında düşünmelerine rağmen, sözleşmesinin son yılına giren mensah'ı 3.6 milyon euro + sonraki satıştan %40 pay ile sattılar. yani sözleşmesinin son yılındaki mensah'ın bonservisinin %60 ına biçtikleri değer 3.6 milyon euro. alan takım kayserispor olmasına rağmen üstelik. daha dişe dokunur bir takım talip olsa isteyecekleri para daha yüksek olacaktı muhtemelen. yani burada yapılan 1 milyon euro anca eder yorumları tek kelime ile komik.

  mensah'ın kayserispor performansına gelirsek. mensah kayserispor'un hayal satarak kadrosuna kattığı bir oyuncuydu. tjaron cherry, deniz türüç, portekiz milli takımı görmüş varela gibi oyuncuların yanına geldi. arkada porto'da oynamış sapunaru falan. ancak adamı avrupa kupalarına oynayan bir takım kuracağız diye alan kayserispor'un kadrosu olduğu gibi dağıldı. adam öğrendi ki olmayan paralarla, hayal satılarak alınmış. hayaller avrupa kupalarında mücadele edecek bir takımken hayatlar emre demir ile hasan hüseyin ile ligde kalma savaşı olmuş. kendisine transfer eden başkan da kaçarcasına bırakıp gitmiş. şimdi kendinizi bu adamın yerine koyun. sizi kandıran bu takıma ne kadar aidiyet hissedersiniz? diğer bir husus da top rakipteyken koşmuyor deniyor. geçen sene gayet koşuyordu. 2019-2020 sezonunda neden koşmadı? çünkü takımdaki tek delici adamdı, skor üretme, etkinlik yaratma ihtimali en yüksek adamdı. hocaları ona sen enerjini sadece topun ayağına geldiği anlar için saklayacaksın demiş olabilir mi? ben söyleyeyim olmama ihtimali yok. çünkü 1 sezon önce bu adamın gayet de koştuğuna tanık olduk.

  peki galatasaray'a gelirse başarılı olabilir mi? bu tamamen oynayacağımız formasyon ve mensah'a bu formatta biçilecek rol ile alakalı. mesela ön liberolu 3 orta sahalı bir sistemde belhanda'nın yerinde rahatlıkla oynayabilir. ya da 4 lü orta sahanın kanatlarında oynayabilir. 4-2-3-1 formasyonunda ise ilerideki 3 lüden üçünü de rahatlıkla oynayabilir. ama bu formasyonda mensah'ı arkadaki ikiliden biri olarka kullanmaya kalkarsanız başarılı olma ihtimali yanındaki partnerine bağlı olmakla birlikte oldukça düşüktür. şunu açık bir şekilde söyleyeyim, kendisi yetenek olarak da fizik olarak da fenerbahçe'ye kaptırdığımız mert hakan yandaş'tan fersah fersah iyi bir oyuncu. mert hakan yandaş'ı sivasspor değil de kayserispor'da izleseydik aradaki kalite farkı daha fazla belli olurdu. ancak biz kendisini 5.1 milyon euro ödeyip alacak takım değiliz. bu işi bitireceksek mutlaka daha ucuza bitirmeliyiz.

  ben kadromuza katılması durumunda, ingiltere'de çalışma izni alacak şartlara ulaştırabilirsek kendisini ingiltere'ye en az 15 milyon euroya satabileceğimizi düşünüyorum. çünkü futbolun temelini bilmeyen sadece enerjisi ile oynayan badou ndiaye'yi bu paraya sattık. mensah dikine gidişleri ile badou'ya benzeyen ancak iyi bir alt yapı eğitimi aldığı için futbolu çok daha bilerek oynayan ve şut atmayı falan bilen bir topçu. mensah kabiliyetindeki bir adamı da avrupa'dan bu paralara getirebilmemiz mümkün gözükmüyor. bizim çok para dediğimiz paralar adamlar için ciklet parası oldu çünkü.

  umarım kayserispor'un düştüğü durumu avantajımıza çevirir bu transferi uygun maliyetle tamamlarız. çok entry sildireceğine inanıyorum.
 • 402
  şu transfer döneminde bunun kadar abartılan başka bir adam daha görmedim. koca galatasaray kayserinin eline düşmüş mensah pazarlığı yapıyor izlenimi veriliyor birde. gelmeyin bu tuzaklara buna vereceğimiz paranın 10 da birine bile bununla aynı klasta topçu alırsın.

  takasla alacaksan al ama o konuşulan paralara öküz alırız öküz.

  galatasaray yönetimi kesinlikle, kayseri , çaykur rize, kasımpaşa , eskişehir gibi takımlara ne futbolcu vermeli nede almalı .

  fazla abartılan küme düşen kayserinin orta saha oyuncusu.

  küme düşen fulham orta sahası seriden fayda gelmedi bundan hiç gelmez.
 • 403
  3 senedir süper ligde oynayan overrated futbolcu. oynadığı takımlar da kasımpasa ve kayserispor. türkiye 1. ligini bile takip edip direkt transfer yapan avrupa takımları 3 senedir mensah'ı keşfedememiş, tek bir teklif bile gelmemiş. her sene fener, galatasaray, beşiktaş falan yazılıyor. peşinde tek bir avrupa kulübü yok.

  zamanında atletico almış eyvallah ama bir ışık görmemiş belli ki. getafe'ye kiralanmış orada da sadece 57 dakika süre almış. koskoca sezonda tek bir 90 dakika oynamamış yani la liga'da. hal böyleyken yabancı sınırı nedeniyle madrid'de oynayamadı demek anlamsız. getafe'de bile oynamamış ki madrid'de oynasın. gana milli takımı'nda da oynayan bir isim değil. yani 1 milyona falan alabiliyorsak alalım da şimdiye kadarki gösterdikleriyle 5 milyona kimse almaz bunu. sadece 3 büyükleri kazıklarlar. belki iş yapar gelince bilemeyiz ama şimdiye kadar gördüğüm mensah'ın çok fazla defosu var, küme düşme mücadeleleri sırasında takımını satmış, vurdumduymaz bir isim. daha disiplinli ve çalışkan bir oyuncu bulunur bahsedilen paralara. ama transfer vizyonumuz türkiye sınırları ile kısıtlı olduğu için çok da güvenmiyorum teknik heyete ve yönetime.
 • 404
  --- alıntı ---

  -top çalma:

  irfan can kahveci: 1.1
  mert hakan yandaş 0.9
  bernard mensah: 1.8

  -top kesme:

  irfan can kahveci: 0.7
  mert hakan yandaş: 0.5
  bernard mensah: 0.8

  -uzaklaştırma:

  irfan can kahveci : 0.3
  mert hakan yandaş: 0.3
  bernard mensah: 0.5

  -çalım yeme:

  irfan can kahveci: 1.4
  mert hakan yandaş: 1.5
  bernard mensah: 1.2

  --- alıntı ---

  tr.whoscored.com sitesinin verilerine göre maç başına defansif istatistikleri irfan can kahveci ve mert hakan yandaş'tan daha iyi olan oyuncu. ne diyelim, allahtan geriye koşmuyormuş...
 • 406
  ben de orta saha oyuncularını gol sayısı ile övmeyi veya eleştirmeyi doğru bulmayanlardanım.

  ancak mensah konusunda ilginç bir durum ortaya çıktığı için, yorumların içine biraz rakam katılmasını doğru buluyorum. mensah'ı isteyenlerin çoğu skor katkısı ve gol sayısından bahsediyor mesela. bu arkadaşlar, mensah'ın kayserispor'da 3 tane penaltı golü attığını görmezden geliyor.* iş buysa belhanda da golcü.

  https://twitter.com/.../1293149650615250945
 • 407
  jimmy durmaz, emre taşdemir gibi kalbur üstü, yerli statüsündeki ancak galatasarayda tutunamamış futbolcularımız karşılığında alabilirsek gerçekten şahsi fikrim önemli bir iş yapılmış olur.

  bu olasılık haricinde kayserispor’un zor durumundan faydalanıp bir şekilde uyguna kiralanırsa yine geçici bir çözüm olarak katkı vereceğini düşünüyorum.

  bu iki seçenek haricinde transferine çok fazla yoğunlaşacağımızı, çok paralar saçacağımızı düşünmüyorum.
 • 410
  kayserinin atletico'ya ödemesi gereken 3.8 milyon euro borç var.
  ayrıca yaptıkları sözleşmeye göre satış olursa %40 atletico'ya gidecek.
  bir de mensah'in maaş 1.1 milyon euro.
  sözleşmesinin bitmesine de 2 yıl var.

  galatasaray anadolu kulübü başkanlarını zengin etmeyi çok sever.
  dünya üzerinde mensahın işini daha ucuza yapabilecek bir çok adam vardır muhakkak.

  bu faktörler bir araya gelince, mensah hayırlı olsun diyebiliriz.
  bu kadar zor ve galatasarayı mali açıdan çok zorlayacak şartlarda kesinlikle mensahı alırız.
  buna eminim, ama kanıtlayamam.

  edit: maaş düzeltildi.
  ben 2.8 diye biliyordum, 1.1'miş.
 • 411
  hiç bir sözleşmenin aşılamaz olduğunu düşünmüyorum. galatasaray gibi köklü bir camianın, oyuncu maaşı tarafında sıkıntısı yok ise bağlantılarını kullanarak bu transferi çözeceğine inanıyorum. sorun şu ki;

  ben mensah kadar ruhsuz topçulardan nefret ediyorum. izlediğim kadarıyla saha içerisinde isyan etmeyip top gelince iş yapmaya çalışan adrenalini düşük futbolcu. donk takımımıza ilk geldiğinde böyleydi ve kadro dışı kalmıştı beni de çıldırtıyordu. ha kayseride mutsuzdur o yüzden çok kasmıyodur demek istemiyorum çünkü bu da karaktersizliğe giriyor.

  bize gelmeden önce birileri galatasarayın hedeflerini ve taraftarın isteklerini anlatsın. diagne'ye yüksek maaliyetli bir çöp daha katılırsa bu sefer kaldıramayabiliriz.
 • 413
  isin maddi boyutu bir yana, oyunculuk kalitesi olarak sozlukte biraz haksizlik yapildigini dusundugum ganali orta saha oyuncusu. futbol yorumcusu ugur karakullukcu da aciktan gommus bugun adami, savunmaya yapmadigi katki yuzunden. valla ben bir galatasarayli futbolsever olarak, son yillardaki ortasaha oyuncularimizdan asiri derecede mutsuzum. kisisel olarak dinamik futboldan, hucum futbolundan, sik bir calimdan, klas bir suttan, akil dolu bir pastan keyif aliyorum, takimimdan bunu gormek istiyorum. son 3 yildir hakikaten dunyada secsen zor bulacagin oyuncu tiplerini bulduk. ndiaye, fernando, belhanda, seri, lemina, nzonzi bu 3 yilda ortasahada kullandigimiz oyunculardi. hicbirinin sutu yok, hicbirinin hucum katkisi yeterli degil, hatta rakip cezasahasina duran top harici girmeyenleri var. ustune ustluk pas meziyetleri de saibeli, yani orada da tam bir guven veremiyorlar. futbol her seyden once golle kazandigin bir oyun, ben takimdaki her oyuncudan gol veya gole gitme anlaminda katki gormek istiyorum, oyunun amacina uygun oynanmali. bu sebeple artik rica ediyorum, normal sampiyonluk mucadelesi veren takimlardaki gibi, en azindan 1 tane dogrudan gol-asist katkisi verecek ortasaha oyuncumuz olsun bu sezon. mensah fizikli, gayet yeterli hizi, hizlanmasi olan, sert isabetli sut cekebilen, frikik kullanabilen, ceza sahasina girip kafa vurabilen, ara pas atabilen tipte bir oyuncu. elbette bunlar, tamamlayici bir kadron varsa anlam verecek, keza ayni anda ndiaye-belhanda-fernando veya seri-nzonzi-lemina-belhanda kadrosunda da tamamlayici bir hucum ortasahasi yoktu. bu mensah olur, baskasi olur bilemem, ama dedigim gibi dinamik, hucumcu bir ortasaha olsun. mensah oyuncu ozellikleri bakimindan bu isi yapabilecek bir adam, transferin diger handikaplari yaninda bunu da yazmak gerek.
 • 415
  şu an en büyük ihtiyacımız merkez orta saha. fatih hoca kendisini istiyorsa bir bildiği vardır.

  yalnız; umarım bu transfer yönetimden haber uçurarak haber yaptığı iddia edilen muhabir arkadaşın yazdığı gibi kiralama şeklinde olmaz.
  galatasaray orta sahasının en az 2 sezon katkı verebilecek, takımla kampa katılıp sisteme ayak uyduracak oyunculara ihtiyacı var.