• 386
  --- alıntı ---

  galatasaray, mensah için 2 yıllık kiralama ile emre taşdemir , ahmet çalık ve jimy durmaz ‘i önerdi. kiralama bedeli 1,4 milyon euro.. transfer büyük ihtimalle bitecek..
  [ @tanerkrmn / aspor ]

  --- alıntı ---

  mensah'ı beğenmiyorum ama bu şekilde alacaksak ben kabulum. ahmet ve jimmy'e toplam 1.6m€ maaş veriyoruz. bu şekil bir değişim zarar getirmez. kiralık olduğu için atletico pay alamaz kayseri'nin işine gelir. 2 yıllık kiralık olması da uzun vadede elimizi rahatlatır.

  edit: birçok yazar arkadaşım haklı olarak maaşları biz öderiz dedi. muhtemelen öyle olur ama oturan adama maaş ödemekle bu ödemeyi transfer için yapmak farklı şeyler. ki yarısını bile kayseri'ye ödetsek kâr kârdır. zaten ahmet çalık'a yıllık 900k€ verecek tek enayi var onu da zamanında kulüp başkanı yaptık.
 • 387
  https://twitter.com/.../1292803773237166084

  --- alıntı ---
  mensah’ın kayseri’deki kiralık evinden selamlar :))

  ev sahibi ile konuştuk. kişisel eşyalarını toplamış ve daha evi kiralamayacakmış.
  --- alıntı ---

  mensah'ın yeteneklerine söyleyecek sözüm yok. hatta pandemi öncesine kadar takıma katılmasını çok isterdim. ama pandemi sonrası takımı kayserispor'u yarı yolda bırakması ve konuşulan 5 milyon euro'ya yakın fiyatlar kendisinden soğuttu açıkçası. bir de oyunun savunma kısmında pek yok tabi.

  ama son birkaç günde konuşulan 3-4 oyuncuyu takasta verip, üstüne 2-3 milyon euro vermek her türlü galatasaray için kazanç.
  maaşı da 1.5-1.6 civarı olursa oyuncu performans göstermese bile rahatlıkla elden çıkarılır.

  hayırlısıyla kampın ilk haftası sonuçlanır inşallah bu transfer.
 • 389
  “muhasebeci taraftar” olarak, gelişine ancak takas yoluyla olursa memnun olabileceğim oyuncu. limitli bir harcama hakkımız var ve bu adamı 2 senedir izliyoruz. yani ne vereceği az çok belli. o sebeple çılgın gibi paralar vermeyiz umarım.

  teklifimizi yapıp çekilmeliyiz. diyorum ama sayın albayrak beni fazlasıyla endişelendiriyor.
 • 390
  mensah'ın sözleşmesi 2022 yılında bitiyor ve bonservisinin %40'ı atletico madrid'de olduğu için sanıyorum, yönetimimiz sözleşmesi bitene kadar kayserispor'un harcadığı maliyete kiralamak istiyor. sözleşmesinin bitmesine 6 ay kala da oyuncuyla protokol yapıp, bonservissiz transfer olarak kadroya katabiliriz.

  bu durumda iki sıkıntı var gibi duruyor. birincisi, biz oyuncuyu kiraladığımız zaman ücreti sadece kayserispor'a mı ödeyeceğiz yoksa atletico da %40 kadarını alacak mı? diğeri de tahmin ediyorum, kayserispor iki yıllık kiralama ücretini peşin istiyor ama yönetimimiz vadeye yaymak veya en azından 1.3 milyon euro üstü rakam ne olursa olsun gelecek sezon* ödemek istiyor.