• 306
  eğer ciddi bir bonservis verilme durumu olursa kötü bir transfer olarak yorumlayacağım. çünkü çok savruk bir oyuncu iç saha da oynar deplasmanda çekinir çok uzağa gitmeye gerek yok 1 sene önce n'diaye'yi izledik ve beğenmediğimiz için gönderdik.

  seri'nin de 1 sene takımda kalacağı konuşuluyorken mensah-seri ikilisinin arkasını hangi babayiğit toplayacak merakla bekliyorum.
 • 307
  son sezonda izlediğim maçlarda biraz savruktu evet. ama 2018-2019 sezonu kayserispor performansını hatırlıyorum. forvette umut. sağda deniz türüç, solda varela/bilal. 10 numarada chery. arkalarında ise şamil cinaz ve mensah orta saha tandemi. o kadroda orta sahada yer yer rakiplerle çarpıştığını, güçlü kaldığını ve hatta büyük takımlara karşı bazı maçlarda bölgesini domine ettiğini hatırlıyorum. gol ve asist sayısı ortamalasının çok altında kalmıştı ama bence dikkate değer bir performanstı.

  bu açıdan da mensah'ı ndiaye'ye benzetiyorum. ndiaye de osmanlıspor'da iyice 10 numaraya evrilmişken bize gelip 8 numarada en azından bir süre müthiş keyif verdi. sonra zaten olay ekşimeden güzel bir bonservisle de yolladık. mensah'ın çok bahsedilen gamsızlık seviyesi ne durumda bilmiyorum ama yaşı henüz genç. ndiaye vari bir performansla benzer bir kader yaşaması çok çok da olasılık dışı gibi gelmiyor bana.
 • 310
  kendisi seri‘nin yanına değil yerine yada rotasyonuna düşünülüyor olabilir.
  çıkan isimleri düşününce (kalu, emre kılıç) sanki önümüzde ki sene 2’li ortasaha ile 4-2-3-1 yada 4-4-2 türevi diziliş ile oynayacağız. sert bir ön libero, yanına daha ayakları yumuşak topla katedebilen bir partner, önlerine de serbest oyuncu 10 numara vs.

  ben kendisine çokta karşı değilim, kayseri maçlarında özellikle bir fener ve beşiktaş maçında çok dominant oyunlarına şahit oldum açıkçası.
  kayseri gibi orta sıra hedefsiz bir takımda her maç o motivasyon ile oynamaması gayet normal. bizim gibi hedefli takımlarda, başında fatih terim gibi bir hocada varken, çok daha farklı performans ortaya koyabilir.

  ucuz bir bonservis ve makul bir yıllık ücret ile gelirse, cv de yazan a.madrid etiketi ile çok rahat para kazanıp yollayabiliriz.
 • 312
  --- alıntı ---

  galatasaray mensah için kayserispor'a 1 milyon euro+jimmy durmaz+ahmet çalık+emre taşdemir+şener özbayraklı teklifi götürdü.

  --- alıntı ---

  piyasada başka oyuncu mu kalmadı ki mensah'ı bu kadar istiyoruz? diye düşünmüştüm fakat çıkan haberlerden sonra şunu anladım, olay mensah'tan çok elimizde oynatmadığımız oyuncuları takasta kullanıp bir taşla iki kuş vurmak. fakat sorun şu ki, takasta kullanacağımız oyuncuların maaşını kayserispor karşılayabilecek mi?
 • 313
  bizim takım maalesef kendi ligimizden bile futbolcu transfer ederken iyi bir gözlemleme süreci takip etmiyor. resmen taraftar izlemesi gibi büyük maçlarda biraz performans gösteren futbolculara tav oluyor kulüp.

  bunun en büyük örneği de diagne örneği, adam kasımpaşa da çatır çatır gol atıyordu ama belirli bir özelliği vardı kontra oynayan besleyici hızlı kanat oyuncularıyla oynayınca atıyordu ama demekki adam büyük takımda kapalı defansa markaj altında oynayabilecek futbolcu değişmiş. bu bir iyi gözlemleyememe sorunu bence.

  bu adam da bence aynı sonuca çıkacak, elimizde patlayan bir diğer bomba olacak.
 • 316
  --- alıntı ---

  galatasaray'dan kayserispor’a mensah teklifi;

  1 milyon euro + emre taşdemir + şener özbayraklı + ahmet çalık + jimmy durmaz.

  (sabah)

  --- alıntı ---

  mensah'ı istemiyorum ama ilgili teklif doğruysa çıksın gelsin. hem 4 tane gereksiz oyuncudan hem de yıllık 20-25 milyon lira'dan kurtulmuş oluruz. 4 tane oyuncu başımıza bela olacağına mensah olsun.
 • 318
  sonraki satıştan pay maddesi ile kayserispor'un belini büken oyuncu.

  kayserispor'un kadrolu yorumcusu taner karaman %80 mensah galatasaray'da dedi. bu ciddi bir yüzde.
  ben önümüzdeki sezon 4-2-3-1 oynayacağımızı varsayıyorum. mensah, arda, emre akbaba gitmezse feghouli'de bu bölgeye yazılabilir.

  transferlerin kampa yetişmesi gerekiyor. mental olarak sorunlu gibi görünen bir mensah var. fatih terim hocam alalım diyorsa çabucak almamız lazım. kanat için ise samuel kalu'nun ismi geçiyor, o da mental olarak ışık vermiyor. diagne ve emre mor'dan verim alamayan bir fatih terim vardı. mensah'ı ona göre yorumlamak lazım. kayseri'de saçma sapan kırmızı kartları var. burada görse kıyametler kopacak.

  kayserispor atletico madrid'e sonraki satıştan pay vermek istemiyorsa takası kabul etmek zorunda. jimmy, şener, emre taşdemir bonservisiyle ozornwafor ve jesse de kiralık olarak verilip bu iş çözülürse iki taraf için de makul bir yol olur. hem bu oyuncular kayseri'yi kümede tutmaya da yeter.

  mensah'a yüksek bonservis verecek bir takım yok. maalesef galatasaray'ımızın ffp ile eli kolu bağlı. eldeki gereksiz oyuncuları da göndermek bütçeyi rahatlatacak.
  ben açıkçası olumlu bakmaya başladım. oyuncunun kampa yetişmesi önemli ve fatih terim hocamın ekstra mesai yapması gerekli. mensah diagne'nin de eski takım arkadaşı.

  mensah'a mücadeleci orta saha olarak bakmamak gerekli.
  takımımıza duran topları etkili kullanan bir oyuncu şart, driblingleriyle top taşıyan delici bir oyuncu da şart. asist ve gol olarak da ligde katkı verir. fatih terim hocam oyuncuyu efor oyununa ikna edebilir mi, zor ama denenebilir. oyuncu eforlu oyun oynarsa kreatifliği düşer mi, çok yüksek ihtimal.

  yapılan planlamayı kampa yetiştirmek de çok önemli.
  mert hakan'dan çok daha yetenekli bir oyuncu.
  hayırlısı olsun.
 • 319
  atleticoyu çırak çıkartacak transfere konu olan futbolcudur. 3 4 tane gs icin yetersiz ancak kayseri icin iyi olan futbolcular verilip kayserinin yeni sezon kadrosu güçlenecek. galatasaray verim alamadığı oyuncularin gereksiz maliyetinden kurtulacak ve orta sahaya takviye yapacak ancak soru işareti barındıran bir takviye. yine de o dörtlüyü elinde tutmak yerine sorunu olsa da yetenegi gücü yerinde olan birini kadroda tutacak. atleticonun da bu işte eli bos kalacak. ancak atletico icin de cok da fifi olan bir durumdur. adamlarin bir şampiyonlar ligi maci galibiyeti ile aldigi para sonuçta.
 • 320
  gelir mi gelmez mi diye çok düşünmeye gerek olmayan futbolcu. bizim bir futbolcuyu transfer edebilmemiz için, o futbolcunun ne olursa olsun galatasaray'da oynayacağım, ya galatasaray ya da hiç demesi gerekiyor. aksi halde, bizim yönetim sadece olayları izliyor. bjk da 4 futbolcu ve biraz paraya yükseltmiş teklifi. o yüzden büyük ihtimalle bjk alır.
 • 321
  çıkan haberler doğruysa ahmet çalık’ın takımda kalması bizim yararımıza olacaktır. stoper rotasyonumuz ahmet çalık’ın gidişiyle epey daralıyor. semih kaya ile oynanmasındansa 1 stoper ile oynamayı dahi tercih ederim. çünkü kendisi sahada sadece kuru kalabalık yaratıyor. ahmet çalık takasta kullanılacaksa o 1 milyon euro bonservis verilmemeli. kayseri için bu takasın güzel yanı 3 veya 4 tane yerli futbolcuyu kadrosuna katıyor. bu futbolcular kayseri için de iyi transferler ayrıca. yabancı sınırının gelmesiyle eli güçlenecektir. bu bakımdan kayseri açısından kabul edilebilir bir teklif. tabi ki mensah’ın maaşının çok üzerinde değilse bu oyuncuların maaşları. bizim için olay pek iyi değil bence. zira mensah gibi bir oyuncuyu takımımda istemiyorum. disiplinsiz ve profesyonellikten uzak futbolcular şampiyon olamayışımızda büyük bir etkendi. ben mensah yerine lemina’yı 10 kez tercih ederim. sahada ne katkı vereceği belirsiz sorunlu bir futbolcu, hele ki yetenekleri de galatasaray için üst düzey değilse kesinlikle gereksiz külfet. hele şu günlerde boşa harcayacak bir kuruşumuz dahi yok. mensah ile rotasyon oluşturmaya çalışmaktansa atalay ve bartuğ riskini tercih ederim. az buz da maaş alacağını düşünmüyorum mensah’ın.
 • 322
  eğer çıkan teklif haberleri doğru ise, yine yeniden transfer yapmayı öğrenemediğimizi bize gösterecek oyuncu. en son ne zaman senin oynatmadıklarını kabul etti anadolu takımları. ne zaman takasa sokabildin. aldıkları yıllık ücreti nasıl karşılasın kayserispor. takas teklif eden, her zaman biraz daha zararla çıkar bu işin kanunu bu. işi bitirmek istiyorsan, bu zarar maliyetine katlanmak zorundasın. ciddiyetsiz teklifler yap, adamları aptal yerine koymaya çalış sonra, bize satmadılar öyleydi böyleydi. ha verdiğin adamların yıllık ücretlerini karşılayıp vereceksen, orası ayrı. en azından buna katlanmak zorundasın.
 • 323
  mensah için 1 m euro artı dört futbolcu.

  bence kayseri spor için mükemmel bir alışveriş olur. çünkü bizde yedek olsalar da şener, jimy, emre taşdemir ve ahmet çalık bir anadolu kulübü için ligden düşmeme garantisidir. bu kadar kaliteli futbolcuyu bonservissiz bulamaz kayseri spor.

  bu dört futbolcu da ilk onbirde oynar ve mevcut kadro ile kaynaşırlarsa kötü rüyalar görmekten kurtulursunuz. aldıkları yıllık ücretlerde fazla değil bu futbolcuların. bir anadolu kulübünün rahatça karşılayabileceği rakamlar. zaten onları almazlarsa yerlerine alacakları futbolcuları da pastırma karşılığı oynatmayacak.

  asıl soru şu; mensah bize fayda sağlar mı? çünkü çok şahsi oynuyor ve de her an kırmızı karta amade.
 • 325
  sözlükte gömüldüğü kadar kötü olmayan merkez orta saha. kendisinin dripling yeteneği türkiye için üst düzey. şutları da fena değil. duran topları da etkili kullanıyor. top bizdeyken etkili olur. tek sorun top rakipteyken oyundan kopması. fatih terim'in seveceği tarzda bir oyuncu. doğru sistemde verim verir. oyun sürekliliğini sağlarsa ndiaye gibi avrupa'ya da transfer yapabilir.
 • 326
  kendisi şu mevcut ekonomik ortamda bize nasıl gelecek çok merak ediyorum.

  elimizde sadece 1,73 milyon euro var.

  kayseri başkanı da öyle 1 milyon euro artı dört futbolcuya falan bırakmaz bu adamı. zaten ligde kaldılar, en az 3 ve 2 takas futbolcu ister.

  bakalım ne olacak, göreceğiz.

  ayrıca başka futbolcu mu yok eleştirilerine katılıyorum lakin uefa'ya bile kalacağımız meçhul. elin 23-24-25 yaşlarındaki genç siyahi topçuları bize süper lig için niye gelsin? bu açıdan bakmak gerekiyor.
 • 328
  transfer edilmesi halinde belhanda'dan sonraki sorunlu/arıza futbolcu kontenjanını dolduracak olan yetenekli futbolcu.

  kabiliyetine laf etmem ama bizim yeni sezonda daha garanti adımlar atmamız gerekiyor ve mensah, mental eksikleri çok olan başımıza hem saha içi hem saha dışında dert olabilecek bir futbolcu.

  diagne, arda vs de varken “potansiyel arıza” sayısını arttırmak ne derece doğru bilemiyorum.

  öte yandan 1m + 4 futbolcu dedikoduları doğruysa, pek laf etmem.