resim
Bartuğ Elmaz
Takım:Galatasaray U19
Mevki:Önlibero
Yaş:18
Boy:1.79
Uyruk:Türkiye
 • 458
  bir senedir kulübü sürüncemede bırakan oyuncu. ne sözleşmeymiş kardeşim. messi, barça ile bu kadar pazarlık yapmadı. imzalıyorsa atar, imzalamıyorsa da yol verelim gitsin. bu nedir yahu. bir yıldır bartuğ da bartuğ. daha en sekiz yaşındaki bebe bile galatasaray’da oynamaya can atmıyorsa neyin pazarlığı bu?

  bu tarz sözleşme pazarlıkları taraftarı altyapıdan çok soğutuyor işin doğrusu. atalay’a daha fazla forma şansı vererek, sözleşme imzalayanları ödüllendirdiğimizi göstermek gerek. kalırlarsa oynayacaklarını da bilirler böylece.
 • 459
  bulunmaz hint kumaşı değildir. ben anlamıyorum bu çocukların sözleşme triplerini. pek tabii haklarıdır ve hakları olanı istemeleri çok normaldir ancak bu yaşta bu kadar sözleşme muhabbeti yapan topçu yarın bir gün daha beterini de yapar. hakkını alması değil konuyu böyle uzatması sanki istemiyormuş gibi bir izlenim bırakıyor bende.

  o sebeple kendisi sözleşme imzalamak istese şimdiye kadar imzalardı. fatih terim çıktı konuştu kendisi hakkında. fazlası zaman kaybıdır. son teklif yapılsın ve geri çekilsin kulüp. sürecin devamı için izlenmesi gereken yol mustafa kapı'da izlenen yoldur.
 • 462
  kendi başlığında yaptıkları eleştirilirken bir başka futbolcu ismail çokçalış kendi kulübünde benzer süreçleri yaşadığı için sözleşmesini feshedince hemen kulübümüze alalım istiyoruz. bu noktada artık amatör süreçleri aşıp profesyonel dünyanin gerektirdiği şekilde hareket etmenin herkes için en faydalı yol olduğunu düşünüyorum.

  türkiye'de iyi bir üniversitede eğitim aldığınızı ve akademi yolunda devam ettiğinizi düşünün. kendi üniversiteniz de size kadro teklif ediyor, dünyanın önde gelen yurt dışı üniversiteri de. bu durumda tercih yaparken, eğitim aldığınız üniversitenin size kattıkları yanında sizin de gerek doğal kabiliyetleriniz gerek kendinize kattıklarınızla daha iyisini hakettiğinizi düşünme eğiliminiz olabilir. ve eğitim aldığınız yeri değil de, daha iyi bir kariyer basamağı olarak gördüğünüz farklı bir yeri seçebilirsiniz. profesyonel hayatta ilişkiler tek taraflı değil, siz bir emek verirsiniz, bir potansiyeliniz vardır, bunun karşılığında da belli şartlarda olduğunuz yerde kalmayı ya da başka bir yere geçmeyi tercih edersiniz.

  günümüz gençleri, uluslararası platformlara daha hakimler, ve vizyonları daha geniş. bu vefasızlık olarak adlandırılmamalı, asıl dert, bu gerçeğin farkında hareket edip, bu gençleri kendi kulübümüzde tutabilmek için kulübün yapısını güçlendirmek olmalı.
 • 463
  100 bin euro’ya aldığımız, avrupa’nın en iyi 6. liginde 2 sene ilk 11 oyuncusu olan gustavo assunçao kazanılması gereken yerde; 16-18 yaşında kendini menajerlerin kucağından kucağına atan topçularımız ne diye bu kadar kıymete biniyor şaşıyorum doğrusu.

  ozan kabak ve mustafa kapı denen ‘müthiş proje çocukları’ da böyle gitti. biri 2 senedir top yüzü göremiyor diğeri de kariyer cv’sine her sene bir küme düşme yazıyor.

  bulunmaz hint kumaşı falan değil bu çocuk, kendini bu kadar ispatlamak istiyorsa önce bu formayı istediğini gösterecek. geçiniz…
 • 464
  kendisine güle güle demek lazım. yok menajeri fenerliymiş, zorluk çıkarıyormuş. gülüyorum bunlara.

  menajer değiştirmek çok zor herhalde, ya da talimat vermek. imzalayacaksan imzala, burada gelecek göremiyorsan da git. işlerine gelince genç çocuklar hata yapar, ama iş para pula gelince bir anda profesyonel oluyorlar.

  mustafa kapı kadar adam ol sende ve git. çocuk en azından kalmak istemedi ve gitti.

  bunun ne istediği belli değil.

  çıkıp oynasa ve performans gösterse el üstünde tutulacak. bunları üniversiteye gitmek için kalacak ev arayan gençlerle karıştırmamak lazım. arada önemli fark var.

  ekleme: kendisiyle, karın tokluğuna sözleşme imzalamak istediğimiz sanılıyor herhalde.
 • 467
  içi boş donelerle eleştirilen oyuncumuz. sözleşme pazarlığı yapması normaldir, kendi geleceğini düşünmesi gayet normal. ona taviz verme, buna taviz verme, ondan dışarıya bağımlı kalıyorsun. altyapıdan çıkan oyunculara gelecek sunmak zorundayız, gelecek planlaması yapmak zorundayız. bugüne kadar bunu yapamadık. şu anda yunus iyi işler yapıyor ama geç kaldık onda da.

  edit: iş görüşmesine gittiğinde önüne gelen rolü, önüne gelen zammı kabul edenler tarafından ofsaytlanmışım sanırım. komik.

  geleceğinizle, kariyerinizle ilgili karar vereceğiniz konularda, kendinizin yapmayacağı fedakarlıkları, başkasından isterken çok bonkörsünüz.
 • 468
  daha karar vermeden üzerine gidilip baskı yapılmaması gereken futbolcu. eninde sonunda bir karar verecektir. çocuğun bebeklikten galatasaraylı olduğu eski tweetlerinden belli. umarım bu benliğini kaybetmemeyi seçer.

  önünde arda turan, ozan kabak gibi örnekler varken gidip mustafa kapı gibi futbol piyasasından silinmeyi tercih ediyorsa ondan regista falan olmaz zaten. regista olmak yüksek iq ve karar mekanizması gerektiren bir rol çünkü.
 • 470
  olaya duygusal olarak bakan galatasaray taraftari tarafindan haksizca elestirildigini dusunuyorum. bugun aramizdan herhangi birisine kariyer, gelecek ve ucret anlaminda cok daha iyi imkanlar sunulsa yillarca calistigi, ogrendigi minnettar oldugu isini gozunu kirpmadan birakip gideriz. bunu ben yaptim, yine olsun yine yaparim. bu cocuklar da kendi hayatlarini, kariyerlerini dusunmek zorundalar. kulubun de bu isi bu kadar uzatmamasi gerekiyor, profesyonelce oturup konusursun anlasamazsan da gule gule dersin.
 • 471
  sözleşmesinde yazan miktara neden bu kadar takılıyor anlamıyorum ya da sözleşmesini iyi yapacak tabi abi diye savunanları. gerekçesine gelirsek zaten sözleşmesi ne olursa olsun kendisini gösterip bu takıma girerse yeni ve güncel sözleşmesini alır. fatih terim bu konuda özellikle gayet hassas. ilk 11 oynatmadığı ama gelecek gördüğü isimlere bile zamlı yeni sözleşme yaptıran bir adam. kerem 1 sene olmadan aldı yeni sözleşmesini. keza taylan, ömer bayram bile zamlı yeni sözleşme yaptılar diye biliyorum. yani bu kardeşimiz potansiyeline ve yeteneğine güvenip ben daha iyi sözleşme istiyorum değil, ben imzalayıp kalıyorum zaten ben yeteneğimle bu takıma girer daha iyi sözleşmemi kaparım diye düşünmeli. e bir zahmet iki dakika bile as takımda oynamadan da as oyuncu sözleşmesi istemesin. madem çok yetenekli; takıma girer, hakettiği sözleşmenin bile çok daha iyisini alır. ne maddi olarak avrupa'da daha iyi bir maaş alabilir ne de özendiği takımlardan daha dar bir vizyona sahip bir kulüpte oynayacak. örneğin şu an avrupa ligi'nde devam eden ve hedefi hep avrupa olan bir kulüpte oynayacak.
  eyyorlamam bu kadar.