• 17
  fatih terim'in kariyerinin bu son demlerinde elini rahatlatacak bu tip bir başkanla çalışmasını çok isterim.

  yalnız paralı derken normal değil baya paralı başkan.* yatırımları da ekseriyetle türkiye'de değil, yurt dışı odaklı. buradan herhangi birine eyvallahı olacağını zannetmiyorum.

  paralı başkan her şeyi yoluna koyar mı ? hayır.

  ama bir şeyleri yoluna koymak için de paraya ihtiyaç olduğu kesin. şimdi gençlere yönelelim scout transferi yapalım diyoruz, galatasaray'ın başındaki adamlar 500 bin euro, 1 milyon euro için o potansiyelli topçuları alamıyor. futbolcu satalım diyoruz bir tane futbolcu satamıyorlar, sponsor bulalım diyoruz dinçer azaphan'ın falan adı geçiyor.*

  nitekim işleri yoluna koyacak kadar bile para yokken kendisine burun kıvırmak bana çok komik geliyor. hee lise gibi bir engel varken burun kıvrılmasa ne olacak orayı ben de bilmiyorum. ama abdürrahim albayrak'ın, dursun özbeğin falan kulübü temsil ettiği bir futbol ikliminde böyle bir işadamına burun kıvıracak lise de kendini sorgulasın artık.
 • 18
  eğer gerçekten milyar doları varsa başkan olmasını destekliyorum ama eminiz değil mi? bulgaristan'dan gelecek gelin gibi olmasın? milyarder iş adamından çok osmanlıyı yıkmaya çalışan gayrimüslim papaz andırıyor. işin şakası bir yana sıfırdan gelen insanlara hep çok büyük saygı duymuşumdur. ateş olmayan yerden duman çıkmaz demişler. sermaye birikmesinin bu kadar yoğun olduğu bir dünyada, sermayeden taraf olmayıp başarılı olmak hele bizim gibi hazıra alışkın, sistematik çalışma alışkanlığı olmayan ülkelerde çok zor. inşallah galatasaray için başarılı olur.
 • 19
  söz konusu kendisi için galatasaray ise şu an galatasaray'dan geri almak suretiyle maddi yardımda bulunsun sponsor olsun.
  sözleşmesi bitecek oyuncularla anlaşılması ve devre arasında 1 onyekuru 1 orta saha transferi için el atsın kafi :)
  servetinin çok çok ufak bir kısmıyla dokunuş yapsa yeter. söz konusu galatasaray ise illa başkan olmaya gerek.
 • 22
  son yıllarda gittiğim çoğu yurt dışı deplaselerde , kongrelerin tamamında ve en son olarak 2019 yılındaki rize deplasmanında gördüğüm ama tek cümle etmediğim, konuşmadığım , galatasaray'ı çok sevdiği belli olan kişidir. başkan adaylığı söz konusu mu? bilemem, ama galatasaray'da başkan olacak kişinin bence en az 1 dönem yönetimde bulunmuş olması gerekmektedir diye düşünüyorum. mayıs yaklaştıkça hele mart ayında da mali kongre yapılabilirse bence biraz daha belirginleşebilir durumlar.
 • 24
  kendisinden uzun vadeli sponsorluklar beklediğim, galatasaray taraftarının potansiyel başkan adayı. hele bir görelim bahattin bey'den koç ali tarzı sponsorluklar ondan sonra adım adım önce yönetim sonra başkanlık yolunda yürüyebilir. takımın içinde bulunduğu şu ekonomik buhranda vereceği sponsor desteği reklam peşinde mi yoksa cidden arma sevdalısı mı bizlere daha net bir şekilde gösterecektir.
 • 25
  twitter'da bazı taraftar hesaplarına reklamını yaptırırken koç holding'in toplam serveti x milyar dolar, bahattin demirbilek'in ise 3x milyar dolar tarzı bilgiler paylaştıran potansiyel başkan adayı. bu tarz kıyaslamalara ne gerek var tam anlayamamakla birlikte, koç holding ile servet yarışı yapılırken hangi kıstasların göz önüne alındığını da merak ettim. fakat, yukarıda bazı arkadaşların da söylediği gibi, samimiyetini başkan adaylığı reklamından ziyade, camiaya sponsorluk desteği vererek gösterebilir.
 • 26
  ali koç galatasaray başkanı olsaydı 3 defa istifa diye bağırmıştık, görev süresinin sonunda da bir daha seçilemezdi bu başarısızlıkla.

  neyine özeneceğiz? zenginse kendine zengin. dursun özbek de son derece zengin bir adamdı.

  bahattin demirbilek galatasaray başkanı olabilir ama zengin olduğu için değil. rusya'da, krasnodar ile iyi bir proje ortaya çıkarması referans olabilir sadece.
 • 27
  cep telefonu yardımı almadan galatasaray spor kulübünün yerini bilme ve bulma ihtimali yüzde 50 olan sosyal medya başkan adayımız.

  daha önce muhtar kent bey için de yazmıştım (bkz: #2804172). kulübümüz ile bu kadar ilgisiz (ki suç değil, olmak zorunda da değil) kişileri sırf parası var diye getirip kulübümüze başkan yapmayalım, bu fikri mümkünse desteklemeyelim. kulübümüz sadece bir futbol kulübü değildir. değişik dinamikleri vardır. bu dinamiklerin hepsine olmasa da çoğuna hakim olan kişilere öncelik vermeye çalışalım.

  edit: uyarı geldi. ben ukalalık etmişim. kulübün yerini bulamama söylemim bir başkan adayının başkanlık için tecrübesinin azlığı, çokluğu veya hiç olmamasına dikkat çekmek isteyen bir benzetmeydi tabi ama bu bey kulübün yolunu bulamamayı bırakın yakın zamanda florya'da ciddi bir yenilenmenin finansörlüğünü bile yapmış. kendisine bu insiyatifi için teşekkür ederim. diğer yandan yukarıda yazan başkan belirleme kriterimin arkasında durmaya devam ediyorum. örneğin bu beyefendi önce gelsin bir dönem hatta iki dönem yönetimde bulunsun ve iyice pişsin sonra başkanlık için adı geçmeye başlasın. tepeden inme olmasın :) uyaranlara da ayrıca teşekkür ederim. sözlükten bir kez daha zevk aldım.
 • 28
  sosyal medya taraftarına güvenip iş yapılmaması gerektiğinin bir diğer kanıtlarından biri. çünkü kaynak olmadan yazılan her şeye inanılıyor.
  bir kere kendisi ile krasnador kulübü arasındaki tek ilişki kulüp sahibiyle arkadaş olması. onun dışında hiçbir yetkisi yok. direkt taraftarından açıklama;
  https://mobile.twitter.com/.../1111304278508032000

  onun dışında kendisinin mal varlığı, zenginliği, bilmem türkiye'nin en zenginlerinden yok rusya'nın en zenginlerinden; bunların hepsinin kaynağı twitter ve dandik türk gazeteleri. bir tane, bakın bir tane, kendisiyle alakalı rusça ya da ingilizce haber yok. buna ek olarak şirketi ile alakalı bulunabilen parasal tek veri iş hacminin 3 milyar dolar olması (örnek vereyim, koç holding'in geliri yillik 155 milyar lira, yani 20 milyar dolar).

  toparlarsak; kendisi hakkında çıkan bütün haberler kaynaksız, hepsi türkiye'den çıkma. 7 milyar dolar mal varlığı deniliyor, bu dünyanın en zengin ilk 300 kişisi içine sokar ama ilk 500'de türk bile yok zaten.
  kendisini tanımam, eminim zengindir ama kendisi hakkında yazılan çizilen çoğu şey yalan.
 • 29
  söz konusu galatasaray olunca ve zenginimizde olmayınca böyle yalan dolan haberler yapılıyor işte. galatasaray kulübünün en zengin ismi ünal aysal'dı. o da perişan edildi zamanında.

  yok şu bu kadar zengin, yok o bu kadar zengin diye transfer işlerinde kendilerine tatmin duygusu arayan taraftarımız var. acıyorum. öncelikle kendi başkanlarımıza sahip çıkmayı öğrenelim. kendi başkanına sahip çıkmayan taraftara zengin insanlar niye güvensin? koç ailesinin, demirörenlerinin, siyasi güçlerin operasyonuna uğrayıp perişan edilen, 2 senede bir ıskartaya çıkartılan başkanların enkazına dönüştü kulüp.
 • 32
  --- alıntı ---

  galatasaray'a başkan olabilmek için 10 yıllık üye olunması gerek bahattin bey'in üyeliği 8 veya 9 senelik dolayısıyla tüzük değişmediği taktirde başkan adayı olması mümkün değil.

  süleyman rodop

  --- alıntı ---

  adaylığı hakkında ne hesap yaptı bilmiyorum ama mevcut şartlarda mayıs ayı için başkan adayı olması mümkün görünmeyen kişidir.
 • 33
  hikayesinde çok boşluklar var. o yüzden çantanın sahibi midir emanetçisi midir bilemem. bana daha çok emanetçisi gibi geldi. neden böyle düşünüyorum, buradaki bazı arkadaşlarımız galatasaray sevgisinden bahsetmiş, yalan söylediklerini düşünmüyorum. ama böylesine bi sevgiyi sponsorluklarla, krasnodardan oyuncu alım satımlarıyla pekiştirebilirdi diye düşünüyorum. ama bu demek değildir ki adam bizi kullanıyor, çünkü muhtemelen varlığınca da kulubümüze destek olmuş, teşekkür ederiz.
  fakat şöyle zengin böyle bilmem ne diye anlatan arkadaslarımızın kaynak getirmesinin daha doğru olur kanısındayım.
  dikkatimi çeken bir diğer nokta estacons.com oldu. şirketin siteye göre türkiyede hiçbir projesi olmamış lakin site dilleri en/ru/tr şeklinde.* türkiyede işi olmayan bi şirket neden türkçe dil koyar, şov mudur bilemem. bununla kalmayıp şirket ofislerinin iletişim adresini de paylaşmış. rusya türkmenistan kazakistan ırak romanya macaristan abd olmak üzere 7 farklı ülkede ofisleri var gözükmekte. ama hepsinin tek bir mail adresi var ve sadece rusya romanya ve türkmenistan ofislerinin telefon numarası var.
  ek olarak firma 2006 yılında kurulmuş, estacons.com adresini neden 2012 yılında almışlar onu da anlamadım, bana böylesine büyük bi firma için biraz geç kalınmış gibi geldi.
  son olarak isterse dünyanın en zengin insanı olsun, sahip olduğu parayla değil kulübümüze vereceği katkıyı öngörerek hareket etmemiz lazım.