resim
Bafétimbi Fredius Gomis
Takım:Galatasaray
Mevki:Santrfor
Yaş:36
Boy:1.84
Uyruk:Fransa
 • 5082
  bitik denilen hali bile nerdeyse yarım yamalak oynadığı sezonda 9 gole ulaşmıştır. en son maçlarını izlediyseniz gol koklama ve gol için pozisyon alabilme konusunda ligin doğal olarak en iyi santraforlarından biridir. yaşı gereği bu ağır fiziğini eskisi gibi kullanamaması çok normal karşılanmalı, ona top getirecek bir sistem olmadığı için de alabileceğimiz maksimum verim bu kadardır. ağırlaşmış haline bile eşlik edecek tarz olarak bir rodrigues veya trezeguet getirselerdi çok daha fazlasını yapardı.

  bizi bu cendereden çıkarmaya gelmiş görevini de layığıyla yerine getirmiş, gönül rahatlığıyla çok daha fazla para kazanabileceği yerlere gidebilir.

  emeklerin için 'şimdilik' çok teşekkürler kara aslanım..
 • 5083
  bana kalırsa gönderilmesi hata olur.
  sabit gol katkısı aldığın adamı 1 sene daha yedekten oyuna sürmek çok riskli bir iş değil. kaldı ki 2 genç örnek alsa, beraber çalışsa tecrübe anlamında çok faydalı olacaktır gomis.
  yaşlı oyuncu konusunda bir adım geri dururum hep ancak bu kötü yapıda bile gomis iyi işler yaptı.
  yedek kaldığı sürece sıkıntı çıkarmazsa 1 yıl daha bizimle kalması gerekir.

  edit: noktalama işaretleri.
 • 5086
  bu adamın insanları neden rahatsız ettiğini anlamış değilim. sözleşmesindeki maaştan bağımsız konuşuyorum. as bir forvetin olur * genç bir forvetin olur * bir de gomis olur mohammedin olmadığı yedeklenmesi gerektiği maçlarda girer katkısını verir. yedek kaldığında sorun olmaz takıma aidiyeti yüksektir. tecrübesi ve enerjisiyle 0-0 giden maçlarda oyuna girip forveti ikiler ortalığı karıştırır. biz daha ne istiyoruz anlamadım ki?

  bize geldiği 2.döneminde kendisine haksızlık edilen futbolcumuzdur.
 • 5088
  sahada yürüyecek mecali kalmayan, zorlu maçlarımızın neredeyse tümünde fiziken sahadan silindiği gibi hiç bir etkinlik gösterememiş olan futbolcumuz. istatistiklere bakınca göz boyuyor tabi ancak attığı gollerin 5 tanesi penaltı. diğer 4 tanesinin 3 ü de ceza sahası içerisinde önüne düşen toplara yaptığı boş vuruşlar. biri de yarı sahadan karşı karşıya kaldığı pozisyon. aslında tek vuruşları da gol yapması bir meziyet ancak bu özelliğini de yalnızca nispeten rahat geçen maçlarda konuşturabilmiş olması ciddi bir handikap. bunun yanı sıra hazırlanmasında rol oynadığı bir pozisyon da hatırlamıyorum. umarım önümüzdeki sezon bizimle değildir. kasımpaşa'da gol kralı dahi olabilir şu hali ile ama bizde özellikle de zorlu maçlarımızda çok da faydalı olamaz.
 • 5089
  gomis ve muslera takıma liderlik eden oyuncular.

  ya bu tarzda lider oyuncular üzerine kurulu bir takım yaratacaksın.

  ya da salzburz, leipzig gibi genç oyuncu yetiştirmeye yönelik kolej takımları kuracaksın.

  ikincisi büyük takımlar için türkiyede işleyen bir sistem değil.

  o yüzden takımda en azından iki ya da üç tane liderlik edecek, tecrübeli, diğer futbolcular tarafından saygı görecek artı olarak sahada da belirli bir düzeyde de olsa performans verebilecek oyunculara ihtiyacımız var.

  gomis'i performans olarak idare eder buluyorum.
  maaşı sahadaki performansına göre yüksek.
  fakat takım bütünlüğü için takımda kalması gerektiğini düşünüyorum.
 • 5091
  geldikten sonra takıma liderlik etmiş kritik maçlarda sorumluluk alıp penaltıları gole çevirmiştir. millet attığı penaltı golleri nedeniyle eleştiriyor fakat geçen sene mohammed ve emre akbaba son haftalarda iki penaltıyı gole çevirseler şampiyonduk. penaltı atmak meziyet işidir. ayrıca o sıkıntılı durumda forvette halil veya sakatlıktan yeni çıkmış mohammed olsa teknik direktörümüzde torrent gibi bir isimken ciddi ciddi küme düşebilirdik.