resim
Atalay Babacan
Takım:Galatasaray
Mevki:Merkez orta saha
Yaş:22
Boy:1.74
Uyruk:Türkiye
 • 846
  elinden geleni yaptığına inandığım futbolcu.

  atalay babacan eminim fizik eleştirilerini çürütmek için çok çalışıyordur ama sporcuların atletik yapısını belirleyen en önemli etken genetik faktörler (bence).

  atalay’a ben yüklenmem. çocuk zaten potansiyelini yansıtamadığı için üzgündür ama olmuyor işte. ne kadar çalışırsam çalışayım mesela benim kollarda bacaklarda adele yapısından dolayı çıkacağım maksimum seviye bellidir. ben 3 ay çalışıp kalınlaşabilirim ama bir başkası 2 yıl çalışsa arpa boyu yol gidemez. veya ben x birisinin aldığı yolu 3 sene düzenli spor yapıp alamayabilirim.

  eğer steroid işlerine girmiyorsanız maksimum seviye bellidir. her futbolcuya git fitness yap demek anlamsız. adamın fiziği bu. duvara kafa da atsa bu, yan gelip yatsa da bu. yüzde 10-15 oynar buradan öteye. o da yetmez bu saatten sonra.
 • 847
  futbol endüstrisi artık tamamen çalışma, güç, kondisyon bunlara ek olarak yeteneği olan oyuncularla ilerliyor. kendisinin çalışmadığı belli. kendisi idolü için selçuk inan demişti ki selçuk inan'ın yerden kalkamadığı yıllarda. ben çok tekniğim, beni biraz salın çok güzel pas vericem şimdi yılları geçeli 20 sene oldu. kimse kendisi çok kaslı olsun diye beklemiyor. ama senin vücudun a101 kasiyerinden bile kötüyse kusura bakmıcan. alt ligde bile fark yaratamıyorsun sonra. çalışan adam 36 yaşında bile oynuyor, çalışmayan adam kaybolup gidiyor. hala kendisine umut bağlamak çok iyimser bir tavır.
 • 849
  on numara pozisyonunda oynaması (+ sol ayaklı), kendisinin en büyük lanetidir. türkiye'de, türk oyuncuya en zor şans verilen bölgede oynamaktadır. üç büyüklerde bu pozisyonda oynayabilen son yerli oyuncu sanırım sergen yalçındı. öncesinde de herhalde oğuz çetindi.

  çalışmak, fizik evet bunlar önemli ancak dünya çapında bir oyuncu değilsen, üç büyüklerde hücumcu orta saha olamazsın. belhanda, sneijder, lincoln, hagi... atalay isterse zebellah gibi olsun, hangi teknik direktör bu markaların yerine atalay'ı oynatabilir? (tff 1. lig'de bile yabancılar oynuyor genelde)
 • 850
  en son kendisini adanaspor’da kiralık iken izledim.
  tek kelime ile hayal kırıklığı.
  gözle görülür yetenekleri ve futbol bilgisi olmasına rağmen gösterdiği performans ve fizik açısından 1.lig için bile yetersizdi.
  umarım geçen zamanda kendini geliştirmiştir.

  aklıma gelmişken, kiralık döndükten sonra fatih hocayı atalay’ı oynatmıyor diye eleştirenler olmuştu.
  1.ligde küme düşmeye oynayan adanaspor için bile yetersizken, galatasaray orta sahasını teslim edecek futbol dahileri var sözlükte.
 • 851
  bizim taraftarda bir şey var. bir futbolcu bir takıma kiralık gitmiş ve o takımda başarılı olmamışsa kesin olarak kiralandığı takım yanlıştır. yoksa bizim futbolcularda hiç suç yoktur, hepsi aslan gibi çalışkan, yetenekli topçulardır. misal bu atalay'ı, hücumu kısıtlı adana'ya yolladık bir şey yapamadı. e ligin şampiyonu ümraniye'ye yolladık, orda da bir şey yapamadı. demek ki atalay'ı ortasıra takımlardan birine kiralamak lazım. hep yanlış takımlar, bu kadar amatörlük olmaz!

  esasen biz olaya da yanlış yaklaşıyoruz. pilot takımınız ya da arada bir yazılı anlaşma falan yoksa, oyuncuyu kiralamazsın, başka takım gelip oyuncuyu kiralar. yani ihtiyacı olan takım gelsin ki, aldığı zaman oynatsın. emin bayram bolu'ya kiralandı. emin bayram bolu'da oynadı. neden? çünkü bolu'nun ihtiyacı vardı. emin bayram da bulduğu şansı iyi değerlendirdi ve sürekli oynadı. keza batuhan şen de öyle. hatta atalay da öyleydi. adana kiraladı ve atalay'ı oynattı. bizim için tek kriter bu olmalı. oynaması. buna rağmen atalay yeterli performansı gösteremedi. celil yüksel'i de izledik adana'da. harikalar mı yarattı? hayır ama belli bir standartta oynadı ve kendisini o lige kabul ettirdi. şimdi büyük yatırım içersinde olan samsun'a gitti. çok acele etmese süper ligden de takım bulabilirdi kendisine. atalay babacan'ın harika yeteneklere sahip olduğu fikri nerden ortaya çıktı bilmiyorum ama gerçek öyle değil malesef. oldukça vasat, hiçbir yeteneği ön plana çıkmayan bir oyuncu. hala takımımızda bulunması bile onun için çok ama çok büyük bir şans. ben takım yöneticisi, teknik direktörü, sportif direktörü vs olsam çoktan sözleşmesini eline vermiş, git kardeşim yoluna bak demiştim bile.
App Store'dan indirin Google Play'den alın