• 156
  perakende sektöründe genel kabul edilen marj 1/3 ile 1/2 arasıdır. yani 3'e sattığını 1'e ya da 1,5'a mal edersin. sonra senin işletme maliyetlerin işin içine girer onları da çıkarınca vergi öncesi net kar max %10 olur. ondan da vergi ödersin. hele formalarda öyle 20'ye falan yaptırabileceğinizi sakın düşünmeyin bile :) aman diyeyim.

  kampanyaya gelince; ne yazık ki kampanya ölü doğmuştur. başkanın yaptığı yarım yamalak ve kimsenin takip etmediği bir basın toplantısı ile bu iş olmaz. çağırırsın behzat uyguru, kenan imirzalioğlunu bir kaç ünlüyü daha , anlaşırsın bir kanalla, duyurursun 1 hafta öncesinden, sonra aslanlar gibi başlatırsın kampanyayı. iki üç iş adamı büyük yardımlarda bulunur, siz gelir yardımlarınızı yaparsınız arkaya da koyarsınız bir sayaç sonra da oturur izlersiniz. sırf yapmak için bir iş yapılmaz, kervan yolda düzülmez...

  katılan herkesin yüreğine sağlık, katılmayanlardan da ricam lütfen sayfa sayfa entry girmeyin neden katılmadığınızı anlatan. en azından engel olmayın, bırakın bu başlıkta güzel yazılar okuyalım. herkesin çabasının adı galatasaray. son olarak da başımızda paraları çalacak çırpacak kimse yok. bunu da unutmayalım.
 • 157
  ben x bir transfer için kulübe destek olmam. kusura bakmasın kimse.
  ayrıca transfer için ortalığı yakıp yıkan tiplerin ne kadar destek olduğunu çok merak ediyorum

  ama;
  bu sene pandemi nedeniyle ne dışarı çıkabildik ne maça gidebildik ne kombine aldık. her sene kendi imkanlarım doğrultusunda kulübe aktardığım kaynağı aktaramadım olaya bu şekilde bakıyorum.
  o nedenle destek olacağım ama bu socios ile mi olur yoksa hesaba para yatırmak şeklinde mi olur karar veremedim.
 • 161
  hiçbir şekilde desteklemediğim ve doğru da bulamadığım kampanya. bizler isveç veya norveç'te yaşamıyoruz. kişi başına düşen yıllık gelirimiz o ülkelerdeki gibi 40-45 bin euro larda değil. hoş, onların sahaya çıkan onbir kişilik kadrolarının maliyeti bile bizim bir rotasyon oyuncumuz kadar bile etmiyor. burası milyonlarca insanın gelecek endişesi taşıdığı, babaların çocuklarının cebine harçlık koyamadığı, hava karardığında çöplerden yemek artıkları toplayanların, aç uyuyan çocukların, parası pulu olmadığı için sevdiğiyle hayatını birleştiremeyenlerin, işsizlik, aşsızlık yüzünden her gün intihar haberlerinin geldiği bir ülke. varsın olsun irfan can kahveci gelmesin, gölcümüz olmasın. bunlar utanılacak, ayıplanacak şeyler değildir. asıl ayıp bir çocuğun yatağına aç yatması, okuyamamasıdır. hasta teyzenin, dedenin parasızlıktan ilaç alamamasıdır. spor, futbol amaç değil, araçtır. çok daha önemli önceliklerimiz varken bunlarla uğraşmak, bir sike derman olmayan adamlara milyonları gömmek ve buna alet olmak vicdanımın alacağı bir şey değil. 100 lira oraya atacağıma beş kişilik bir aileyi doyururum.
 • 162
  süleyman rodop'un istihbarat'ına göre "sönük" geçen destek kampanyası. şaşırdım desem yalan olur açıkçası.

  --- alıntı ---

  galatasaraylılar haberiniz olsun"aslangibisponsor" kampanyası çok sönük geçiyor..
  (cuma akşamı bilgidine ulaştım. ilk 2 gün rakamları beklentinin ötesinde..)
  pazartesi günü kampanya ile ilgili rakamları paylaşacağım.

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/...073802314346500?s=20