• 72
  vedat muriqi'nin "ben target man'ın oğluyum" dediği yerde artem dzyuba "benim öyle bir oğlum yok" diyebilecek kişidir.

  dzyuba'nın kesinlikle fatih terim'in aradığı forvet oyuncusu olduğunu düşünüyorum. özellikle arasak bile kaos oyununa dzyuba kadar yatkın bir oyuncu bulamayabiliriz, rakibin baskı kurduğu ve oyun kuramadığımız maçlarda topu dzyuba'ya şişirerek orada çoğalabiliriz. ilerde top tutar mı, tutar. rakibi sırtında taşır mı, taşır. oraların oyuncusu mudur, evet oraların oyuncusudur. :)

  bizim medyamızda rus oyuncuların gece hayatı ve alkol düşkünlüğü gündem olur genelde, ayyaş seleznyov bile ayık çıkmadığı maçlarda bu ligi salladıysa dzyuba bu ligi yıkacak oyuncudur.

  dzyuba galatasaray'a gelirse taraftarlar neden maçlara kızıl ordu marşıyla çıkmıyoruz diyeceklerdir.

  vedat muriqi'nin, sörloth'un, crivelli'nin çok büyük fark yarattığı ligde dzyuba tribünlere "kalinka" (ka ka kakalin) şarkısını ezberletir.

  15 yıldır futbolun içindeyim, 15 yıldır ne dediysem olmuş, yine ne dersem o olur :)

  geçen transfer döneminde yazdığım yazının tamamı için :
  https://tarikkemalyalcin.blogspot.com/...12/artem-dzyuba.html

  arkadaşlar, dzyuba'yı bonservisle alayım desek mümkünatı yoktu; şuan tarihi bir fırsat var, oyuncunun bonservisi elinde.
  umarım kaçırmayız...
 • 74
  eğer 2020-2021 sezonu yaz transfer döneminde transferini gerçekleştirebilirsek tam nokta atışı iş olur. 2-3 yıl forvet ihtiyacımızı rahatlıkla karşılar. onu yedekleyecek genç ve potansiyelli, yokluğunda rahatlıkla oynayabilecek bir forvet şart, adem ve ali yavuz da rotasyonda bulunacak. bence yeterli olur. tabi bunları yazarken falcao'nun olmadığı bir senaryo olarak yazıyorum, eğer bu transfer gerçekleşirse makul yıllık ücretlerle gerçekleşmez, 3m €'nun altında bir maaş alacağını zannetmiyorum, bunun maç başları, bonusları, yıllık ücretiydi derken bize yıllık maliyeti en az 4.5m € olur, bu şartlarda gelirse falcao duramaz, sadece iki santrafora yıllık +10m € maaş verecek bir durumumuz yok.
 • 77
  pozisyon oyunu mu oynayacaksın yükle!!
  uzun atıp 3. bölgede mi oynamaya çalışacaksın yükle!!
  direkt oyunda alan açmak mı istiyorsun wide receiver'lara yükle!!
  kanat ortaları ile tehlike mi yaratmak istiyorsun yükle!!
  duran topların korkulu rüyası mı olmak istiyorsun yükle!!

  en son böyle bir icadı isviçreliler ordu çakıları ile yapmıştı... öyle bir target man...

  (bkz: keşke benim olsa)
 • 78
  bende hazır beleşken çökelim filan isterim ancak kendisini almamız maalesef imkansız. adam para için oynuyorsa zenit bizden çok daha zengin bir takım. adam şampiyonlar liginde oynamak istiyorsa zenit bu sene ligi şampiyon bitirecek. hayatım boyunca rusya' dan çıkamadım macera isterim derse ingiltere, ispanya, italya liginde gidebileceği tonla iyi takım var. yani avrupa' da oynamamız bile gelecek sene garanti değilken bence boşuna gündem yapmaya gerek yok bu azman arkadaşı.
 • 80
  oyuncunun iyiliği veya kötülüğünü tartışmaya geçmeden önce, elimizde çok yüksek maaşlar alan falcao ve diagne var. her ikisinin de başka bir yere gönderilebilmesinin önünde duran bu büyük maaş engellerini nasıl aşacağız?

  hadi diyelim ki aştık bonservisi elinde, bir ismi olan ve zenit gibi zengin bir kulüpte oynayan bir oyuncuyu cezbedebilmek için yine piyasa değerinin üzerinde maaş vermemiz gerekecek. bunun sonucunda da kapı gibi sözleşmeyi yapan yaşını almış oyuncu gelince oynamak için nasıl motive olacak?

  sanki yaş tahta olma olasılığı pek azımsanacak gibi görünmeyen bir transfer spekülasyonu öznesi olan oyuncu.

  son olarak bir de şu var: kendi takımında yanında oynayan sardar azmoun gibi aralara girecek, boşa koşular yapacak ve hızlı başka bir forvet oyuncusu ile çift forvet oynadığında verimli oluyor bence. hocamız çift forvet oynamayı düşünmüyor sanki.