• 17987
  sporcu değilim, beyaz yakalıyım ve türkiye şartlarında iyi bir işte çalışıyorum. evet ben de spor yapıp fit kalıyorum. arda turan’la aynı seviyedeyim ne güzel. bu kadar kolay mi yahu övülmek? profesyonel sporcu spor yapmış bunu da instagrama atmış diye övüyoruz. bu kadar kolay mi gerçekten?

  o kadar futboldan ve güzel şeylerden uzaklaştı ki spor yaptı diye övülen futbolcu. yani gerçekten o kadar iyi bir şey bulamıyorlar insanlar hakkında. övecek hiçbir şey kalmamış, bir kaç kilo vermiş diye sözlükte gündem olmuş, gelsin iş yapar denilmeye başlamış. güler misin ağlar mısın.. bravo yani ne diyeyim, karantinada aklına gelip de spor yapmış yıllar sonra. helal arda, yarın gel başla.
 • 17988
  https://www.instagram.com/...?igshid=vqsgcntc03k6

  örnek almasi gereken kisi muslera'dır. bir futbolcu, nasil efsane olur'un kisacik bir kesiti bu videoda gizlidir.

  boyle olursan efsane, boyle olmazsan kestane olursun. çiziverirler ha! ama tabii gecti o zamanlar, eskidendi. neyse.

  spor yaptigi icin tebrik ediyorum kendisini, ben de yapiyorum mesela, saglikli yasam icin. fit gorunmek icin. merdiven cikarken nefes nefese kalmamasi icin, carsiya pazara gittiginde hemen yorulmamasi icin, ayrica evde, sagda solda esyalarin yerlerini degistirirken zorlanmamasi icin spor gereklidir. hem kalp ve damar icin de olmazsa olmazdir. hayatinda basarilar diliyorum.
 • 17989
  getirilmesi bu kulübün hem genetiğine, hem de başarı kriterlerine ihanettir. en son ne zaman forma giydiği hatırlanmayan 33 yaşında ve özel hayatında bulaşmadığı skandal kalmamış bir futbolcu, isterse doğduğu gün cimbom diye ağlamış olsun kulübe alınamaz.

  bazı taraftarlarımızda içinde bulunduğumuz kötü durumun yarattığı boşluktan ötürü kendisine meylin arttığını görüyorum ama yarın yine uzay futbolu oynamaya başlasak yine burun kıvıracaklar biliyorum.

  net olun beyler. arda turan, şartlar ne olursa olsun bu takıma gelmemelidir.
 • 17991
  taraftar olarak nefretimizin büyük olmasının sebebi zamanında çok sevmiş olmamızdan.

  hagi'nin golünde kale arkasında yumruğunu kaldıran çocuk büyüdü ve barcelona'ya kadar uzanan türk futbolunun en iyi kariyerine imza attı. barcelona yaklaşık 40 m euro (bu arada sponsor muhabbeti de bence saçma) vererek aldı bu adamı.

  ne olduysa bundan sonra oldu çünkü atletico'da oynarken yine bizim çocuğumuzdu. maçlarımıza geliyordu ve taraftar tarafından seviliyordu. barcelona transferi sonrası kendini futbol başta olmak üzere bir çok konuda ülkedeki en yetkili ve bilgili insan zannetmeye başladı. siyaset de barca'da oynayan böylesine popüler bir malzemeyi muhakkak kullanacaktı ki dibine kadar kullandılar. içini boşaltıp bir kenara attılar.

  bizim efsanemiz olması gereken bir adamın bu durumda olması şahsen beni üzüyor.

  buradan tüm taraftarlara şunu sormak istiyorum; arda sizin kardeşiniz olsa, tüm bu hatalarından sonra eve dönmek istediğini söylese tavrınız ne olurdu. lütfen öz kardeşinizi, annenizi veya babanızı gözünüzün önüne getirmeden düşünmeyin. ha sonuç sizin için yine defolsun gitsin ise diyecek bir şey yok.
 • 17992
  kendisi ile ilgili temel sorun bence kimse ardanın değiştiğine inanmıyor. gerçekten susup topunu oynayacak bir arda turana kesinlikle ihtiyacımız var ama 3 maç iyi oynasa çıkıp çeneyi kaldıra kaldıra konuşup ahkam keseceğine o kadar eminim ki uğraşmak istemiyorum. bu ülkede herkesin siyasi görüşü var. hakan şükür'ün de vardı ama kimse alenen seçin kampanyasına katılmadı. bu ülkede insanların ve hatta camianın çocuklarının anlamadığı şey galatasaray siyaset üstüdür. siyasi figürler 30-40 sene devam etmez değişir burada ama galatasaray olduğu yerdedir. illa arkana bir rüzgar almak istiyorsan bu galatasaray rüzgarı olmalıydı arda için de hakan için de. onlar ise gittiler alakaları olmayan bir duruma oyuncak oldular şimdi onun ceremesini çekiyorlar. demem o ki arda turan yarın bizi arkasına aldığında o nefret ettiğimiz yüzünü yine ortaya koyacak diye istemiyorum. beni ikna etmiyor. çoğu galatasaray taraftarını da öyle. yoksa futbolculuğunu tartışmak komik olur.
 • 17994
  'arda turan'ı kardeşiniz olarak düşünün, hatalar yapsa bile evinize almaz mıydınız' diyen bazı galatasaray taraftarlarının aklamaya çalıştığı futbolcu. ben de kendimi galatasaray alt yapı oyuncularının abisi yerine koyuyorum. kardeşimin giyebileceği formayı, yıllardır futboldan başka her şeyde adı geçmiş arda turan giyecek! hem de bunca yaşanan olaylara, galatasaray spor kulübü başkanı'nın sözü ayaklar altına alınacak olmasına rağmen.

  bu ülkenin en büyük sorunlarından biri herkesin duygulara oynaması. bari bunu çok sevdiğim galatasaray'a zarar vererek yapmayın.
 • 17997
  ya geçtim bu şahsın karakterini, yarattığı rezaletleri falan, 33 yaşında 4 yıldır doğru dürüst top oynamamış, başakşehir'in bile kadro dışı bıraktığı, zaten yavaş bir oyuncunun bize katkısı babel veya selçuk kadar olur maksimum. yok kardeşmiş de bilmem ne. geçiniz arabesk sulu zırtlak edebiyatını. sanki kendisi cr7, messi, zlatan da istemiyoruz. herkes biliyor bize kapağı attığı anda çalışmayı falan bırakıp takım içi hizipçiliğe,devreciliğe başlayacak. takım içi huzuru kaçıracak. hiç gerek olmayan eski oyuncu.
 • 17998
  her futbolcu/sporcu sosyal medya vasıtasıyla "çalışıyoruz, spor salonundayım" pozları verebilir/veriyor. örneğin muslera da "kırık ayağıyla çalışıyor" videoları yapıyor. belki de 3 dakika film çekimi yapıp pr yapıyor. ama biz öyle bakmıyoruz. arda da spor salonundan "boştayım ama boş durmuyorum" pozları veriyor. o da belki pr.

  burada önemli olan samimiyet. inandırıcılık. bunu bir video içeriğiyle değil, biriktirdiğin kariyerinle, yaşantınla, yıllarınla sağlayabilirsin. biz içten içe hissederiz ki muslera zaten bunu yapar. 2011 den beri bu saygıyı biriktirmiş çünkü.

  oysaki arda'nın galatasaray aşkı, kadınlara şiddet haberleri patlak verdiğinde televizyonda kadınlar başımızın tacı diye ahkam kesen bir masa dolusu spor yorumcusunun samimiyeti tadında kalıyor. çocukluk aşkımsın diye video çekişi. aslan kral izlemeceler...

  bitik arda diyince de "bitmedim" pozları...

  biriktirdiği kariyer bize samimi gelmiyor. "insandır hata yapar elbet, bu çocuk bir şansı daha hak ediyor" imajı çizmiyor malesef. çok neşeli, çok esprili, çok zeki arda imajı yaratırken bir yandan gazeteci yumrukluyor örneğin. yaptıklarıyla göstermek istedikleri uyuşmuyor. sabaha kadar sempatiklik yapsa, ertesi gün üçüncü sayfa haberi olabileceği tutarsızlığı yaşatıyor insana. mütevazı, estağfirullahçı ama kendinden biz diye bahseden birinin tutarlılığını sorgulamak, samimiyetine parmak basmak çok da yanlış olmasa gerek.

  hiçbir şeyden rahatsız olmasak kadınlara yönelik tutumundan irite oluruz. üstelik dünyaya bakışında hiçbir problem görmüyor arda. adam gibi adam olduğu hissiyatıyla besleniyor. yaradandan ötürü kusurları olduğuna inandırmış kendini. ama sorun yok ona göre. çünkü insan kusurludur. ama özünde iyi ya, o ona yetiyor.

  işte bu imajla takip ediyoruz yıllardır arda turan'ı. iyi bir sporcu olarak görmek için samimiyetine inanmak gerekiyor. yıllardır ülke sporuna yaşattığı hayal kırıklığını iki pr çalışmasıyla unutturacağını sanması komik oluyor.

  galatasaraylı arda olarak göçüp gitmek istemesini anlıyorum ama lafla peynir gemisi yürümüyor...
 • 17999
  kendisinin gelmesini istemiyorum ama gelmesini istemeyenlerin çoğunluğu gibi hatalarından dolayı değil. futbol dışı hatalarından dolayı her futbolcuyu asacak olsak halimiz duman olur. arda'nın hataları bir değil bin tabi. çok hata yaptı, çok şey kaybetti. parası hariç hiçbir şeyi yok. arda da bu duruma düşen her insanın yapacağı gibi yeniden bir şeyler kazanmak istiyor. arda'nın şuanki durumunda olan herkes aynı şekilde galatasaray'a gelmeye çalışırdı. hatalarından ders çıkarmış gibi sessiz, sedasız takılıyor. ancak aynı güce ulaşırsa hatalarını tekrarlamayacağının garantisi var mı? bence, yok. ben olsam şans verir miydim? işin içinde profesyonel bir iş yoksa, kendisini de seviyorsam verirdim. fakat futbol profesyonel bir oyun ve arda'nın galatasaray'a katacak bir şeyi olduğunu düşünmüyorum. atletico madrid'deki arda olsa, yarın gelsin başlasın derdim. benim için öncelik galatasaray'ın başarılı olması ve arda'nın buna bir faydası olmaz. o yüzden tavrım net. nasıl arda'ya karşı hatalarından dolayı büyük bir kin beslenmesini doğru bulmuyorsam, transferini de doğru bulmuyorum. ayrıca arda eski performansında olsa bu kadar polemik konusu olacağını sanmıyorum.
 • 18000
  yıllar önce "benim gibi biri 100 yılda bir gelir" ifadesini kullanan futbolcu eskisi.bu cümleyi ronaldo ya da messi bile kullansa insanı rahatsız eder.kibirli olmak hoş görülmez çünkü.

  neyse..geçmişte yaptıklarını tekrar yazmayacağım.herkesin malumu.görünen o ki galatasaray taraftarının arda'yı istememe konusundaki en büyük ortak noktası, futbolculuk kariyeri dışındaki olumsuz davranışları.bende bu gruba dahilim.

  insanlar hata yapar ve bu hatalardan ders almaları beklenir.arda'nın vukuatları saymakla bitmez. yani arda bu.değişmesi mümkün değil.neden bu riske girmek isteyelim.galatasaray'lı olduğu için mi? eminim bende iyi bir galatasaraylıyım.acaba benimde şansım olur mu!!!

  futbol manasında bize katacağı bir şey varsa da kalsın,almayalım.çok daha önemli değerler var hayatta.hele hele konu galatasaray olunca.
 • 18001
  galatasaray'a gelmeyi gerçek bir galatasaraylı olarak çok isteseydi, şu yaptığı sporu başakşehirde yapar, kendini sahada kanıtlar, yuvaya öyle dönerdi. takıma dönmek için ne yaptı, hangi bedeli ödedi de bugün hala arda transferi konuşuluyor akıl alır gibi değil.
  arda'yı galatasaray forması ile tekrar sahada düşününce gözümün önüne, güçsüz kaldığı için kaptırdığı toptan sonra rakibi kovalayamayışı, akabinde elleri belinde, yüzünde alaycı ve yorgun bir sırıtışla pozisyonu uzaktan izleyişi geliyor.