• 11
  an itibari ile altyapılarından çıkmış iki oyuncu epl'de oynayan takım.

  sözde türkiye'deki en iyi altyapılardan birine sahibiz ama şu adamların yaptığını 100 senede 2 defa yapabildik.

  (bkz: tugay kerimoğlu)
  (bkz: emre belözoğlu)

  iyi bir yapılanma ve eğitim ile bu kadar futbol sevdalısı ve genç nüfusa sahip bir ülkeden çıkmamaları mümkün değildi zaten. bizim artık çağı yakalamış bir altyapı programına sahip olmamız gerekiyor.
 • 12
  altyapıları ve sahiplerinin vizyonu türkiye için fazla olan kulüp. hepimiz toplansak bir altınordu etmeyiz bunu kabul etmemiz lazım. yetiştirdikleri oyuncularla kendi oyuncularımızı kıyaslamak yerine neyi doğru yaptıklarını öğrenmeye çalışmamız lazım. emin bayram ravil tagir'den daha iyi, atalay babacan zaten yerli modric ama oynatmıyoruz bizde, bir bartuğ elmaz var uf uçuyor falan demekle yol kat edemeyiz.
 • 13
  yarışmacı kulüp değil, yetiştirmeci kulüptür.

  halk olarak en hızlı başarıya nasıl ulaşırız ve kendimizi nasıl reklam ederiz odaklı yaşadığımız için ülkemizde nadir kulüplerdendir.

  ama gs alt yapısı ile kıyaslanması da yanlıştır. zira gs yarışmacı kulüptür. uzun zamandır iyi bir kadro oturtulamadığı için de, kadronun şurasına bir genç koyalım, takım olarak eksiklerini kapatırız, o da bizimle beraber gelişir diyememekteyiz. bunun sebepleri altyapıya önem vermekten ziyade sürekli aksayan takımın eksik kısımlarını yamamaya çalışmamızdan kaynaklanır.

  sergen yalçın geçenlerde bahsetti. gencler iyi güzel de, 6 maçta 3 beraberlik alınca yönetime ve teknik ekibe laf etmeyeceksiniz o zaman dedi. haklı.
 • 14
  altyapılarında oyunculara yönelik bazı tavırlarına kızmıştım, işi şova döktüklerini söylemiştim. oyuncuların sakal uzatmalarını yasaklamışlardı falan. ancak bugün çağlar ve cengiz'in birbirlerine attıkları twitlerden gördüğüm kadarıyla bu iki oyuncu entelektüel birikim olarak da türk futbolcularının ortalamasının üzerindeler. tabii bahsettiğim ingilizce bilmeleri değil, öyle salakça bir şey dediğim anlaşılmasın. çok klas espriler, göndermeler yapmışlar birbirlerine. bunda altınordu'nun katkısı var mı yoksa bu durum iki oyuncunun bireysel başarısı mıdır bilemem ama ortak noktaları altınordu olunca ben vardır diye düşünüyorum.