• 33
  son zamanlarda beni bu kadar heyecanlandıran ve umutlandıran türk basketbolcu var mıydı emin değilim. herhâlde bu duyguyu en son mehmet okur ile birlikte yaşadım.

  alperen de süper star ışığı var. daha 18-19 yaşında acayip bir basketbol zekası mevcut. daha fazla süre almayı hak ediyor ama koç sadece 12-13 dakika oynatıyor. özellikle youtube yorumlarında ve houston rockets forumlarında daha fazla oynaması gerektiğini söyleyen o kadar çok kişi var ki. umarım koç silas bir an önce kovulur da alperen daha iyi biriyle çalışır.

  dün gece yaptığı şu hareket çok konuşuldu, linki böyle bırakayım: https://www.youtube.com/watch?v=QoFY1WOdGOA
 • 35
  hücum faul alma esnasında darbe almaktan korkmayan, üzerinden smaç yapılmaya çalışıldığında kendini geri çekmeyen basketbolcu. bu sebeple kendisi daha şimdiden 2 adet posterlik smacı üzerinden yemiştir. fakat bu bloklama halinden kaçmama isteği, ya bloklarsam mantığıyla hamlede bulunma arzusu bence son derece güzel.
  onun dışında mevcuttaki bir çok uzunda olmadığı kadar lateral hareket kabiliyeti var. herkes rockets'ta oynamasında da dolayı hakeem benzetmesi yapıyor, zira hakeem'in imza hareketi olan dream shake hareketini son derece istikrarlı bir şekilde yapabiliyor. umarım başındaki koç bir an önce kovulur da kendisi daha fazla süre alıp, kendini de daha çok göstermeye başlar. ömer aşık ne yazık ki milli takımda uzun rotasyonumuzu çok kısa bir süre doldurabildi. daha sonra hastalığından ötürü bizleri üzdü. inşallah aradığımız, beklediğimiz o pota altı oyuncusunu kendisi ile bulmuşuzdur.