• 5381
  45 bin kişi maça geldi. full tribünler önünde takım bir türlü tribünleri maça sokamadı.kötü oyunumuzun buna etkisi çok yüksek.
  zaten eski samiyen'den geldiğimizden beri bu kadar büyük stada hakim olamayan bir taraftar grubu var.
  galatasaray taraftarının her zaman beklentisi yüksek olmuştur. maalesef takımla endeksli yeni model taraftar ise maça ancak takım iyi oynayınca giriyor. tezahürat konusuna hiç girmiyorum.5-6 yıldır felaket bir performans gösteriyor.
  ayrca son 5-6 yılda elle gösterilecek tribün performansı bir kaç maç olabilir. onun dışında full arabesk şarkılar..
  eski samiyen kapalısı 4000-5000 kişi daha çok ses çıkardığı gibi maça daha net etki yapabiliyordu.
  sahamızda bize çıkan kartların,çıkmayan kartların başka istanbul takımına çıkması mümkün değildir.
  bu maçta bunu bir kere daha gördük. rakip takım panik bile yapmadı..

  (bkz: 13 ağustos 2022 galatasaray giresunspor maçı)
 • 5382
  tribün performansı, oyuna müdahale, takımı ateşlemek adına "taraftar antrenörlüğü" desteği almamız gerekiyor. tribüne neden gidilir? takım nasıl desteklenir? gibi konular hakkında seminerler verilmeli, maçsız günlerde antrenman yapılmalı. yoksa herkesin kendi kafasına göre tezahürat yaptığı, boğuk seslerin duyulduğu, arabesk tezahüratların arabesk radyo kanallarından daha çok kullandığı bu tribün performansıyla stadyuma da takıma da ihanet ederiz. ki ediyoruz yıllardır.

  -yerine sevemem
  -gözümün nuru
  -çocukluk aşkımsın

  son yıllarda popüler tezahüratlardan. bilmeden şu tezahürat başlıklarını görsek küçük emrah yeni albüm çıkartıyor sanırız. sene 2022, sahada oynayan 11 oyuncudan 3 veya 4 tanesi türk kültürüne hakim. bu nota/akor kombinasyonuyla oluşan güfteler ile sadece doğu oryantalizmini merak eden bir kaç yabancı oyuncuyu etkileyebilirsin. tribününümüz uzun zamandır kendisi için tezahürat yapıyor. bu işin psikolojisi ve bilimsel etkisi küçümsenmemeli.
 • 5383
  hayatimda bu kadar giris ve cikisi eziyet olan baska bir stad gormedim. kimse kusura bakmasin ama buraya bir kere gelen insan ikinciye gelirse kendisine madalya takilmali.

  10 sene once ulasim problemleri nedeniyle sikayet ettigimiz yerde bir arpa boyu yol ilerlemiyor. kucucuk bir havaray ile tum seyirciler stada ulasmaya calisiyor. kaldiki mac cikisi bu muhtesem ulasim araci kapatildigi icin herkes yurumek zorunda. acilis esnasinda gerceklesen yuhalamanin bedelini hala ne yazik ki odeyemiyoruz.

  en cok baski kurulmasi gereken son 10 dakikada seyircilerin yarisi kalabaliga kalmamak icin stadi terkediyor. vadiistanbul otopark cikisi rezaleti de ayri bir olay. istanbul’un en kolay yerinde olup bu kadar kotu ulasim olanaklarina sahip,m ve girisi cikisi bu kadar rezalet olan bir yer olmasi hem yonetimlerimizin hem de bu hizmeti saglamasi gerekenlerin ayibi.

  ulasim sorunu cozulmeden bu stadda artik basari kazanmamiz cok zor cunku sadece flashci taraftar bu eziyete katlanir o da tek maclik.
 • 5384
  kazanamayarak, hele ki rahat almanın beklendiği bir maçı kaybederek oradan çıkan taraftar için gecenin bir yarısı eve gitmenin çin işkencesinden beter olduğu canımız stadımız.
  (bkz: 13 ağustos 2022 galatasaray giresunspor maçı)
  neredeyse kişinin sevmediğine beddua etmek için kullanabileceği bir jargon halini alacak buraya gidiş-geliş;
  "allah seni aslantepeden eve döndürsün"
  özetle, yıllar geçse de gitme-gelme çilesi değişmeyen, iyileşmeyen stadımızdır.
  bu sıkıntıyı hissetmemeyi sağlayacak yegane şey maçları kazanmak olur...
 • 5385
  ulaşım sorunu nedeniyle taraftar kitlesinin ciddi anlamda değişmeye başladığını düşündüğüm stadyum. bazen günübirlik bazen kalmalı 400km uzaktan gelirken ve dönerken yaşadığımız yorgunluk, stada vadistanbul'dan 200 metrelik mesafede veya istanbul içinde herhangi bir yerden ulaşım konusunda yaşadığımız sıkıntının yanında solda sıfır kalır.

  istanbullular açısından bile bu eziyeti galatasaray taraftarından başka hiçbir taraftar çekmez. bu durum sonuçta bir bozulmaya yol açacaktı ve özellikle son iki yılda bu bozulma kendini çok net gösteriyor. oyunu okumaktan aciz, rakip ve hakem üzerinde baskı kuramayan, mesela 1-0 öndeyken ve maç her sonuca gebeyken telefonla ışık şov yapan, tribünde otoriteyi yıllardır bir gram ileri gidememiş ultraslan oluşumuna tamamen bırakmış olan, sosyal medya ve anlık tüketim taraftarı öne çıkıyor. bu böyle giderse geçen sene olduğu gibi maç skorlarını ve futbolcuların psikolojilerini olumsuz etkileyecektir.

  ekleme: artık her duyduğumda gülme refleksi veren o "hep oyunlar, senaryolar..." diye başlayan tüm ağırlığını yitirmiş tezahürata, maçı yöneten hakemin bile içten içe güldüğüne eminim. bizim bunlardan da kurtulmamız veya sağlam bir güncelleme yapmamız lazım.
 • 5387
  tahliye konusunda sıkıntılarının devam ettiği aşikar ancak konumu üzerinden eleştiri yapan arkadaşlar mecidiyeköy’ün insan profilini çok beğeniyor sanırım, semt takımı hüviyetimizi mecidiyeköy üzerinden devam ettireceksek bitirmek isabet olmuş. ulaşım ve tahliye problemleri çözülürse, spor salonu projeleri tamamlanırsa aslantepe bizim için ideal bir spor kompleksi. tribünlerin 13 ağustos 2022 galatasaray giresunspor maçındaki kötü performansını da yılın bu döneminde çok fazla gurbetçi taraftarın stadyumda olmasına bağlıyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın