• 3465
  --- alıntı ---

  "biz, boupendza için 10 milyon euro istiyoruz. fenerbahçe, bundan 1 ay önce, hatay'a gelmeden önce istedi. verdiğimiz şartlara yanaşmadılar. boupendza, parayı kim verirse ona gider."

  -hatayspor basın sözcüsü rahmi vardı

  https://twitter.com/.../1365774298191912962

  --- alıntı ---

  hatayspor'un basın sözcüsü diyor ki "fenerbahçe, hatay'a gelmeden önce boupendza'yı istedi."

  insanlara ahlak dersi veren ali koç açık açık oyuncunun aklını karıştırmış, oyuncuyu ayartmış. 1 ay boyunca devam eden ara transfer döneminde* teklif vermeyen, ama her ne hikmetse hatayspor maçından* önce boupendza'yı isteyen bir başkanı eminim ki hiç kimse konuşmayacak.
 • 3466
  futboldan zerre anlamayan fenerbahçe başkanı. yav senin bu sezon şampiyonluk şansın kalmamış, hocan gidecek, seneye yeni hoca bulacaksın, yeni hocanın sistemi, taktiği ne olacak bilinmiyor, giden oyuncuların olacak ve kadroda nerelerde eksikler ihtiyaçlar olacak belli değil. transfer bütçen-limitin şu an için belirsiz. tüm bunlara rağmen gidip kafana göre hatayspor'dan hatırı sayılır bir paraya aaron boupendza'yı transfer ediyorsun. gerçekten futboldan biraz olsun anlayan insanın yapacağı bir iş değil bu. kendisi mi yoksa çevresinde danıştığı kişiler mi bu transfer kararlarını veriyor bilmiyorum ama plansız programsız doğaçlama kararlar alındığı ortada.

  senin kadronda seneye mecburen ilk onbir oynatacağın defans yardımı olmayan 33'lük mesut özil varken yine defansı olmayan savruk, takıma yük olacak ikinci bir adam alıyorsun. hepsini geçtim oynayacağın sistem belli değilken esas özelliği ikinci santrafor oynamak olan, nispeten 4-3-3'ün solunu oynayabilecek, asla hedef santrafor olamayacak bu adamı neye göre, kimin isteğiyle transfer ediyorsun? adam çok yetenekli, leblebi gibi gol atıyor eyvallah ama hatay'da bir sistemin içinde yıldızlaştı. hala onbeş yıl öncesinin zihniyeti ile anadolu'da parlayan her topçuya hemen talip olmakla bu iş yürümez. hocan istemiştir alırsın ama ortada hoca yok.

  üç yıldır rezalet ötesi planlama yapılıyor. birileri futbolu çok iyi bildiğini sanıp teknik direktörcülük oynuyor. ne diyelim inşallah bir daha seçilirsiniz. şu hataları görüp ses etmeyen fenerbahçe taraftarı da başına gelecek her şeye müstehak.
 • 3467
  fener başkanı olan milyarder kişi. sene başında öyle bir ilüzyon yaratıldı ki fener martta şampiyon falan denilmeye başladı. geçen sene başı bizim içinde aynısı olmuştu. fenerle bizim aramızdaki fark şampiyonluk elbette istiyoruz ama olmasak dünyaları kaybetmeyiz, zaten geçen sene başı en çok fatih hocayı eleştirildi daha ilk haftalarda. yıllardır başarı görmeyen fenerin üstünde bu baskıda var, böyle görmek istiyorlar. bu ilüzyona hemen hemen herkes dahil oldu. fener muhabirlerinin işini yapmayıp ali koç'un şahsi muhabiri gibi davranması, yanlı tavırları birçok etken var.

  fener muhabiri yağız'a göre türk futbol tarihinin seyrini değiştiren emre'nin transferlerine bakalım

  samatta, valencia, thiam, ademi transferleri yapıldı forvete muriç yerine ve hepsini toplasan bir tane forvet etmedi. bunların total maliyeti minimum 30 milyon eurodur, fazlası da vardır hatta. savunma hattına gökhan, caner, nazım, novak, tisserand, lemos alındı. nazım hariç hiçbirinden verim alınamadı hatta nazım bile bugün* oynamayacağı konuşuluyor.

  senin sportif direktör konumuna getirdiğin adamın ilk işi bu. daha önce öyle bir deneyimi yok. her şeyi geçtim sen bunca transferin hiçbirininden doğru düzgün verim alamamışsın devre arası gidip galatasaray'ın ilgilendiği 2 oyuncuyu szalai ve irfan'ı almışsın. işini yapmak yerine taraftarın gözünü boyamak amacıyla amiyane tabirle transfer çalımı derdine düşmüşsün.

  hiçbir fener muhabiri ne kulübü ne yönetimi eleştirmiyor, suni taraftar gazını almaya yönelik tivitleri var hep. dikkat edin fener muhabirlerinin takipçi sayılarına etkileşimlerine bizimkilerden çok daha fazla. bizim muhabirler yönetim lehinde tivit atsa bir taraf olsa hemen eleştiri yağmuruna tutulur. bu eleştiri kültürü galatasaray'ı galatasaray yapan şey. yönetim, teknik ekipi muhabir hepsi için geçerli bu. bu kulübün en büyük efsanesi fatih terim kazanılan maç sonrası eleştiriliyor. 8 maçlık seri yapmışız yine diyoruz ki iyi oynamıyoruz böyle olmaz. fener bu seriyi yapsa şampiyon ilan ederdi kendisini.

  fenerdeki hiyerarşi bozuk, sağlıklı olmayan bir ortam var. hoca hariç kimse eleştirilmiyordu birkaç gün öncesine kadar. burada problem en son teknik direktördür bana göre. bir günah keçisi olacak o da error hocama patlayacak. yarın başka hoca gelse bu değişecek mi zannediyorsun? hayır. yabancı hoca falan deniyor o adamlar bu ortamda kalır mı zannediyorsunuz. ne iş yaptığı belli olmayan bir sürü kişi var. volkan, selçuk tamamen ali koç ve erol bulut arasındaki tampon başka görevleri yok. umarım bu kafayla devam edersiniz, öfke tohumu ekip taraftarın gözünü boyamaya devam et sevgili ali.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!