resim
Alexandru Cicâldău
Takım:Galatasaray
Mevki:Merkez orta saha
Yaş:25
Boy:1.78
Uyruk:Romanya
 • 1582
  alexandru cicaldau ve olimpiu vasile morutan transferi için aklım almıyor gibi yorumlar var. kendimce açıklamaya çalışayım.

  en büyük başarıları yakaladığımız birinci fatih terim dönemi'nde, gheorghe hagi, iulian filipescu, gheorghe popescu ve adrian ilie transferleri sayesinde desek yanlış algılanmaz sanırım. romanya milli takımının altın çağıydı hagi önderliğinde. hagi ve diğer kalbur üstü futbolcuların deneyimlerinden, anadolu kulüplerinden gelen ve alt yapımızdan çıkan yetenekli oyuncular çok fayda gördü ve seviye atlamıştık milli takımımızla beraber.

  ikinci fatih terim dönemi'nde yine bu taktik transferler denendi. gabriel tamas, ovidiu petre, florin bratu transfer fikriyle hareket etmiştik. ne yazık ki hüsran denebilecek transferlerdi.

  dördüncü fatih terim döneminde ise yine iyi niyetlerle romanya sahalarına girdik ve sonuç olarak alexandru cicaldau tanımı içeren bir girdi yerine;

  --- alıntı ---

  hangi akla hizmet bitik romanya futbolunun pazarına girip, bununla beraber morutan'ı aldık?

  --- alıntı ---

  ...sorusunu cevaplar nitelikte bir entry oldu. kusuruma bakmayın. içinden yanlışlıkla nicolo barella çıkmayacak bir oyuncu ki nico'nun oyun stiline benzer özellikleri olduğu için fatih terim transfer etmiştir kendisini.

  sergen yalçın stili "olimpiu morutan genç çocuk, önünde daha çok yıllar var. alexandru cicaldau…çikaldau’nun da adı güzel." diyerek entrymi sonlandırıyorum.
 • 1583
  hiç bir evrende 2022-23 sezonuna başlamamamız gereken oyuncu. bütün paralel evrenlerde bu duruma karşı gelen bir son dakika golcusu olduğuna inanıyorum. o pozisyonun verebileceği şeyleri bize verebilecek bir adam değil kendisi. aldığımız paraya falan da satamayacağız. takımın kerem'le birlikte en iyi oyuncusuna 15 veren çıkmıyor, durum bu yani. dolayısıyla 3-5 neyse alacağımıza bakıp diğer transferler için finansman yaratmalıyız kendimize. büyük takımız ve bu adam büyük takımın içerisinde bir rolü icra edemez, böyle düşünüyorum ben. umarım zararımız minimal olur kendisinde ve ilerleyen dönemlerde cicaldau gibi hatalar yapmayız, risk almayız.
 • 1584
  3 yabancı orta saha transferi yapılacaksa kulübede tutulmaması gereken futbolcu. bu sezonki performansı sonrası avrupa'nın 5 büyük liginden 4-5m euroluk teklif alması dahi zor fakat opsiyonlu kiralık olarak kadroya katmak isteyen kulüpler çıkacaktır. sezon boyu kulübede tutup 15-20 maç oynatarak yaptığımız 6,5m euroluk yatırımın karşılığını almamız imkansız. yeni orta saha rotasyonumuzda 2 maç sakatlık eksikler vs olsa cicaldau'yu niye kiraladık diye yangın yapanlar elbette olacaktır ama 6,5m euro bonservis verildi, oyuncudan yararlanmayacaksak bu bonservisin geri dönüşünün sağlanabileceği formülleri denemek zorundayız.
App Store'dan indirin Google Play'den alın