resim
Alexandru Cicâldău
Takım:Galatasaray
Mevki:Merkez orta saha
Yaş:25
Boy:1.78
Uyruk:Romanya
 • 1572
  takımda kalacak gibi görünen oyuncu. lig devam ederken, herkes 9-10 milyonluk tekliflerden bahsedip, aslında iyi oyuncu ama sağına xavi soluna iniesta lazım bilmem ne diyordu*. transfer sezonu açıldı, cicaldau için yaprak bile kımıldamıyor. aldığımız paraya satma imkanımız varsa bir an önce elden çıkarıp orta sahada kökten bi yeniliğe gitmemiz şart. çıkan transfer haberlerine de bakılırsa 6-8-10 olmak üzere üç orta saha istiyoruz. bu durumda cicaldau direkt olarak taca çıkıyor zaten. bu adamı teknik heyet ve taraftar dahil herkes unuttu gibi. ölü taklidi yaparak takımda kalacak böyle giderse. yedek oturtmak için fazla bonservis ödendi kendisine, kenarda duracaksa kesinlikle vedalaşılması lazım.
 • 1575
  peşindeki italyan kulüplerini bulmak için dedektif tutmak, o kulüplerin peşine düşmek lazım. 8'er 10'ar vereceklerdi hani bu arkadaşa.

  öyle bir hikaye ki, polisiye uyarlamasını yapsak, katilin kim olduğuyla ilgili merak uyandıran senaryoda filmin sonunda ortada ne katil, ne maktul, ne de bir cinayet olmadığını görür ve "bu ne lan" deriz.

  ağustos 2021'de paylaşılmıştı, şimdi silinmiş, "hayat kısa, alexandru cicaldau koşuyor" denmişti.

  https://twitter.com/.../1430488682507739140

  "6,5 milyon avro bonservis ödenen adamı sadece koştuğu için neden övüyorsunuz," diye sorduğumuzda futboldan anlamamakla, emeğe saygısızlıkla filan suçlanmıştık. adam önce topa vuramamaya başladı, sonra koşamamaya, sonra ayakta duramamaya... sonra da zaten aslında bir hologrammış gibi silindi gitti. adamın videosu bile silinmiş. öyle bir hiçlik.

  yaptığı anlamsız hareketler ve top kayıpları halı sahada olsa ertesi hafta çağrılmayacak hemşehrisiyle birlikte galatasaray'a layık görülmesinin hesabını 3 yıllık planlamanın mimarlarına soramayacak olmak can sıkıcı gerçekten.

  varoluşsal sorgulamaların, büyüyen hiçliklerin, anlamsızlık uçurumlarının işlendiği sanat filmlerinde çok iyi oynar. sözleşmesi bitince şansını oralarda deneyebilir.
 • 1576
  dominant bir oyun karakteri olmasa da tek pas oyununa müsait bir yapısı var. o yüzdendir ki yanında oynayan oyuncuların kendi performansına çok büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. gözlemlediğim kadarıyla ayakları düzgün, karar verme mekanizması fena değil. bu sebeplerden dolayı uygun bir formasyon ve kadro yapısıyla verimli olabileceği düşüncesindeyim. yaşı da henüz genç ve (isterse) gelişime açık bir yapısı var. iyi bir teklif gelmedikçe (ki geleceğini zannetmiyorum) satılması taraftarı değilim. maaşı külfet getirecek kadar da büyük değil.
 • 1577
  son derece kötü bir oyuncudur. kimse de yok ‘tek pas oyununda iyi, takım oyununda şöyle, half space’e attığı koşular böyle’ diye ne kendini ne de sözlüktekileri kandırmaya çalışsın. acaba kendisini beğenenler, cicaldau malatyaspor’da oynasa çıkıp da ‘şu cicaldau da iyi oyuncu, alternatif olarak alınabilir’ der miydi, önce bi şu soruyu kendisine sorsun. eğer samimi olarak ‘alırdım’ derse, gerçekten özür dileyeceğim. adam koca sezon orta sahada hayalet gibi gezdi, yeri geldi yanındakine pas veremedi, yeri geldi şut diye jelibon çekti. hala çıkıp savunuluyor yahu.

  ayrıca fatih terim’se fatih terim burak elmas’sa burak elmas, her kim ki bu adamı gedson’a tercih ettiyse, bi’ süre galatasaray üyeliği askıya alınsın. adamı 45 maç izledim, galatasaray’da oynayan bir orta saha oyuncusu, dar alanda sıkıştırıldığında 1 kez olsun oradan yeteneğiyle çıkamaz mı ya? 45 maç ya. hakaten kafayı yiyeceğim. 2021 yazından beri şu orta sahalara mahkum edildik, 2022 temmuz ayı geldi, önümüzdeki ay lig başlayacak, hala forvet arkası arıyoruz, forvet arıyoruz, 5 stoperimiz var 6’ncısını alıyoruz ama orta saha almıyoruz yahu. vallahi yeter be.
 • 1578
  orta sahadaki üç oyuncu cicaldau, taylan ve berkan.
  bu üç oyuncunun da ortak özelliği yardımcı oyuncu rolünde oyuncular olmalarıdır.
  yani sen bi film çekiyorsun istediğin kadar müthiş yardımcı oyuncular kullan o film tutmaz.
  en az 1 tane başrol oyuncusu gerekir.
  iddia ediyorum cicaldau'yu 8 numaraya koy yanına çok kaliteli 6 ve 10 numara koy. o zaman bu oyuncunun ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğu ortaya çıkacaktır.
  benim bu yıl patlama yapmasını beklediğim oyuncu.
App Store'dan indirin Google Play'den alın