• 29
  şampiyonlar ligine; almanya, ingiltere, ispanya, italya ve fransa gibi liglerden 4 takım alan uefa'nın başkanı. ffp sopasını sadece rus, türk ve yunan kulüplerine gösterebilen kurumun yani uefa'nın başında. sonra da çıkıp; "galatasaray, rangers, zagreb'e ihtiyacımız var" diyor.

  uefa'nın ve kendisinin; avrupa süper lig nedeniyle zor duruma düşmesine hiç üzülmüyorum açıkçası.
 • 30
  uefa başkanı ceferin, avrupa süper ligine katılan kulüplere karşı galatasaray'ımızı örnek göstermiştir.

  yıllardır ffp diye diye ümüğümüzü sıktınız. izin vermediniz ki düzgünce kadrolar kurup ait olduğumuz şampiyonlar ligine adam gibi dönelim. şimdi bize sarılırsınız tabi. galatasaray'ın menfaati neyse o olmalı.

  --- alıntı ---

  uefa organizasyonlarının galatasaray, atalanta, celtic, rangers ve dinamo zagreb'e ihtiyacı var. herkesin bir şansa sahip olduğu bilinmesi gerekiyor.

  --- alıntı ---
 • 31
  --- alıntı ---

  uefa organizasyonlarının galatasaray, atalanta, celtic, rangers ve dinamo zagreb'e ihtiyacı var. herkesin bir şansa sahip olduğu bilinmesi gerekiyor.

  --- alıntı ---

  kim bilir kaç takıma daha bu yalanları söyledin... bir şey daha söyleme. neden biliyor musun? çünkü inanırım!

  geçti istemem gelmeni,
  yokluğunda buldum seni;
  bırak vehmimde gölgeni
  gelme, artık neye yarar?
 • 32
  isviçre’de düzenlenen uefa olağan kongresi'nde avrupa'nın önde gelen 12 kulübü tarafından kurulan avrupa süper ligi'ne ilişkin yerinde tespitlerde bulunmus.

  --- alıntı ---

  yaklaşık 1 yıldan az bir süre önce başlayan bu kriz yalnızca bizi değil aynı zamanda futbolu da güçlendirecektir. bu yaşananlar bizi daha güçlü kılacağı gibi futbolu da şimdiye dek hiç olmadığı kadar güçlü yapacaktır. çünkü artık yetkililer, futbolun avrupa toplumu için ne kadar önemli olduğunu anlamış oldular. yaşanan kriz, bir kez daha futbolun toplumumuzun dna'sında gömülü olduğunu kanıtladı. futbol, kıta tarihimizin ve kolektif hafızamızın bir parçası. yüzyılı aşkın süredir başarı hikayelerine konu oldu. bu meydan okumalara karşı dik duracağız. bu krizden eskisinden olduğumuzdan daha güçlü çıkacağız.

  bazıları için taraftarlar, müşteriye; ligler ise ürüne dönüştü. bugünlerde dayanışmanın yerini bencillik aldı. para, onurdan daha önemli hale geldi. sadakat yerini açgözlülüğe bıraktı. maddi çıkarlar, tutkudan daha ağır basmaya başladı. futbol hiçbir zümreye ait değildir, herkesindir. çünkü futbol kültürel mirasımızın bir parçası. geleneklere ve diğer insanlara saygı duymalısınız. anlamlı olan budur. bugünün büyük kulüpleri, geçmişte bu kadar büyük değildi. gelecekte de bu kadar büyük olacaklarının garantisi yok. futbol dinamik bir yapı, onu bu kadar güzel bir oyun yapan şey de bu zaten.

  uefa organizasyonlarının atalanta, celtic, rangers, dinamo zagreb ve galatasaray'a ihtiyacı var. herkesin bir şansı olduğunu bilmesi gerekiyor. hayalleri canlı tutmamız gerekiyor. kendilerini büyük ve dokunulmaz gören bu takımlar, nereden geldiklerini unutmasınlar. ve şunu fark etmeliler ki, eğer bugün kendilerini avrupa devi olarak görüyorlarsa bunu uefa'ya borçlular. 2024 sonrası vizyonumuz son günlerde gerçekleştirilen uzun konsültasyon süreci neticesinde onaylandı. kimsenin gölge düşürmesine izin vermeyeceğiz. bazıları bu güzel oyunu öldürmeye çalışırken, biz bu reformlarla futbolun geleceğini inşa ediyoruz.

  --- alıntı ---

  kaynak: birgün
 • 35
  "uefa organizasyonlarının galatasaray, atalanta, celtic, rangers ve dinamo zagreb'e ihtiyacı var. herkesin bir şansa sahip olduğu bilinmesi gerekiyor. hayalleri canlı tutmamız gerekiyor." sözlerinin sahibi olan uefa başkanı.

  galatasaray'ın son yıllarda almış olduğu kötü avrupa sonuçları nedeniyle ağzından köpükler saçan başka takım taraftarlarının eziklik psikolijilerini anlıyorum ama bizden olup da galatasaray'ı avrupa süper ligi'ne neden alsınlar, her maç 5 yiyecek takımı ne yapsınlar diyenleri anlamıyorum.. aslında galatasaraylı olup bunu diyenler galatasaray'ı iyi anlamıyordur. evet son yıllarda çok kötü olabilir ve ekonomik olarak da çöküş içinde olabiliriz ama avrupa denilince türkiye'den ilk akla gelen takım biziz. ceferin'in bu sözleri umarım bir nebze ışık tutmuştur.

  her şey şu an içinde bulunulan duruma göre değerlendirilmez; geçmişin, mazinin, saygınlığın önemi her zaman performanstan önce gelir. biz avrupa'da somut adımlar attığımızda seneler 1980'lerdeydi. tırnaklarımızla kazıya kazıya aldık o şöhreti.. şampiyonlar ligi'nin 8 yıldızından birisiyiz farkında mısınız bilmiyorum ama avrupa kültürü amerikan kültürüne benzemez.. brokoli, hamburgerden iyidir bu kıtada. saygınlık ise anlık başarıya tercih edilir. gidin bir ispanyo'a ukrayna'dan hangi takımı tanıdığını sorun.. dinamo kiev, şaktar'dan daha çok zikredilir.. steau bükreş'i bilmeyen yoktur.. o süper lig'de milan ne arıyor sizce? 10 yıldır ne avrupa maçı var ne yerel şampiyonluğu. çünkü adı milan.. klasik bir takım yani, ilgi her zaman çeker..

  arkasında avrupa'daki vatandaşları dahil en az 25 milyon taraftarı olan, ekonomik sıkıntılarını aştığı vakit yeniden yarışmacı kimliğini kazanacak bir takımı da elbet düşünür 12 big brother merak edilmesin.
 • 36
  --- alıntı ---

  aleksander ceferin: "uefa organizasyonlarının galatasaray, atalanta, celtic, rangers ve dinamo zagreb'e ihtiyacı var. herkesin bir şansa sahip olduğu bilinmesi gerekiyor. hayalleri canlı tutmamız gerekiyor."

  --- alıntı ---

  a. ceferin bunları zikrediyor ama iş türkiye’deki şike olaylarına gelince arkasını dönüyor kulaklarını tıkıyor. ondan sonra da çıkıp ona buna yalancı, karaktersiz diyor. hadi canım sende...
 • 38
  kendi kendine oynamak isteyen milyar dolarlık kulüplere yönelik olarak;
  "uefa organizasyonlarının galatasaray, atalanta, celtic, rangers ve dinamo zagreb'e ihtiyacı var. herkesin bir şansa sahip olduğu bilinmesi gerekiyor." demiş başkan.
  yani ne istiyorsunuz olum siz, sürekli kendi kendinize oynayamazsınız, bu başaltı takımların da işin içinde olması ve başarı hayalleri kurması şart demeye getirmiş.
  fena reklam değil bizim açımızdan ama çok da matah birşey değil, yani en azından türkiye'nin horozunun kim olduğunu hatırlatmış oldu.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!