• 1534
  26 kasım 2019 galatasaray club brugge maçının yıldönümü olduğunu -hoş olmayan bir vesileyle de olsa- farketmemle aklıma düşen savaşçı. hep kriz zamanında uğrayacak değiliz ya başlığına.

  malatyayla arenaya son geldiği maçta, 18-19 senesindeki kadıköy derbisinden evvelki maçtı, kız arkadaşım gelecek diye kapalıya değil de batı alta gitmiştik, oturduk ilk sıraya. az sövmemiştim orada. hatta gözümün içine içine bakmıştı uzun süre bir taç atışı esnasında ben kendisine söverken.

  gelmeden evvel hiç sevmiyodum çoğumuz gibi. geldiği anda da sevmedim gerçi. ama ne özlemişiz be hırslı topçuyu. o seneyi çekilir kılan birkaç şeyden biriydi adem.

  olmaz ya şayet okuyosa buraları, sövdüğüm maçı hatırlar belki çünkü baya ters bakmıştı uzun süre. ben hayatımda daha önce bu kadar güzel göt olmamıştım. hem özür dilerim hem galatasaraya verdikleri için teşekkür ederim. hiç daha önce özür dilerken teşekkür de etmemiştim.

  güzel adamdı büyük adem. inşallah her şey istediği gibi olur bizden sonraki hayatında.
 • 1536
  tıpkı muğdat çelik gibi anadolu'da galatasaray'ın verdiğinin çok çok daha fazlasını kazanma ihtimali varken kendisi çok az bir paraya galatasaray'ı tercih ederek cvsine şampiyonluk eklemek istemiş olan futbolcu.

  galatasaray'da rotasyon topçusu, şampiyonluk, x maaş
  anadoluda ilk 11 oyuncusu, 2x maaş. 2x diyorum ama daha bile yüksek olabilir bu.

  şimdi yukarıda yazdığım denklemden şampiyonluğu çıkarttığınız zaman adem büyük için galatasaray'da oynamanın hiç bir cazibesinin olmadığını göreceksiniz. hem daha az para alacak, hem daha az süre bulduğu için körelecek kariyeri daha erken bitecek. dolayısıyla sonrasındaki yıllarda kazanacağı para da azalacak. durum böyle iken neden galatasaray'da kalsın ki. adamın kariyeri zaten bitmek üzere yaşı yürümüş, gitmiş. az bir paraya gelmiş onu da doğru düzgün alamamış. şampiyonluk desen geçen sene kaçmış, bu sene de şampiyonluk için gerekli adımlar atılamamış.

  bence a takıma şampiyonluk için heyecan yaratacak takviyeler yapsak ve camia olarak şampiyonluğa kenetlensek adem cvsine şampiyonluk eklemek için bu sezonu da bizimle geçirirdi. ama biz geçen sene şampiyon olamayan kadroyu daha da zayıflattık. haliyle denklemden şampiyonluk çıktı, yani galatasaray'ın olduğu yerde o şampiyonluk denklemden hiç bir zaman çıkmaz ama ihtimali çok azaldı. öyle olunca da adem zayıf ihtimalin peşine koşmaktansa kariyerinin sonlarına gelirken ailesinin yarınlarını daha da rahat ettirebileceği seçeneği seçti.

  kendisine kal dememiz haksızlık olurdu, kal diyorsan da adama malatyanın verdiği paranın fazlasını vereceksin bi kere en başta. onu da geçtim bence yaşını başını almış ve rotasyon topçusu statüsünde olan hiç bir oyuncuya kal dememeliyiz zaten. bu biraz bencillik çünkü. adamın ailesi var ve bir kaç sene sonra emekli olacak. ne biriktirebilse kar. ben bir taraftar olarak memnundum kendisinden. gitti diye de asla gönül koymam. geldi, kendisine inanmayan herkesi yanılttı ve gitti. keşke şampiyonluk yaşayıp öyle gidebilseydi, o konuda gerçekten üzgünüm.