resim
Acun Ilıcalı
Görev:Kulüp Sahibi
Takım:Hull
Yaş:54
Uyruk:Türkiye
 • 658
  son dönemlerde korsan yayınla alakalı sesi yüksek çıkmaya başlayan zengin.
  https://twitter.com/.../1708410471358034421

  açıkçası bu olaya katılıyorum. bu ülkedeki korsan yayın oranı anormal seviyede yüksek.

  ama bunun da bir sebebi var. ben takımımın şampiyonlar ligi maçı için exxen'e ayrı para vereyim, lig maçları için bein'e ayrı para vereyim, hazırlık maçları için dsmart'a ayrı para vereyim, siz de gelin bana neden korsanı seçiyorsun diye sorun. cevabı ortada değil mi?

  gerçekten samimi olsan bu konuyla ilgili toparlayıcı ve yapıcı girişimler başlatırsın. yoksa her kanalda her mikrofona korsanla ilgili ağlamaya maalesef devam edeceksin çünkü futbolu evden izlemek bu kadar pahalı olmamalı.
 • 660
  https://twitter.com/.../1708410471358034421

  müşterin parasını verdiği platformu donma, takılma, yüklenememe, osurma gibi türlü sebeplerle izleyemiyor; ancak illegal yayında bu gibi sorunların hiçbirini tecrübe etmiyor ya da illegal bir yayın için asgari ölçüde tecrübe ediyorsa müşteriye "neden bana para vermiyorsun" diyemezsin, bu kalpazanlık.

  adam parasını verdiği hizmeti alamıyor, niye sana tekrar para versin?

  s sport bu sezonki şampiyonlar ligi eleme maçlarımızın bir kısmını yayınladı misal. pardon, -mış gibi yaptı. binlerce insan parasını verdiği hizmeti alamadı, hafızalarda taze. bu insanlar bi' daha s sport'a para verir mi örneğin, çok azından alabilirsin bu parayı ki son derece normal.

  acun ve acun gibileri diyor ki, "ben sana hizmet veremesem de bana para vermek zorundasın", yok ya? sen önce müşteriye kusursuz hizmeti sunacak altyapıyı en doğru şekliyle oluşturacaksın, ondan sonra korsan yayına yönelen insanlara eleştiri getireceksin. riyakarlığın lüzumu yok.
 • 661
  federasyon’u kafalayın, hakemleri baskılayın, anadolu kulüpleri başkanları ile gayri ahlaki maddi ilişkiler geliştirin, sponsorluk yoluyla takımları satın alın, rezil görüntü kalitesi 3-5 kamera ile maç sunun, yasadışı bahis reklamları yüzünden maçları izlenmez hale getirin, halkın her bir ayrı turnuva için ayrı bir şirkete domalmasını bekleyin, taraflı yorumcularınızla her maç sonu algı yapın, bir yakım lehine çalışın ve…

  bu düzenin devam etmesi için 3-4 platforma ayda 300-500 tl verilmesini bekleyip bunu normal görün…

  işine bak dominik.
 • 662
  yaptığı kurgulanmış tv programlarıyla aptal kitleye hitap eden eski televoleci. satın aldığı takımın fb’ye yaptığı kıyaklar bir yana dursun lucas torreira’yı da bile isteye sakatlanış takımın sahibi. bunun yanında sahibi olduğu platformda ne hikmetse fb maçlarında donma yaşanmazken bizim her maçımız donuyor. galatasaray taraftarı gerekirse yabancı kanallardan izlemeli yine de bu ve bunun gibi (sadettin saran - ssport) platformlara kuruş kazandırmamalıdır.
 • 666
  kaçak bet yayını yaparak maç yayınlamaktan imtina etmeyen adam ahlak satıyor ya ona yanıyorum. yayın geliri kaçak izleyenlerden dolayı mı 500'den 80'e düştü? yoksa bazı ekonomik gelişmelerden(!) dolayı lira değer kaybettiği için mi düştü? bu sorunun cevabını benden iyi biliyor. ama konuşmaya cesareti yok.

  2018 dolar kuru 3
  2023 dolar kuru 30

  50 milyona düşmediyse bu milletin elinde kalan tek oyuncağı futbol olduğu için düşmemiştir. 80 milyon çok iyi rakam.
 • 667
  kaçak yayınlar engellenince yayın gelirlerinin artacağını iddia eden kişi. sana bu aklı kim verdi acaba? böylesine popüler bir iş adamı, medya patronu yayın gelirlerinin artması için kaçak yayınların önlenmesi seçeneğini öne sürüyorsa bu ülkenin sermayedarlarıyla da işimiz var.

  kaçak yayınların engellenmesi mümkün değil 2023 yılında teknoloji ve siber çağındayız. hadi diyelim başardınız engellemeyi kaçak izleyenler yayın mı satın alacak sanıyorsunuz siz? biri alsın ikisi alsın üçüncüsünden itibaren monopolleşmiş bir yayıncılık piyasasında alternatif olmadığı için fiyatları artıracaksınız ve elinizdeki müşteriden de olacaksınız. zira tekelleşme bunu gerektirir. doğru düzgün okul bile okumamış bir kişinin bunları göz önüne alacağını düşünmek de benim hatam tabii. açıktan iktisat falan okusaydı belki bir şeyler öğrenirdi piyasa ekonomisine dair. ama bu ülkede bilgi değil boşa kürek çekmek para kazandırıyor halkımız sayesinde o da önemli bir faktör.
 • 670
  internetten yaptığı yayına aylık 220 tl veriyorum. bana bir kutu vesaire vermiyor sadece abonelik veriyor. mesela ben sadece avrupa kupası maçlarını izlemek istiyorum ancak bana diyor ki sen exxen’in dandik içeriklerini de (gibi hariç) satın almak zorundasın. bana exxen verme sadece avrupa kupalarını ver aylığını da 100 tl yap pinti adamlar hariç çoğunluk zaten üyelik alır merak etme.
 • 671
  insanlar kıt kanaat geçiniyor, paşam suçluyu yine gariban halk olarak belirlemiş.

  türk futbolunun gelişmemesinde;

  acaba yıllardır verilen kaynaklara rağmen borçlarını öteleyip, devletten her türlü vergi aflarını istismar eden kulüpler suçlu olabilir mi?

  veya kazandıkları paranın karşılığında düzgün hizmet sağlayamayan yayıncılar olabilir mi?

  kulüpleri menajerlerle beraber soyan başkanlar olabilir mi suçlu?

  günlük hava durumuna göre kural değiştiren, düzgün bir gelişim projesi sunamayan, sunsa bile sürdürülebilirliğini sağlayamayan futbol federasyonu olabilir mi suçlu mesela?

  son 5 yılda %1000 değer kaybeden türk lirası ,kulüplerin gelirlerinde bir düşmeye yol açmış olabilir mi acaba?

  çingeneye beylik vermişler, önce babasını asmış.
 • 672
  piyadada bir sürü taklit ürün olmasına rağmen bir çok insan aslını kat kat fazla para vererek tercih ediyor.

  bunun bir sebebi olmalı. korsan yayını bahane etmeyi bırakıp insanlar korsanı bırakıp beni nasıl tercih eder kısmına odaklanmalı.

  türkiye'de 72 milyonu mobil olmak üzere 95 milyon internet abonesi var. böyle büyük bir pazarda önündeki engel korsan olamaz. eğer ekibinde senin önündeki engelin korsan olduğunu söyleyen birisi varsa bu kişi ile yollarını ayırmalısın.

  fiyat, kalite, performans ve erişilebilirlik dengesini kurduğun zaman insanlar seni tercih eder.

  belirlediğin bedeli ödeyebilecek olanlar bile seni tercih etmiyor ise hatayı kendinde aramalısın.
 • 673
  bakırköy zuhuratbaba'da eski eşi zeynep ile beraber sık sık adnan hocasını ziyaret ederek müridi konumuna erişmiş olan zat.
  oldukça karmaşık ve kompleks düşünebilme kapasitesine rağmen hiçbir zaman uzun ve karmaşık cümleler kurmaz. her zaman kısa, anlaşılır ve nettir acun'un cümleleri. bunu manipülasyon yapma durumlarında oldukça iyi kullanıyor.
 • 674
  ne yaparsa yapsın halkın ezici çoğunluğuna x lig için onu, y lig için bunu aldıramayacak adam. kusura bakmasın ben de türkiye ligi için kutu, şampiyonlar ligi için internet yayını, diğer spor müsabakaları için bilmem neyi almayacağım.

  ne zaman hepiniz kablo tv'de izle-öde sistemine geçer, fiyatınızı da uygun gördüğüm makul seviyeye çekersiniz, o zaman bakılır, konuşulur. yok öyle sana 2000, ona 1000, ötekine 500. verdiğiniz hizmet bir, aldığınız para bin.
 • 675
  sebeplere değil sadece sonuçlara bakan bir insan.

  kaçak yayın izleyenlere hırsız diyorsun, iyi hoş da o yaşlarda olsan muhtemelen o gençlerden biri olacaktın. o "hırsızlık" yapan gençlerin çoğu ortalama türk vatandaşı çünkü senin gençliğin gibi. sıradan bir türk genci için "hırsızlık" bu kadar normal hale gelmişse o halde onları bu hale getiren ekonomik durumu sorgula. hayatta ellerinde kalan tek keyif dışarıda bir kahve içmek, bir de futbol olan, ortalamanın altında bir hayat geçiren, iyi eti geçtim, mcdonalds'ı da geçtim, 30 gram serpiştirilen et döneri tutumlu olmak için yiyemeyip tavuk dönerle kendisini ödüllendiren gençler ne yapsın? söyle ne yapsın bu insanlar?
 • 679
  play-off sisteminin önünü açmak için ligin değeri hakkında yorum yapmış medya patronu.

  https://twitter.com/.../1708410471358034421

  ligin değerinin 500 milyon dolardan 80’e düşmesinin sebebinin ülkede oluşan ekonomik buhran, şike davası sebepli lige olan güvenin düşmesi, rezalet kulüp yönetimi, yabancı kuralı vs gibi şeylerin oluşturduğunu acun gibi çekirdekten yetişme bir iş adamının bilmemesi imkansız. bu fırıldak açıklamasının sebebinin yalnızca federasyona yanlamak olduğunu düşünüyorum.

  acun’un kendi kapitalist gerçekliğinde linklerden maç izleyen kişiler hırsız olabilir. ancak kimse imkanı varken varakbet kürekbet reklamları ile dolu 70 kere donan sitelerden maç izlemek istemez. gençken paris’e gittim ayağı çekerek istanbul’da partideyken çakma dünya kupası yayını yaparak 1998’de nitelikli dolandırıcılık yapmış biri olarak, gençlere hırsız muamelesi çekmesi kendi vicdanının sorunudur. farkında mı bilmiyorum ancak ülke gençlerinin evi yanmış gibi yurt dışında çözüm aramalarının nedeni, ülkedeki belli bir kaymak tabaka haricinde gelir adaletinin tarumar oluşudur. modern kahvehane olan kafeler dolup taşıyor işsiz gençler ile, zira gençler en azından bir kahve ile iki muhabbet derken zaman dolduruyor. yapabildikleri en büyük lüks aktivite bu artık. böyle bir ülkede lig neden değer kaybediyor değil de insanlar hırsız demek hedef saptırmaktır. acun bu işleri bıraksın, biraz daha genç hatun kovalayıp kaçırdığı gençliğin acısını çıkarsın, takımını yönetsin.

  hem ahlak gösterisi yapayım hem de dönemin güçlerine yanlayım diyerek siyasi ve ticari zekasını yine göstermiş acun. daha da yorum yazarım ancak pilot olmak istemiyorum.
 • 681
  görevlendirildiği fransa 98 dünya kupasında yarı final maçını takip etmek yerine sevgilisinin doğum günü için istanbul'a gelen, canlı bağlantıda ise arkadaşlarına yalandan tezahurat yaptırıp aslında rezil olmasi gereken ama bunu pişkinlikle anlatan kişidir.
  işte bu arkadaştan ahlak dersi alıyoruz. fıkra bu kadar...
  sen ligini rezil zeminlerde, rezil hakemlerle, tamamen benim takımıma düşmanca algı yapan bir yayıncı kuruluş ile bütün gayesi fenerbahçeyi şampiyon yapmak olan bir sistem ile oynat sonra bana kaçak yayın izleme diye birde akıl ver.
  yayıncı kuruluş benim takımımın aleyhine algı yapacak şekilde pozisyon tekrarı yapsın, penaltı faul kart beklediğim pozisyonları tekrar bile göstermesin, yorumcuları habire aleyhime algı operasyonları yapsın, ama ben onlara para kazandırayım. yok yaaa...
  acun efendi kazandığı paralarla fenerin çöplerini satın alsın, bende oh ne güzel yaptın biraz daha fenere destek at diye ona para kazandırayım. yemezler beygir terli...
App Store'dan indirin Google Play'den alın