• 3
  hollanda liginde başarılı bir sezon geçiren underrated dediğimiz türden orta saha oyuncusu.

  öncelikle gedson fernandes'in kesinlikle kadroya katılmasını gerektiğini savunuyorum. fakat ne olcağı belli olmaz. bir bakmışsın başka takımda.

  bu sebeple bugün iş yerinde gedson fernandes bize gelmezse taraftar yangın çıkarmayı bırak yanardağ gibi patlar diye geçirdim içimden. rakip takım taraftarlarının çöplüğe dönmüş sosyal medyada yazacaklarını çoktan geçtim..

  bunun dışında en realist adamı bile üzer gedson'un gelmemesi. çünkü öyle bir bal çaldı ki ağzımıza 40 bal üreticisi gelse o tadı veremez..

  konumuza gelelim.
  bu adam gelmezse hemen bitirebilecekleri taraftarın bir nebze de olsa '' abi gedson x takıma bu maliyetlere gittiyse yapacak bir şey yok y oyuncusu da fena değil hem maliyeti de az' diyerek yatışacağı aynı zamanda teknik ekibin de onay vereceği isim kim olabilir diye düşünürken bir anda aklıma geldi. geçenlerde ismi düşmüştü. dedim böyle kuru kuru olmaz gideyim bir kaç maç özetini izleyeyim. olmadı güzel 1 maçını izlerim dedim içimden.

  16.00'da işten çıktım 16.30'da evdeyim. şu girdiyi girene kadar bu adamı izledim. şahsi çıkarımlarım ise şöyledir :

  maçların çoğunda 90 dakika sahada kalmış. geçen sezon 32 maça çıkmış ve bu maçlarda 2.781 dakika sahada kalmış. bu maçlarda 6 gol atmış 2 de asist yapmış. oyunun biraz defansif yönü için gayet iyi bir istatistik.
  sakatlık sorunu neredeyse hiç olmamış. 1.82 boyu var gayet yeterli bir fizik. kendisi dediğim gibi 1.82 boyunda bu sebeple de kolay yıkılan bir oyuncu değil.
  hantal bir oyuncu asla değil ama çok hızlı bir oyuncu da değil. topla ilerlemeyi çok seviyor. topu ayağına yapıştıran tiplerden. bu sebeple hızlı olmasa da bana driplingleri güzel gözüktü.

  uzun pasları ve kontra yerken yaptığı pas kesişleri gayet yerinde.

  çalımları gayet yerinde. 6 numarada tek başına sırıtabilir ama 4-3-3 dizilişinin sağ ya da sol iç oyuncusu olarak iyi işler çıkarabilir.
  herkesin çok seveceği özelliği ise uzaktan şut çekmeyi seviyor. başarılı da. zaten attığı 6 golün 3 tanesi ceza sahası dışından.

  bu kadar övdük ama bu adamın hiç mi eksik yanı yok ? elbette var.

  kolay faul yapıyor. fakat sık faul yapmasına rağmen az kart görmüş. bizim ligde biraz sorun olabilir. dripling sevdiği için ve uzun pas denediği için top kayıpları yapıyor. tabi ligi de hollanda ligi olduğu için sertlik bakımından farklılık doğurabilir.

  oyuncu belki gedson fernandes gibi parlamaz. belki offf bu ne oyuncuymuş dedirtmez. ama çarkı çok güzel işletir. 10 üzerinden genelde 7 verir sana.

  oyuncu 2015 yılından bu yana sparta rotterdam kulübünde. yaşı da çok uygun. 98 doğumlu. sözleşmesinin bitmesine de 1 sene kalmış.

  bu sebeple 3-4 bandına çok kolay bitebilir. tabi bu tamamen benim görüşüm.