• 349
  transfer dönemi sonunda şunu yazmıştım. (bkz: aaron boupendza/#3093425)

  boupendza benim beğendiğim potansiyeli yüksek olan bir futbolcu. daha geniş bir değerlendirmeyi de şöyle yapmıştım. (bkz: aaron boupendza/#3071223)

  bugün transferi için çok haber dönüyor. hatay transferin bütün detaylarını her gün medyayla paylaşıyor. ben bu kısmı iyi düşünmek gerek diyorum. yani ligde belki de avrupa potasında bitirecek bir takım neden en değerli futbolcusu ile ilgili sürekli transfer haberi verir diye sormak lazım.

  bence bizim ve özellikle de fenerbahçenin iştahını kabartmak istiyorlar. avrupadan teklif olduğunu hem ben biliyorum hem de zaten yönetim açıkça söylüyor. yani masadaki yabancı takımların teklifleri hatayı memnun edecek düzeyde değil diyebiliriz.

  krasnodar haberi ile birlikte hatay anlaşmaya yakın olduğu miktarı açıkça belli etti. 8 milyon euro ve sonraki satıştan paya biz tamamız diyorlar. bugün de fenerbahçenin iyi bir teklif yaptığını söylediler.

  ben boupendzayı almasak dahi mutlaka masada olmamız gerekli diyorum. ortalığı biraz kızıştırma sırası bizde olsun. eğer puan kayıpları ve hoca değişikliği yaşarsa fenerbahçe taraftarı uyutacak bir şeye ihtiyaç duyacak. bu durumda boupendza için özel olarak uğraşacaklardır. biz de elimizden geleni yapıp piyasayı yükseltmeliyiz.

  ayrıca fenerbahçe takasta oyuncu verir 2 3 milyona bitirir falan ihtimali olmayan şeyler. zaten italyadan 6nın biraz üzerinde teklif var. hatayspor fenerbahçenin artıklarını toplayacak kadar kötü yönetilen bir kulüp de değil. bizim bilmediğimiz anlaşmalar olmadığı sürece hatay bu oyuncuyu ufak paralara bırakmaz.

  yani önümüzdeki süreçte hatayspor boupendza üzerinden kazanabileceği en yüksek parayı kazanmak istiyor ve şimdiden çalışıyorlar. ben boupendzayı oynadığı bütün maçlarda izlemiş birisi olarak değerinin 6-7 milyon euro olduğunu düşünüyorum.

  bizim bu parayı vereceğimizi düşünmesem de piyasayı yükseltmemiz lazım. varsın transfer çalımı yedi desinler, biz de bundan sonra rakipleri lig içindeki transferlerde rahat bırakmayalım. hatayspor forması giyen gabonlu futbolcu.
 • 350
  kendisi aslında avrupada hic tanınmayan bir oyuncu degil ve hatta fransada bilinen bir oyuncu.
  ilk iyi performansını turkiyede gosterdi,
  8m gibi bir mebla avrupa icin cok buyuk rakam degil, eger gercekten onda ısıgı tekrar gorurlerse mutlaka transfer etmek isteyeceklerdir.
  eger avrupadan teklif almaz ise bu kotu bir oyuncu oldugunu gostermez ama yine de tedbirli yaklasmak gerekir.
  eskisi gibi surekli 8 -10 m euro ya oyuncu transfer ettigimiz bir donemde olsak kesinlikle alınabilecek bir oyuncu olurdu.
  fakat su an icin boyumuzu asan bir risk olacaktır.
  cunku kendisi istanbulda 30 m luk bir oyuncuya da 1 m luk bir oyuncuya da donusebilir.
 • 352
  olası fenerbahçe'ye transferi bana milenyumda rıdvan dilmen'in çalıştırdığı fenerbahçe'nin gaziantepspor'dan yaw preko'yu transferini hatırlatan futbolcu.

  potansiyeline lafım yok ama görünen o ki mental olarak sıkıntılı bir futbolcu.

  preko, fenerbahçe maçlarında boş geçmeyince o dönem yüksek sayılabilecek bir meblağa (1.5milyon dolar) fenerbahçe'ye transfer olmuş ve sonrasında varlık gösteremeyerek yimpaş yozgatspor'da soluğu almıştı. ekürisi johnson ise fenerbahçe'de kalmaya devam etti.

  sonuç olarak kazanan dönemin antep başkanı/scout'u celal doğan oldu tabi.
 • 354
  sözleşmesi haziran 2022 de bitecek futbolcudur. yaz transfer döneminden 6 ay sonra bedavaya alabileceği 1 sene perfonmans göstermiş oyuncuya hiç bir avrupa kulübü çok yüksek bonservis vermez. yazın bizim ihtiyacımız çok olmasa bile fenere ucuza gitmemesi için masada olmamız gereken oyuncu. eğer şampiyon olabilirsek kesinlikle isterim her 2 kanatta ve santraforda oynayabilen daha 24 yaşında şampiyonlar liginde şuan gösterdiğinin yarı perfonmansını gösterse muazzam getirisi olabilecek bir oyuncu.
 • 355
  şayet fenerbahçe'ye gidersi transferi sadık çiftpınar+2 genç oyuncu+şampiyonluk bonusları+sonraki satıştan pay+sponsorluk sözü+ centilmenlik antlaşması+ 1 milyon avro gibi bir formülle gerçekleşecektir.

  vedat muriç transferinde olanları hatırlayalım:

  --- alıntı ---
  bir de sponsorluk sözü verdiler. bu sponsorluğu satışın içinde mi yoksa dışında mı düşünüyoruz bilmiyorum ama bir söz aldık fenerbahçe başkanı ali koç'tan. 500 bin euro çerçevesinde bir sponsorluk. bu da centilmenlik anlaşmasıdır. çünkü anlaşmanın içerisinde yazmayan bir şeydi. bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum."
  --- alıntı ---

  kaynak: https://www.ntvspor.net/...cce7237d8a159cbd0ece
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!