• 1
  galatasaray'ın 93-96 yılları arasında altyapıdan çıkardığı yıldız adaylarının yer aldığı jenerasyon. bu kuşakta yer alan bazı isimler saftig, souness ve terim'in döneminde a takımda kendilerine yer bulmaya çalıştılar.

  fatih akyel: graeme souness döneminde a takıma çıktı ancak sadece hazırlık maçlarında şans bulabildi. fatih terim'in geldiği 1996-97 sezonunda bakırköyspor'a kiralandı. döndüğünde galatasaray kadrosuna girişi çok hızlı oldu. ali sami yen'de sion'la oynanan şl ön eleme maçında ilk kez sivrildi ve takımdaki yerini sağlamlaştırdı. 2001 yılına kadar 99-00 sezonu hariç gerek sağ bek, gerekse stoperde düzenli olarak ilk 11 oynadı. 64 kez forma giydiği milli takımın 2002'de dünya üçüncüsü olan kadrosunda yer aldı. jenerasyonun en başarılı ismi olmasına rağmen fenerbahçe'ye gidişi ve bülent korkmaz'a saldırmasıyla taraftarın nefretini kazandı. fenerbahçe'den sonra kariyeri tepetaklak aşağıya yuvarlandı. kendine yazık etti.

  ceyhun eriş: fatih akyel gibi o da souness döneminde a takıma çıkanlardan. souness döneminde 3 maça çıktı. terim döneminde ise hagi'yi kesmesi mümkün olmayacağı için tutunamadı. göztepe ve siirt'te çıkış yakalayarak fenerbahçe'ye transfer oldu ama burada futbolundan çok ortega'yla yaşadığı sorunla akılda kaldı. fenerden sonra bir türlü dikiş tutturamadı. anadolu takımlarının yetenekli ama istikrarsız 10 numarası oldu.

  ilyas kahraman: saftig döneminde a takıma çıktı. alt yapıda 10 numara oynadı ama a takımda daha çok solda ya da ortada oynadı. en fazla forma şansını 26 maçla souness döneminde buldu. terim de ona şans verdi ama iyi değerlendiremedi. mehmet gönülaçar transferi karşılığında gaziantep'e gitti. uzun yıllar süper lig'de birçok anadolu takımında oynadı, başarılı dönemler yaşadığı da oldu ama seviyesi anadolu takımından öteye gidemedi.

  tamer tuna: a takımda hiç şans bulamadı. 1994-95 sezonunda petrol ofisi'nde kiralık geçirdiği sezonun ardından denizlispor'a satıldı. denizlispor ve çanakkale dardanel'de sağ kanatta gösterdiği başarılı performansla önce trabzonspor, ardından beşiktaş'a kadar yükseldi. beşiktaş'ta geçirdiği sakatlık gelişimine ket vurdu. iyileştikten sonra da yeterince şans bulamadı. bir ara rusya'ya gitti, kısa süre sonra geri döndü. daha sonra gittiği anadolu takımlarında da vasatı aşamadı.

  alp küçükvardar: 1996'da fatih terim tarafından sezon başı hazırlık maçları ve tsyd kupası'nda şans buldu. büyük gelecek vaat ettiği söyleniyordu. hakan, ilie ve arif'in arkasında kaldı. galatasaray'dan sonra 13 takımda oynadı. alt liglerde çok gol attığı sezonlar olsa da beklenen patlamayı yapamadı.