• 100
  ders çıkarmamız gereken maçtır.

  yediğimiz gollere adım adım bakalım:

  yediğimiz ilk golden önce, top emin bayram'ın kontrolü altında: https://gss.gs/68H.png
  2 saniye sonra uzaklaştırabildiği yere bakalım: https://gss.gs/0Xf.png

  topu rastgele uzağa dikebilseydi, yerleşik bir savunmaya geçerek adamları bekleyebilirdik ama emin topu çok kötü yere attığı için, bir anda kalemizde pozisyon gördük. rakip oyuncu uzaktan şut çekmeyi tercih etti ama görüldüğü üzere bizim solumuzda bomboştu. yani adamlar her türlü tehlikeli pozisyona girecekti. formsuz kalecimiz okan'ın hatası da devreye girince gol yememiz kaçınılmaz oldu. yediğimiz bu golün sebebi %65 okan, %35 ise emin'dir.

  yediğimiz 2. golü frikikten attılar ama onun öncesi çok önemliydi. abdülkerim, tehlike oluşturamayacak bir pozisyonda arkası dönük bir oyuncuyu yere indirdi. tabi bahsettiğim pozisyonu yanlış da hatırlıyor olabilirim ama ilgili maçın birçok pozisyonunda o kadar saçma fauller yaptık ki, elimizdeki kontrolü bir anda rakibe verdik.

  yediğimiz 3. gole bakalım: https://gss.gs/cE7.png

  abdülkerim ve kazımcan gayet güzel bir şekilde rakipleri ofsayta düşürmüşken, emin bayram o kadar kötü bir yerde duruyor ki, rakibin her iki oyuncusunu da ofsayttan çıkarmış. bu golü kalemizde görmemizin suçlusu %55 emin'dir. şimdi %45'lik suçluya bakalım:
  dakika 31:09: berkan normal atılan uzun bir topu kontrol edemiyor: https://gss.gs/tbb.png
  dakika 31:11: berkan topu kontrol edemediği için rakip oyuncu araya giriyor ve rakiple boğuşuyor: https://gss.gs/Ddf.png
  dakika 31:12: top yusuf demir'e geliyor ve o da hemen tek pasla berkan'ı görüyor: https://gss.gs/SzX.png
  dakika 31:13: top berkan'da: https://gss.gs/gQr.png
  dakika 31:14: berkan topu kaptırıyor: https://gss.gs/IOC.png
  dakika 31:17: rakip kontratağa çıkıyor: https://gss.gs/s6S.png
  devamı zaten gol oluyor. yani berkan ortalama 6 saniye içerisinde 2 kez top kaybı yapıyor ve en olmayacak yerde topu kaptırdığı için de hazırlıksız yakalanıp gol yiyoruz.

  yediğimiz 4. gol: https://gss.gs/HI5.png
  mevkisi dışında oynayan ve alan kontrolü yapmayı beceremeyen pva yüzünden gol yiyoruz. eğer rakip oyuncular iyi bir baskı yapsaydı anlardım ama baskı da yapmadılar. yani sadece yavaş bir tempada topa doğru koştular. pva orada çok rahat bir şekilde soluna alıp yardırabilirdi veya risk almak istemeyip soluna çekerek rastgele de uzaklaştırabilirdi. o ise en kötü tercihi yaparak topu rakibe verdi ve bir anlamda da golü hediye etti. bu golü yememizin suçlusu %90 pva'dır. geri kalan %10'luk suç ise, mevkisi dışında oynattığı için okan hocamızdadır. pva yerine baran'ı tercih etmek bu kadar zor olmamalıydı.

  sözün kısası, yediğimiz 4 golün hepsinde çok büyük bireysel hatalar yaptık. hadi frikten atılanı saymazsak, net 3 tane hatayla golü kalemizde gördük. normalde bu sayıda hatayı 1 sezonda yapmak gerekirken, ısrarla ve inatla her maçta yapıyoruz. yani aslında bizler rakip takımla mücadele etmekten çok, kendimizle mücadele etmeliyiz. kendimizle mücadele edip, şu saçma sapan hataları yapmazsak güle oynaya şampiyon oluruz da işte bir yerden başlamak gerekiyor! varsın hazırlık maçlarında olsun bu tür hatalar ama artık bu tür hataları da minimize etmenin zamanı geldi de geçti bile.

  edit: antikus uyardı: 2.golde emin bayram defanstan topla çıkarken kaptırıyor. sonra faul yapıyoruz çünkü yine eksik yakalandık!
App Store'dan indirin Google Play'den alın