• 29
  2 gün kalan maç.

  https://gss.gs/VHD.jpg

  (bkz: sezonun en önemli maçı)

  2 haftadır bu maçı bekleyen bir takımla oynayacağız. kaldı ki hatay takımı iyi defans yapan bir takım. kayseri ve rize maçlarındaki gibi bol pozisyon bulabilecek miyiz bilemiyorum.

  açıkçası bu maç oyunumuzun derbilerde ve önemli maçlarda da nereye gideceğine dair bir ölçü olacak benim için. iyi kapanan takımlara karşı da son 2 haftadaki oyun üstünlüğünü kurabiliyorsak büyük gelişme var demektir.

  fatih terim'in iyileşmesine rağmen dönen oyuncuları ilk 11'e koyacağını düşünmüyorum. son 2 haftanın ilk 11'i maça başlar. saracchi'nin durumunu bilmemekle birlikte hazırsa bile emre taşdemir oynar, 60'tan sonra saracchi girer diye düşünüyorum.

  fatih terim oyuncularına "kim iyiyse o oynar" mesajını verecektir. bu durumun rekabete yansıması da takımın dar rotasyondan zengin bir rotasyona geçişi demek olur.

  sene başında ilk 11 için hiç hazır görünmeyen emre akbaba, oğulcan çağlayan, linnes, emre taşdemir gibi isimlerin hazır olması, sekidika, kerem aktürkoğlu gibi isimlerin de yavaş yavaş oyuna girmeye başlaması 3 günde bir maç yapacağımız zamanlar öncesinde çok çok kıymetli.

  zaten lig şampiyonu da bu tempoya ayak uydurabilen ve takım oyununu oturtabilen takım olacak bence.

  bay haftasına gireceğimiz için bu maçı kazanırsak 2 haftalık bir rahat ve mutlu olma dönemi olur. aksi sonuç hepimizi perişan eder. dilerim bir kaza yaşamayız.

  sakatlıksız, cezasız temiz bir maç olması ve 3 puan almamız tek dileğim.

  (bkz: hedef 23)

  (bkz: konsantrasyon)

  sen şampiyon olacaksın!
 • 30
  galibiyet ve iyi oyunumuzun devam edeceği maç olacaktır. fatih terim’in iyi oynayan ve skoru alan kadroyu bozacağını sanmıyorum. saracchi oynayabilecek durumdaysa büyük bir ihtimalle oynayacaktır. aynı şekilde omar iyi durumdaysa onu da görebiliriz. iyi oyunumuzu as beklerimizle daha da geliştireceğimizi düşünüyorum. oynadığımız hareketli ve hızlı oyunda iki emre ve beklerimizin temposu çok etkili oldu.
  hatayspor ligin az gol yiyen takımlarından birisi fakat üretkenlik konusunda önemli problemleri var. karşımızda önceki rakiplerimizden daha dirençli bir ekip olacaktır diye düşünüyorum. hatayspor covid-19 lanetinden fazlaca etkilenen kulüplerden birisi oldu. geçtiğimiz hafta türkiye kupası 4. turunda 2-2 beraberliğin ardından penaltılarda elendiler. o maçtan itibaren 10 gün dinlenmiş şekilde karşımıza çıkacaklar. bu durum dirençlerini artırabilir.
  bir süredir devam eden iyi oyunumuzu oynarsak kazanacağımızı düşünüyorum. bir galibiyet serisi psikolojik üstünlüğü ele geçirmek adına çok önemli. takımımıza başarılar diliyorum. kazanacağız.