• 30
  çaykur rizespor ile kupa dahil olmak üzere deplasmanda oynadığımız son 10 maçta 3 galibiyet, 4 beraberlik ve 3 mağlubiyetimiz bulunmaktadır.

  geçen yıl* 2-0 kaybettik ve bundan da önemlisi musleranın sakatlığıydı. ondan önceki senede emre akbaba'yı sakat vermiştik. her açıdan bize uğursuz gelen bir deplasman.

  rakibimiz, ligde oynadığı 8 maçta 3 galibiyet, 3 beraberlik, 2 mağlubiyet ile 12 puan topladı ve 9.sırada yer alıyor. ligin ilk 2 haftasında mağlubiyet alıp sonraki 6 haftada hiç yenilmedi.

  (bkz: konsantrasyon)
 • 31
  galatasaray'ın küçük rekabetleri olmaz. hiçbir yurt içi deplasmanı, galatasaray için fobi, yüksek gerilim yaşanacak yer falan değildir. galatasaray'ın kendisine böyle gerilimler, rekabetler üretmeye ihtiyacı yoktur. kendisine bilenen, sert ve zorlu deplasman yapan takımlar varsa, galatasaray'ın işi gidip futbolunu oynayıp bu sertlik ve zorluğa galibiyetle cevap vermektir. geçmişte yaşanan sakatlıklar sadece akıllarda kötü birer anı olarak kalır. olayı abartıp, kendi kendine korku dağları oluşturmak bize fayda sağlamaz. rakibin sertliğine karşı sen de kendini ayarlarsın ve aynı dozda oynarsın.

  gidip, 3 puanı alıp dönmek dileğiyle.

  (bkz: hedef 23)