2021-22 Türkiye Basketbol Süper Ligi Play-Off Yarı Final İlk Maçı
20:30 Sinan Erdem Spor Salonu
70 - 105
 • 133
  inanılmaz bir 3. çeyrek, farka rağmen bozulmayan savunma disiplini ve mütemadiyen maçları rakibe verdiğimiz son çeyreği antreman maçına çeviren ve rakibi pes ettiren bir takıma şahit olduğumuz maç.
  dışarıdan bakıldığında "kardeşim, sizinkilerin de her attığı girmiş, abartmayın" diyenler olacaktır ancak takım hücumun her türlüsünü oynadı, savunma ve hücumda reboundların çoğunu topladı, fark 5,10, 20 farketmeksizin gireni çıkanı aynı disiplinle boğuştu, bunlar galibiyet kadar, hatta daha da değerli olan tespitler.
  diğer yandan efes'in yüksek adrenalinli bir final four'dan sonra bir konsantrasyon kaybı yaşaması doğal bir durum.
  ancak 10/10 ile giden takımımızdaki gelişime de şapka çıkarmak lazım.
  yine böyle uzun serilerde kadro derinliği daha iyi olan takımlar avantajlıdır.
  umarım serinin devam eden maçlarında da yine aynı oyun disiplinini ve konsantrasyonunu sahada görebiliriz.
  zira daha organize, sert ve agresif bir rakiple karşılaşacağımız çok net.
 • 134
  galatasaray basketbol tarihinin belki de son 5-6 yıldaki en sansasyonel galibiyetine sahne olan maç. andreas pistolis dönemi öncesinde uzunca bir süredir hasret kalmıştık sahip olduğu potansiyeli toplayıp da daha da büyüğünü ortaya koyan bir takım izlemeyi.

  gecenin en güzel kapağı ise yine fenerbahçe taraftarına gitmiştir. bir haftadır efessaray diye ağlayan, maç sonu kaybedince de yine deliler gibi sevinirsiniz diyen, galatasaraylılık ne güzel her hafta başka bir takımla şampiyon oluyorsunuz diye kafa ütüleyen hevesi kursağında kalan spor kulübü taraftarı yine en dar açıdan olabilecek en muazzam ebatlarda göt olmayı başarmıştır.

  serinin ikinci maçında efes yine ayak oyunlarıyla salonu boş bırakmak uğruna bizim taraftarı engeller ama 31 mayıs 2022 galatasaray anadolu efes maçında artık kapalı gişe ötesi salonda yaşanacaklar beni sabahın bu saatinde bile heyecanlandırıyor.
 • 135
  bu maçın sonucu bana göre duygusal bir galibiyetti. evet skor olarak ezdik geçtik. ama işin oyun kısmında öyle aman aman bir oyun oynamadık. 3. çeyrekten itibaren attığımız her şut neredeyse girdi. evet büyük başarı, ama bu başarıdaki en büyük pay sahibi anadolu efes'tir. yorgunlar, mental olarak kendilerini sahaya veremediler ve bize bu şutları atmak için hep alan bıraktılar. yoksa hepimiz efes'in nasıl savunma yaptığını biliriz. evet bu takım avrupa şampiyonu, başlarında çok hırslı bir hoca var. gelelim işin can alıcı noktasına. dün efes'in karşısında fener olsaydı böyle bir skor çıkmazdı ve fener o sahadan da çıkmazdı. işte duygusallık farkı burada. hangi galatasaraylı euroleague sezonu boyunca efes'i desteklemedi? bana göre %100'ü. efes de kasmadı ve bize karşı hırs yapmadı. bu çok belliydi. burada kimse beni yanlış anlamasın lütfen. takımımızın galibiyetini küçümsemiyorum ve bende çok mutlu oldum bu galibiyetten. ama bana göre bu ezici galibiyetin başlıca sebebi budur. inşallah bu seriyi galibiyetle kapatıp finalde o çok özlediğimiz şampiyonluk kupasını kaldırırız.

  sen şampiyon olacaksın
 • 136
  maçın ilk yarısında 6/18 ile üçlük atarken, ikinci yarı da 12/19 ile üçlük atmışız. ikinci yarıdaki 12 üçlüğün yarısından fazlasını dee bost ve canaan ikilisi attı. ikinci maçta da bunun gibi bir üçlük performansı yakalarsak seriyi 2-0 yapabiliriz.
  bu maç ribaundlarda ve savunmada da çok iyiydik, onu unutmamak gerek.

  edit: yıldızlı bknz silindi.
 • 137
  tarihimizin en spektaküler galibiyeti. bütçe farkı ve skorda yaşanan olağanüstü fark sebebiyle bu yorumu yapıyorum. 2.5 milyon dolara 28 milyon euro’luk takımın maçında oluşan 35 sayılık fark. emeği geçen herkese teşekkürler. bu şubenin düzeni bozulmasın, 2-3 daha bütçe koyalım ve mücadele edelim. burayı bozanın da iki cihanda yüz gülmesin, tat veriyor galatasaray nef.